şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir zamanlar işçi partisi'nin öncü gençlik kolunun lideriydi. sonra polistir,ajandır diye uzaklaştırdılar. öyle televizyonlara falan çıkardı; tartışmalara. kadir çelik'in objektif programında görülürdü arada. hatta 90'larda sık sık istanbul hukuk'tan ülkücü lider hasan basri pehlivan ile polemiklere gark olmuştu.

  şimdi türk solu dergisinde yazmakta ve vatanın dört yetmez mümkünse sekiz tarafından kuşatılmış olduğu vehmiyle yaşamaktadır. orta yaşlarında tipi ve dahi herşeyiyle tuncer kılınç'a benzemesinden korkulmakta. türkün ateş çemberinden geçerken çıkardığı tuhaf sesleri besteleyip kendine bir korku marşı bestelemiş. herkese onu okuyor. vatanın elden gittiğine imanı tam. yani birtakım gerçek yurtseverlere güvenmiyor. aşağıdaki cümleler gencecik türk büyüğünün yazdıklarından...

  okuma parçası 1

  ordu’ya çağrı
  türksolu’nun bundan bir yıl önce yazdıkları kimileri için kötü bir şaka, kimileri için bir paranoya, kimileri içinse en hafifinden abartmaydı.
  tehdidi algılamayan ve geleceği göremeyen kafalar türkiye’nin bu hale getirilmesine yol açmıştır. yine aynı kafalar, bugün de tehdidi görememektedir. burada öncelikle türk ordusu’na bir çağrı yapıyoruz. ordu bu gidişe daha fazla katlanmamalı ve müdahale etmelidir. ordu’nun müdahalesinin geciktiği her dakika türkiye’nin aleyhine işlemektedir. bu hükümet bir an önce indirilmezse, bu milletin başı ciddi belada demektir.

  millete çağrı
  ikinci bir çağrıyı tüm türk milletine yapıyoruz. bugün ülkemiz, bize düşman güçlerce kuşatılmış durumdadır. içerde ise onların işbirlikçisi bir hükümet bulunmaktadır. türk milleti bunu kabullenmemelidir. tarih bizim için ders alacağımız bir deneyim olmalıdır. yukarıda uzun uzun anlattıklarımızı bizim dedelerimiz de bizzat yaşamıştı. sonucun işgal olduğunu biliyoruz. bugün göz göre göre aynılarını yaşamamalıyız. türk milleti tarihinden ders almalıdır. bu hükümeti indirmek için ordu ile kol kola mücadele edilmelidir.
  uyan ey ehli vatan!
  bu günler, sıradan günler değildir.
  türk’ün ateşle ikinci imtihanıdır bu.
  bu imtihanı vermek için türk milletinin birlik olup, kuvayı milliyeleşmesi, ordulaşması gerekmektedir.
  türk milleti zaten ordu millettir.
  uyan ey ehli vatan, vatan elden gidiyor!
 • ileri dergisi ve türksolu gazetesi başyazarı
 • ya kirli bir tezgahın tehlikeli maşası ya da gerçek bir meczup. yanında yer alan gençlere allah akıl fikir versin. son olarak lahmacun ve kebap yemenin türklüğe ihanet olduğunu açıklamıştır.

  http://haberturk.com/habermetni.haberturk?@=198620
 • arkadaşı ya da değil, ünlü bir politik karakter ya da yeni tanıştığı biri; herkesle en kaba biçimiyle dalga geçen, böylece kendini herkesin üstüne çıkaran demagoji ustası, laf ebesi*
 • güzel senaryolar yazıyor, hep yazıyor, uyanık olanlara "uyanın lan" diyor ancak gözlerimizi kapalı sanıyor, tek gözü açık kendisi olduğunu düşünüyor ve devleti kurtaracağını sanıyor. hala 1972'lerde yaşayan bir adam.
 • tam adının gökçe fırat çulhaoğlu olduğunu sanıyorum ben bu adamın ve yazılarını falan bilmiyorum, okumadım, beni ilgilendirmediği için değil temsil ettiği çizginin ne mal olduğunu bildiğim için aslında okuma gereği duymadım. bildiğim tek bir şey var ki zaten ben bu adam hakkında başka birşey duymaya da öğrenmeye de gerek duymadım.
  tarih 2 mayıs 2003 yer istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi; bir süredir sol grupları, özellikle de dişlerine göre buldukları sayıca daha az olan anarşistleri gözlerine kestirmiş ve kızlara sarkıntılık da dahil yapmadıkları iğrençlik bırakmayan adkf ekibinin 1 mayıs öncesi okullarda başlattığı provokasyon fos çıkmış, 1 mayıs'a ve 1 mayıs çalışmalarına gölge düşürememiştir. o sabah okula gelmek için yola çıkmış olan tüm solcu, devrimci, ilerici öğrenciler, onlardan daha önce okula varmış arkadaşlarından "edebiyat'a girme" diye telefonlar alırlar. sebebi ise gökçe fırat ekibinin okulun tüm koridor başlarında gelene geçene kimlik sorduklarını, tanıdıkları solcuları ve yanısıra kürt illerinde doğmuş olanları kolundan tutup odalardan birine çöreklenmiş olan ağaları gökçe fırat'ın karşısına çıkartarak, ağalarının karar verdiği cezayı uyguladıklarıdır. o gün sadece kürt illerinde doğmuş olduğu için birçok öğrenci şiddete maruz kalmıştır. edebiyat fakültesinin en kara günlerinden bir olan bu olay daha sonrasında yıldız teknik üniversitesindeki taşlı sopalı kavga ya sebep olacak, bu kavga da haber bültenlerinde "solcular birbirlerini yedi" başlığı altında yer alacaktır.
 • 1995 yilinda yapilan siyaset meydani'na uzun saclariyla katilan kisi.
 • turkiye'nin sayica cok fazla olan fazlaliklarindan biri daha.
  (bkz: pkk)
  (bkz: abdullah ocalan)
  (bkz: kanka)
  sadece ayni kategoriye girmekle kaldigini sanmiyorum, daha organik birsey... (bkz: derin devlet)
 • bu adam türk solcusu ise bende orospu cocuguyum..
 • ergenekon operasyonu'nun palavralığını, bu hadiseden pis kokuların yükseldiğini tek başına kanıtlayan adam.

  bu "yazar (!)" yıllardır darbe borazanlığı yapmakta, cunta kuyruğu kovalamakta, en ırkçı ve ayrımcı söylemleriyle toplumu provoke etmektedir.

  (bkz: ordu göreve)

  gökçe kişisi dink öldürülünce "türkiye bir düşmanını kaybetti" manşetleriyle gücü yettiğince üniversiteleri terörize etmekle birlikte halen açıktan yaptığı kürt düşmanlığını "kürtten alışveriş yapmayın", "kürtlere karşı devletin yetersiz geldiği noktada kendinizi koruyun" gibi faşizan söylemlere vardırarak allah'ın günü şiddet ortamı oluşturmaya çalışmaktadır.

  lakin ne hikmetse; "darbeci, milliyetçi terör örgütü" soruşturan insanların aklına ne gökçe fırat gelir ne o'nun paçavra yayın organları. daha ilginci istanbul'un göbeği taksim'deki merkezinde yaklaşık 35 yaşında olan bu asker kaçağını o çok sevdiği orduya falan da almazlar. her celp dönemi mükelleflerin tepesine binen inzibatlar ne hikmetse bu adamı kulağından tutup kışlaya postalamaz...

  üstelik dişi ağrısa akp'ye söven gökçe fırat ve yazarlarından yaklaşık 1 yıldır ne hikmetse hükümet destekli ergenekon operasyonu konusunda tek satır söz duyulmamıştır...

  tabi bunlar normal şeyler. turhan çömez, sinan aygün, mustafa balbay ve emin gürses gibi adamlar ise ne de olsa ergenekon terör örgütünün azılı liderleri yahut üyeleri..