şükela:  tümü | bugün
 • sizi uyandırayım. bu kadının gerçek ismi gökçe kırgız değildir. suat ateşdağlı ile düet yapan kızın gerçek ismi merve doğandır. yani o kalbime gömerim o zaman şarkısını söyleyen kız değildir. kendi ismini mahkemede değiştirip asıl gökçe kırgızın isminden faydalanmaya çalışıp ünlü olmaya çalışan kolpanın tekidir. böyle insanlara prim vermeyin.

  bu link gercek kalbine gömerim o zaman şarkısını söyleyen gökçe kırgızın açıklaması.
  https://i.hizliresim.com/bla0yq.png

  buda sahte gökçe kırgız.
  https://www.instagram.com/gokcekirgizofficial/
  https://i.hizliresim.com/a1kqbz.png
  bir de şarkısı sanki kendisine aitmiş gibi röportaj vermiş ve bunuda bir gazeteci yayımlamış. araştırmadan böyle yalancı bir insanı haber yapan gazeteciden de şüphe duyarım.

  10 yıl öncesine ait bir video. bülent ersoyun programına çıkmış. orada da sesin kendisine ait olduğunu iddaa ediyor.
  https://youtu.be/mw9vt9wqvty

  11 yıl öncesi bir video. gerçek gökçe kırgızın videosu.
  https://youtu.be/bredqktafj8

  2012 senesinden bir video. sahte gökçe kırgızın söylediği şarkı.
  https://youtu.be/tzuk7s-y8om

  nedense sesi hiç ebru gündeşe benzemiyor. haziran 2017de çıkardığı neredeyse şarkıdaki ses ebru gündeşin sesi. belki de şarkıyı ebru gündeş söyledi. :)) bu kızada klipte dudaklarını kıpırdatmak kaldı.

  sahte gökçe kırgız'ın instagram profilini inceledim. 2015 yılından beri atmış olduğu bütün fotoğrafların yorum yapmasını kapatmış. bence insanlar bu kolpalığı farketmesinler diye kapatmış. ama burada kapatamazsın.

  merve doğan geçmişini silemezsin.
 • ikisinin de müziğinden hoşlanmamakla birlikte, gerçeği ne kadar güzelse sonradan ismini değiştiren merve bir o kadar gudubet suratlıdır. yalan insanın yüzüne mi yansıyor nedir? o kadar dolgu botoks boşa gitmiş. gerçeğinin sesi de 9-10 kat güzel. sahtesi tam bir kıro.
 • bu başlık sahte gökçe kırgız ve gerçek gökçe kırgız olarak ikiye ayrılmalı bence.

  gerçek gökçe kırgız umarım hakkını bir gün alır.

  yalanların bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu var.

  bazı yerlerde sahte gökçe'nin sesi güzel, ebru gündeş'in sesine benziyor filan benziyor demişler şok oldum.

  sahte gökçe umarım o kızdan aldığın ahlar, sahte ismin, yalan hayatın ve vicdanın seni uyutmaz.
 • anladığım kadarıyla;

  bizim bildiğimiz "kalbime gömerim o zaman" şarkı sözlerini yazan, besteleyen youtube ve diğer mecralarda patlayan videoda sesi duyulan kişi yaşının ve tecrübesizliğinin kurbanı olmuş... şarkının sözlerini noterden tasdik ettirip, msg veya mesam gibi meslek gruplarına dahil olmayı düşünememiş... bu insani bir durum. en nihayetinde o dönemlerde 16, 17 yaşlarında olduğunu, çevresinde bu konuda tecrübeli biri olmadığını da düşünürsek gayet doğal...

  fakat bundan sonrası curcuna...
  önce o sözler bana ait diye ortaya atlayan onlarca insan, sonra gökçe kırgız benim diyen insanlar, sadece türkiyede 22 kişi bu şarkı benim, ben gökçeyim demiş...

  şarkının sözlerini 2007 yılında kendi adına tasdik ettirip meslek grubuna dahil olup, bülent ersoy hanımefendinin programına çıkan ve youtube ve diğer mecralarda da ulaşabileceğiniz malum video da gökçe benim, bu ses de benim diyen biri var, hatta sesin kendine ait olduğunu da ıspatlamaya çalışıyor bayağı ciddi ciddi... benzetmeye çalışmış, becerememiş, karşısında diva bülent ersoy var tabi... o hadisenin videosu şu;

  milyon tık alan videodan sonra gökçe kırgız'ı sahne adı yapmış, bu isimle sahneler yapmış, hızını alamamış 2013te de adını gökçe kırgız yapmış... samimiyetine zerre inanamadım, ben şurada takıldım, bu ablamızın izlediğim her videoda farklı bir hikayesi var... bülent ersoy hanımefendinin programına çıktığında açık açık şarkıyı söyleyen benim diyor, sonra asıl gökçe kırgız bir gün canlı yayına katılınca ben hiçbir zaman şarkıyı okuyan benim diye iddaa etmedim diyor. onun videosu şu:

  yine youtube da bulunan mesela şu videoda o video ses laboratuvarına gitti ses %99.9 bana ait diyor (17.50dk.'sına bakabilirsiniz) yani neresinden tutarsan tutarsızlık...

  asıl gökçe kırgız tüm bu olanlardan uzakta ara ara yaptığı yeni şarkılarını paylaşmaya devam etmiş, sesin bal gibi kendisine ait olduğu da ortada. hiçbirini umursamadan yaşantısını sürdürmeye çalışmış, uzakta kalmış. kalbime gömerim o zaman şarkısıyla ilgili 2006 yılında almanyada bu şarkıyı tasdik ettiren bir vatandaş tarafından kendisine dava açılmış, şarkının müziğini alabilmiş fakat sözler karşı tarafta kaldığından, tazminata mahkum edilmiş, maaşına haciz koyulmuş... ciddi sıkıntılar yaşamış.

  kendi eleştirisini gayet iyi yapmış, magazin noteri programını izlediğimde emin oldum. daha kendinden emin, daha ne istediğini bilen hakkını yargıda arayan olması gereken gökçe kırgız. bu hayatta hiçbirşey için geç değil, senin bu davaları 15 yıl sonra açman ciddi bir zaman ve maddi kayıp senin için fakat tüm bunlar senin haksız olduğunu karşı tarafın haklılığını ispatlamaz. gezegen mehmet, bülent seyhan gibi birçok isim burada haksızlık varsa biz yanındayız demişler... buna da ayrıca sevindim... haklı davanda muvaffakiyetler diliyorum...
 • sahte olanı şöhret aşkı ile o kadar çok yanıp tutuşuyor ki, muhtemelen buraları okuyordur "benim hakkımda da konuşuyorlar mı acaba?" diyerek.
  o yüzden ben de iki üç kelam etmek isterim. emeklerin boşa gitti. yaptığın şey çok absürt olmasına rağmen ekşide gündem bile olamadın. burada en boş olay bile saatlerce konuşulur sayın sahte gökçe kırgız. işte yaptığın şey bu kadar saçma.
 • tam bir kekolayzır abidesi. ayrıca sahteymiş kanıtlarla ortada.
 • isminin çalınması sadece ülkemizde görülebilecek türden bir komedi. evet, yanlış okumadınız, şarkısını çalmak yetmiyormuş gibi ismini de çaldılar.

  her neyse, gerçek olan yeni bir şarkıyla nihayet aramıza dönmüş. şu karantina günlerinde onun da dönmesi ilaç gibi geldi.

  link
 • şarkının asıl sahibi olduğu söylenen hasan çağdaş benim fikrimce ortalıkta kime ait olduğu resmî kurumlarca tescillenmemiş şarkıları kendininmiş gibi tescilletmeyi meslek edinmiş bir beyefendi. muhtemelen kızın mp3 indirme sitelerinde elden ele dolaşan çok indirilen şarkı kaydını duymuş, koşa koşa almanya'da notere gitmiş mektup yazar gibi bi kağıda yazdığı sözleri onaylatmış ama tabi ki beste konusunu nasıl halledeceğini bilemediği için o konuda adım atamamış. bestenin hak sahibi şu an orijinal gökçe kırgız çünkü. adam seneler önce yüklediği youtube videolarında sürekli guinness rekorlarına girdiğini, binlerce şarkısı olduğunu, bu şarkının da ondan çalındığını vurgulamış falan ama tipine hal tavrına bakınca o ergen kız jargonu içeren sözlerin de şiveli bir dayıdan çıkamayacağı çok belli. zaten o senelerde liseye giden bir kız senin hiç bir yerde paylaşmadığın şarkının sözlerine nasıl erişsin bi de üzerine beste eklesin?

  işin özeti; kadının senelerce hakkı yendi, sahte isimlisi tarafından zorbalığa uğraması yetmedi bir de bu uyanık dayılara telif ödedi.
 • sahte olanı escortların takıldığı bar/pavyonvari yerlerde olmayan sesiyle ebru gündeş gibi "öğöğö ğöööö öğöğöööö" şeklinde nağme yaparak şarkı söylemeye çalışan, gudubet tipli ve saçının dibi gelmiş fake sarışın ablalara benziyor.

  gerçek olanı da hanım efendi, prenses, melek sesli ve güzel kızlara benziyor
 • gerçek gökçe kırgız'ı samimi olarak tanımasam da bir kaç kere aynı ortamda bulunmuşluğum vardı. eski bir arkadaşımla beraber sahne alıyorlardı bakırköyde. ayriyeten bir başka arkadaşım emre altınel kalbime gömerim şarkısına düzenleme yapmıştı gitar çalıp vokal yapmıştı altına. bu çakması ise utanmadan sahipleniyor hem ismi hem şarkıyı. yazık. bir insan neden kendi isminden, babasının soyadından vaz geçip, insanların gözünde sersebil olacağını bile bile herkesi aptal yerine koymaya çalışarak yalan söyler ki ? aklım almıyor. bu sanırım şizofreni... diyecek bir şey yok, yazıktan başka.