şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ntv ekonomi editörü. gökhan diye hitap edilmesine acayip sinirlenmekte/bozulmaktadır. zaten 30 yıldır adı inatla yanlış anlanan kim olsa aynı şeyi yapar..
 • üniversite yıllarında kantinde* kızları etrafına toplayıp gitar çalan genç richard gere tipinde bir adamdı. sonradan yürüdü, meşhur oldu, richard gere'e yaşlı gökay otyam denmeye başlandı.
 • kral muhabbeti vardır, hoştur!
 • yıllar önce birlikte playlist yaptığımız güzel insan. özel radyoların yaygınlaşmaya başladığı yıllarda, yerel bir radyoda program yapardı. bu programda hit şarkıları değil, hit şarkının bulunduğu albümdeki dikkat çeken diğer şarkıları çalardı. meat loaf'ın life is a lemon and i want my money back şarkısını çok istememize rağmen ünlü edememiştik. blue jean dergisinden çıkan 50 ve 60'lı yılların cover albümü, bon jovi, metallica, nirvana albümlerinden hep gölgedeki şarkıları listelerdik.
  eğer okursa diye şunu söylemek istiyorum; "abi hani o ingilizce konuşamadığı için hırsından ağlayan çocuk varya, o mal hala ingilizce konuşamıyor ama artık ağlamak için daha güzel sebepleri var".
  son olarak gereksiz bir bilgi kendisi hakkında; elinin başparmağını 90 derece açıyla geriye yatırabilir. ayrıca gördüğüm ilk subaru marka arabanın sahibiydi ve ben o zamanlar final fouru final five'ın devamı zannediyordum.
 • işine verdiği önemi ve geniş açıdan bakabilme yetisini, sizin çalışmanızı kolaylaştıracak şekilde davranmasını takdir edebileceğiniz ekonomi haber müdürü. ses tonu da yaptığı işin sunumunda kendisine yardım ediyor olmalı.
 • abd'de abercrombie isimli şirketin türbanlı birisini işten çıkarmasına kafayı takmış ntv ekonomicisi. vay efendim "başörtülü" nasıl işten çıkarılırmış. memleket ekonomisi boku yemiş, ntv yandaşlarının derdine bak...
 • fikret otyam'ın (bkz: fikret otyam) yeğeni olurmuş kendisi. (bkz: bugün ben bunu gördüm)
 • ntv nin yeni yayın döneminde (ekim 2015) sabah haberlerine başlamıştır. önceden sabah 9 gibi ve belli saat haberlerin ardından yanına da türlü ekonomistleri alıp tane tane ekonomiden/piyasadan bahsediyordu. yerini berfu güven e bırakmış. hatta şu an güzel berfu hanım işsizlik verilerinden bahsediyor :)
 • doların 7,13'lere vurduğu şu pazar gecesi, diğer kanallar mışıl mışıl uyurken kendisi gece 2'de ekonomi müdürü sıfatıyla ntv canlı yayınına çıkmıştır. durumun ciddiyetini yansıtmasının yanı sıra, kendilerini tebrik ediyorum.
 • türk ekonomisinin yılmaz savunucusu.sanki ekrandan elini çıkartıp beklenti anketi yapan,ekonomi ile ilgili negatif konuşan herkesi tokatlayacakmış gibi hissediyorum.programlarını izlerken suçluymuşum da azarlanıyormuş hissiyatı oluşuyor.

  bir insan türk ekonomisine neden bu kadar güvenir ki? ne üretiyoruz? katma değerli ne yaratıyoruz? dünyanın yetişmesi en kolay bitkileri * soğanla,patatesi bile ithal ediyoruz.ne yapacağız da bu tablonun içinde belimizi doğrultacağız? amerika'ya gemilerle rezidans mı ihraç edeceğiz? bilemiyorum altan.