*

• ılk platonik aşkımın ismi. anaokulundayım.. iki sınıf var ve ben onun olduğu sınıfa denk gelebilmek için kafa yoruyorum . sonra ise ilkokul birinci sınıf, ilk önce aynı sınıftayız , sonra ise ben başka bir öğretmene geçiyorum, ayrılıyor yollarımız, onun haberi yok ta ki ailece görüştüğümüz bir arkadaşımla .. şöyle oluyor, biz iki arkadaş ailece görüşüyoruz, gökdeniz ıkimizin de hosuna gidiyor, bir de anaokulundan bir arkadaşımız var, artik gökdeniz'in sınıfında olan . biz çocukluk aklı o arkadaşımıza gidip sormasını istiyoruz , ben mi arkadaşım mi ?

ılk hüsranım, arkadaşımı seçiyor gökdeniz. * benimse aklımda ona dair sadece babasının deri çantası var. (bkz: #30081999)
  • üçüncü iç denizim, beş günlük kızım. kızımın adı. özgür'ü de var, o zaten doğuştan öngeliyor bizde.

gökdeniz, üçüncü kızım. bildiğim her şeyi unuttuğum babalık hakkında. her şeyi yeniden öğrendiğim kızım, içdenizim.

üç tarafı denizlerle çevrili bir adamım şimdi sayesinde. * **coğrafya bilgim bundan ibaret, kendi kendime yetiyor özkaynaklarım. canım kızım, canım.

burnu bana benzerse ilerde üzülecek, ablaların küçücük çünkü burnu. olsun, canı sağolsun hem.
    kakası pembe olacak diye bakıyorum her seferinde. olsun. süt kokuyor kakası zaten. varsın pembe olmasın.

gözlerimin içine bakıyor beş günlük, ben sahi kaç yaşındayım.

olmasaydım olmazdı, olmasaydı ben nerden bilecektim yeniden bu heyecanı.

eline çorap geçiriyoruz eldiven yerine. üçkiloüçyüzksengram mutluluk.

gökdeniz, içdenizlerimin sonuncusu. kızım.
    hoşgeldin.
  • babamın ismi. vapurda, gök ile deniz arasında doğduğu için verilmiş.
  • bir sene geçti, kızım yürümeye durdu, bugün doğum günü.
    bir babalık gereği olarak, bu hayatın gereği olarak yanında değilim ama sabah el salladı bana. canımın gökdeniz'i. canım kızım.

yürürken telaşlı hallerini görmeniz lazım, elleri böyle iki yanda hani. her an düşmeye hazırlıklı. hep öyle olsun diliyorum ben o'nun için. düşünce kaldıracağı ablaları olsun yanında, ailesi, sevdikleri olsun. ben buradayım ama elim yetişir sana canım kızım. baban dağlarda, dağ gibi arkanda, bil bunu.

seni çok seviyorum. seni ve beş dişini. geceleri kollarımdan yatağına geçmek istemeyişini de.

seni çok seviyorum, doğum günün kutlu olsun.
    gökyüzümündenizi.
  • aselsan'ın deniz platformları için geliştirmekte olduğu korkut-d' nin yeni ismi. yerli phalanx.
  • ileride bir oğlum olursa ona koymak istediğim isim.
hesabın var mı? giriş yap