şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arredamento camiasindan uzaklasmaya baslamis, meshur mimar
 • kadıköy meydanındaki tuvaletleri yapan mimar.
 • sepet gökdelen procesinin sahibi aklıevvel.
 • istanbul yaya sergileri 1*'e think soft things isimli ucubik bir isle katilacak gibi olduysa da sponsor yoklugundan katilamamisti yanlis hatirlamiyosam.. yine de sergi katalogunda yer almis..
 • kadıköy meydanına yaptığı tuvalet ile ödül almıştır işin ilginç yanı tuvalet tasarımı ile ödül alan ender insanlardan biridir.amerikada ofisi bulunmaktadır .bir dönem ytü mimarlık fakültesinde de dersler vermiştir.
  bodrum da bulanan eski cafein barında tasarımı şahsına aittir.
 • çalışkanlığı şüphe götürmez mimar. kopya-mopya işlerinde ahkam kesmek istemeyiz ancak, zevk-i selim sahibi olduğu da ortadadır.
  büyük bir şansızlığı kadıköy'deki tuvaleti ile tanınıyor olmasıdır. ancak bu bahtsızlığın mimarı da bizzat kendisidir. %90'ı hayata geçmemiş projeleri ile bir dergide yer almış, nitekim dergideki (neredeyse) yegane yapılmış eseri olan hela ile zihnimize kazınmıştır. benim kişisel tereddütüm ise, avcıoğlu'nun yazdıklarının izlerini yapıtlarında görememdir ki, bu türkiye'de birçok mimarın kusurudur. zira, bu zevat nedense edebiyata ve dile bigane kalmayı ve yaptıkları işleri süslü ve abartılı kelimelerle anlatmayı düstur edinmiştir. ancak avcıoğlu'na yöneltilen "lobicilik" suçlaması, bizde menfi bir mana taşısa da, özellikle amerika'da tasvib gören bir sosyal aktivitedir. sayın avcıoğlu bunu da hakkıyla başarmıştır.
  odtu veya itü'den mezun kötü mimarlarla birlikte konya selçuk üniversitesi'nden mezun iyi mimarlara da şaşmamak lazımdır. zira öss'nın "mimari" yeteneği ölçemediği aşikardır.
  son olarak eklemek lazımdır ki, şu an türkiye'de, uluslararası düzeyde gökhan avcıoğlu'ndan daha çok ödül sahibi, yurt dışında çok daha fazla projeye imza atmış mimarlarımız yok değildir. eğer başarımızın krıteri "yurt dışında" ofis açmaksa; bu amerikadaki pazarın talebindense; sayın avcıoğlu'nun azminden kaynaklanan bir gelişmedir. hülasa, uluslar arası değil, ancak kişisel bir başarıdır.
 • aklima hemen armani cafe geliyor nedense. nisantasinda burosu varken pek sik giderdi. simdi de new york'ta buna benzer mekanlarda is bagliyordur, eminim.
 • yenilenmiş web sayfasıyla şehrimize dönen mimar.

  http://www.gadarchitecture.com/
 • yaptırdığı işlerin bedelini ödemeyen, emeğin üstüne yatabilen, sahip olduğu(!) iş etiği konusunda insanların kafalarında kocaman soru işaretleri uyandıran mimarlık mesleği ile uğraşan kişi.