şükela:  tümü | bugün
  • kaplan'da eğitim danışmanı olarak çalışmıyor muydu diye sordurtan kişi.

böyle güzel ad soyad kombinasyonları hiç unutmam.
  • bu sabaha karşı tamamlanan 36. olağan chp kurultayı'nda delegelerin oylarıyla parti meclisi üyesi seçilmiş mütevazi kişilik.

yeni görevinde başarılar diliyor, partiye iyi gelmesini diliyoruz.
  • bugün medyascope'ta canlı yayında chp'nin geleceğiyle ilgili merak edilen soruları tipik chp diliyle yanıtlamıştır.

kadın olması genç olması vs. açısından şeklen farklı olsa da söylem açısından chp myk'nın 50+ amcalarından bir farkı yok. umarım gelecekte bu konuda risk alabilir, yoksa ilerde sadece bi ara kılıçdaroğlu'nun eşitlikçi imajını desteklemek için genel başkan yardımcısı yaptığı ama adı bile hatırlanmayan genç kadın hukukçu olarak anılacaktır.

röportaj
  • trübünlere oynayan zeka yoksunu kadın. suriyeli istemeyen herkes onları kaçak ve ucuza çalıştırıyormuş, türk askerini de öso'yla yanyana getiriyormuş. be gerizekalı, bunları yapan akp. sen kendi chp seçmenini akp'nin sorumlu politikalarıyla nasıl suçlarsın? mal mısın? chp'nin kürt yalakalığından sonra şimdi de suriyeli mülteci yalakalığı çıktı başımıza.
  • tanım: chp insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı

internette aailesine ilişkin tek satır olmaması ilginç. normal bir kişinin galatasaray lisesi, galatasaray üniversitesi hukuk ardından bilgi üniversitesi şeklinde giden bir cv'ye sahip olması imkansızdır. belli ki ailesi özellikle saklanıyor.

esas konumuz bu değil. bir kere tüm khk'lıların işlerine iade edilmesi yanlış bir davranış. chp yönetiminde yer alıyor ama politika bilmiyor. insan haklarını çok iyi biliyorsa önce partisinden başlayıp akp'ye ardından tüm türkiye'ye geçmeli. avrupa hakkında insan haklarından zaten bahsedemez.

--- spoiler ---
    karara bağlanan dosyalar ve komisyon çalışanlarının mesai saatleri düşünüldüğünde ortalama 2.5 dakikada 1 karar veriliyor. tüm khk’liler derhal işlerine iade edilmeli, hukuk garabeti ohal komisyonu feshedilmeli
    --- spoiler ---
    link01

--- spoiler ---

lise öğrenimini galatasaray lisesi'nde tamamlayan gökçe gökçen, galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur. istanbul bilgi üniversitesi’nde insan hakları hukuku alanında yüksek lisansını sürdürmektedir. eğitim hayatı sırasında ingiltere, fransa ve abd’de dil öğrenimi için bulunan gökçe gökçen, belçika’da erasmus programına katılmış, fransa’da strazburg üniversitesi’nde insan hakları yüksek lisans dersleri almıştır. 2016 yılından bu yana marmara üniversitesi hukuk fakültesi anayasa hukuku ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışan gökçen, fransa’da montpellier üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak da bulunmuştur.
    --- spoiler ---
    link02
  • kendisini 7 ay sonra bugün başka bir yayında gördüm ve önceki eleştirilerimin bir kısmını geri alıyorum. kendine güveni artmış, sorulara daha direkt ve çekinmeden cevap veriyor. tabii çok tartışmalı konulara girilmemesinin de etkisi var.

bilmiyorum buralara bakıyor mudur ama aynen devam.

yayın
  • 26 yaşında chp genel başkan yardımcısı olmuş, chp tarihinin -bildiğim kadarıyla- en genç genel başkan yardımcısı.

genel başkan yardımcılık performansını özellikle sosyal medya üzerinden takip etmeye çalışıyorum. ilk baştaki tutukluğunu gitgiderek üzerinden attı. chp gibi kaotizme çok yatkın bir partide genel başkan yardımcılığının hakkını vermesinin yanısıra, marmara üniversitesi anayasa hukuku ana bilim dalında asistan olarak çalışıyor. geçenlerde de yüksek lisans tezini bitirmiş, hem de seçim döneminde.

chp'nin internet sayfasındaki özgeçmişine bakınca, bugüne kadar siyaseten de entelektüel olarak da pek çok iş için çabaladığını/ işi başardığını görüyoruz. (özgeçmiş)
    bu birikiminin, aynı zamanda chp'de bir nevi ideolog olarak görev almasına da imkan vereceğini umuyorum.

başarıları daim olsun.
  • ülkede adam mı kalmamış 27 28 yaslarinda ki insanlar başkan yardımcısı yapiliyor,çok saçma,kitleleri peşinden sürükleyecek tipte biri değilse konusuna ne kadar hakim olursa olsun bu kadar deneyimsiz insanların başkan yardımcısı vs. pozisyonları işgal etmesi torpilden başka birşeyi akla getirmiyor.

evet ben de karşıyım onur öymen vs. gibi fosillerin yardimcilik yapmış olmasına fakat anti-tez olarak bu kadar genç insanları yardımcı yapmak bir o kadar saçma,hangi deneyim ve ongorusuyle başkana danışmanlık yapacak acaba?