şükela:  tümü | bugün
 • kendisi necmettin erbakan‘ın yeğeni olan günhan erbakan’ın oğludur.

  göz hastalıkları konusunda babası gibi prof. ünvanı olmasa da opr. dr. olarak saygın bir üne sahiptir.

  ama marka değerine inanıp tümüyle kendimizi tek bir doktora emanet etmenin yanlış olduğunu tecrübeyle kanıtlamış bir doktordur ayrıca kendisi.

  annemin gözünde küçük yaşta yaşadığı kazadan dolayı çok az bir kayma şikayeti var. çok dikkatli bakmadıkça karşısındaki insan herangi bir anormallik hissetmiyor fakat gün geçtikçe kayma biraz daha ilerliyor. ameliyatın şart olmadığı söylenilmiş ve genel kontrol yapılmış, şu hepimizin bildiği harflerin gösterildiği makinede harfler okutulmuş.

  annem 55 yaşında, dolmuş falan beklerken araç yakınına kadar varmadıkça üstündekileri yazıları okuyamama gibi bir problem ondaki.

  doktor bey zaten hali hazırda kullandığı gözlük numarasının bir kaç üst derecesini yazmış onu kullanmasını söylemiş. bunun üzerine gözlükçülerden fiyat araştırılması yapılınca normal gözlük fiyatlarından daha pahalı olduğunu öğrendik.

  söz konusu sağlık olduğunda paranın hiçbir önemi kalmıyor. hali hazırda kullandığı uzak gözlüğü 300 tl civarlarında iken yeni reçetelendirilen gözlük ise 1000 küsur lira civarlarında. kullanılacak çerçeve kalitesi her ne kadar fiyatta şişkinlik yaratsa da doktor beyin yazdığı gözlüğün piyasası zaten pahalı.

  ama doktorumuz alanında oldukça iyi olduğu için, ona fazlasıyla güvendiğimiz için ve daha artık doktor doktor gezmemek bir kere olsun tam olsun demek için yazılan gözlük sipariş verilmiş ve kullanılmaya başlanmıştı.

  zaten doktor’a olan güvenimizin kalmayış sebebi bundan sonra başladı. gözlük annemin gözlerini eskisinden daha çok yoruyor ve eski gözlük kadar net göstermiyordu. gözlüğü aldığımız optikçiye acaba herhangi bir yanlışlık olup olmadığı yönünde tekrar gittiğimizde reçetede yazılan ne ise onu verdiğini ama başka bir doktora daha görünmemizi tavsiye etti. nitekim öyle de yapıldı.

  gözde uzaklıkla alakalı çok büyük bir problem yok olduğu anlaşıldı. atıyorum şu an 0,25 lik bir problem varsa en fazla 0,75 kadar bozukluk ilerlemiş. fakat dr. gökhan bey'in reçetelendirdiği gözlük ise arasında büyük fark olacak kadar yani mesela 2,00 derece göz bozukluğu var denilip gözlük reçetelendirilmesi söz konusu.

  gözlükçü, malın sipariş üzerine hazırlandığını söylüyor. yani başka bir hasta gelir satın alır mantığıyla çalışmıyorlar anladığım kadarıyla. işin içinde olanlar daha iyi açıklayabilir. hani güneş gözlüğü olsa, versen alayım paranı iade edeyim. nasıl olsa bir alıcısı olur ama dereceli bir gözlük olduğu için böyle bir şeyler söz konusu maalesef olamadığından bahsetti.

  mahkemeye versek, elde kanıt yok ! doktor o esnada okuttuğum harfleri okuyamadı ona göre reçete yazdım dese haklı çıkacak.

  maalesef ki, yarım doktor candan yarım imam dinden ediyor. belki çok iyi bir doktordur belki bizim şansızlığımızdır ama bu da böyle bir hatıradır.