şükela:  tümü | bugün
  • gökdelen yerine yerdelen olsa belki her şey daha güvenli ve dünyayla daha barışık olabilir. neden hep yukarı doğru gidiyoruz? 200 bodrum katından oluşan bir yerdelen yapsak daha iyi olmaz mı? aydınlatma sorunumuz mu var? yok. neden yukarıyı hedeflediğimizi hiç anlayamıyorum. üstü orman altı yerdelen bir şeyler düşündüm doğa daha az zarar görmüş ve insanların ihtiyaçları karşılanmış.
  • o zaman adlarını da yerdelen yapmak gerekir :/
  • birsürü ek masraf (toprak tahliyesi, duvarların güçlendirilmesi vb) dışında hiç kimsenin yerin 100 metre dibinde ev ya da ofis sahibi olmak istememesi sebebiyle yapılmayan. fizible olmayan iş.

daha net bir tarifle,
    1 milyon liraya 130 metrekare 6. kat deniz manzaralı daire mi?
    1 milyon liraya 65 metrekare -18. kat penceresiz bir ev mi?

hasta falan değilseniz tercih muhtemelen bellidir.

herşeyi geçtim kanalizasyon pompasında (aha bu da ayrı bi masraf) bir arıza olması durumunda milletin bok içinde ölmesine sebep olacaktır.
    gerçi çekvalf falan kurtarır ama neyse hayal etmesi eğlenceli.
  • inşaat mühendisi kuzenime sorup şu cevabı aldım,

"200 metreyi bir apartman hacminde delsinler sonra da gelip beni delsinler"

saygılarımla.

ayrıca adana'da 3 metre kazınca su çühuyür.

ahlaksız edit: arkadaşlar, anladım mümkün. nerdeyse statiğini çizip getirecek adamlar. tamam isteyene özelden kuzenimin numarasını verecem ama bu saatte kahvede okey oynuyordur bitsin gidin delin amk napim artık size ben daha!
  • (bkz: yerdelen)
  • fizibıl ve rantabl değildir.

oh lan sonunda bu kelimeleri cümle içinde kullanabildim. kariyer basamaklarını hızla tırmanıyorum.
  • atalarımız bunu çok daha önceleri düşünmüşlerdi ancak teknolojik olanakları yetersizdi. gelecek nesiller başarsın diye bize bıraktılar.

(bkz: yer yarılsada içine girsem)

mimari ve inşaat geç de olsa bunu farketmiş.
  • içeri doğru sıçmak nedir işte o zaman anlarız herhalde.
  • feyz almak isteyenler mecidiyeköy-gülbağ'daki apartmanları inceleyebilir.