şükela:  tümü | bugün
 • milliyet'te muhabirdi. hala orda mı bilmiyorum ama emir eri değil gazetecidir.
 • an itibariyle milliyet gazetesi ankara haber müdürü oldu. (bkz: http://t24.com.tr/…k-gitti-fikret-bila-geldi/235649)
 • "bu öğrencilere bu işi mi öğrettiler?" isimli yargılanmalarla ilgili son zamanların en önemli çalışmalarından birine kemal göktaş'la birlikte imza atmış gazeteci. diğeri belki de sözde terörist isimli eser.

  tayyip erdoğan'ın 2012 aralık'ında odtü için sarf ettiği sözlerle açılış metni başlar:

  "şimdi ben merak ediyorum; bu okulun yönetimi, akademisyenleri, bu öğrencilere bu işi mi öğrettiler? nasıl sapan kullanılır, hangi cins kullanılır? veya araba lastikleri, ne zaman, hangi ortamda, nasıl yakılır? veya molotof nasıl yapılır, kimlere nasıl atılır? bu mu öğretildi bunlara?"

  kitabın ismi de rte'den ileri geliyor anlayacağınız. kitapta 11 yıllık akp iktidarı döneminde öğrenci hareketine dönük baskı rejiminin bir bilançosu çıkarılıyor.
 • bu dünyaya haber yazmak için gelmiş insandır. gene gelirse gazeteci olur.
 • daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya başlıklı yazısını okuyarak karnınıza yumruk yemiş gibi olabilirsiniz.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1817408/default.htm

  --- spoiler ---

  kabus ve karanlık 90’lı yıllarda kaybedilenlerin kemikleri aranırken bir yanda, diğer yanda dövülerek öldürülenlerin görüntüleri kaybedildi.
  beyaz toros’un yerini meşe odunu aldı, elektriğin yerini gaz fişekleri.

  --- spoiler ---
 • memleketin en güçlü kalemlerinden biri kanımca. milliyet yazarı. vicdan sahibi,onurlu, insan gibi insan. 'beyaz toros faili belli devlet cinayetleri' kitabı alınıp okunmalı. ali ismail korkmaz'ı anlattığı yazısı okunmalı!
 • başımdan vuruldum silahsızdım ölümsüzüm adlı yazısıyla sabah sabah gözlerimi nemlendirmiş yazardır. daha geçen hafta ethemsarısülük parkında sayfi ananın ali ismail korkmaz'ın babası şahap abiyle gözleri yaşlı konuştukları an geldi aklıma. yakından görmek acıyı kat be kat arttırıyormuş. kalemine sağlık gökçer tahincioğlu..dik durmak bu zamanlarda önemli..asıl dik durmak budur..dik duruyoruz diye nara atan fakat kuyruğu her türlü pisliğe karışmış gazetecilere örneksin..
 • 3 yıl götümü yırtıp girmeye çalıştığım (giremediğim) akademik çevreyi çok güzel anlatan adam.

  "türkiye’de, akademiye girebilmenin ve orada kalabilmenin kuralları vardır.
  yabancı dil bilmek, ales’ten yüksek puan almak, not ortalamasını yüksek tutmak, belli konu ve alanlarda uzmanlaşmak dışında kurallar.
  emek gerektirmeyen, şanslı doğup, şanslı bir çevrede büyümeyle elde edilebilecek şanslar.
  önce bir hoca tanıman gerekir misal.
  öğrencisi olup olmamak, usta-çırak ilişkisine girip girmemek değil sözü edilen.
  siz birilerine ömür boyu çıraklık etseniz de birilerinin sizden öncelikli olarak akademiye kabul edilmesine yönelik bir düzen."

  şöyle bir yazı yazmış:
  http://www.sendika.org/…okcer-tahincioglu-milliyet/