• bu adamin milli takimda iyi oynadigi bir tane mac hatirlamiyorum.
  • milli takımın bütün oyuncuları döktürüyor da bir gökhan kötü sanki. herkes perişan halde. suçu o futbolcuya bu futbolcuya atmak yerine genele bakalım. bu adam haftalardır sakat, hamit aylardır sakat, iyileşmişler bir maç oynayıp milli takıma gelmişler. görüldüğü üzere güçsüzlükten ikisi de yerlerde sürünüyor. servet kendi takımında doğru dürüst oynamıyor.geri kalanlar da zaten formsuz. ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki.
  • bu adama dünyanın en iyi 2. sağ beki diyen adamın futbol bilgisini nereden edindiğini merak ediyorum. hayır öyle yabancı hayranı falan da değilim. adamın mental bilgisi, pozisyon alması, fiziksel dayanıklılığı resmen 3. sınıf. süratli, teknik, özverili. türkiye için yeterli belki de uçan adam sabri gibi zıplamayın abi allah aşkına dünyanın en iyi 2. sağ beki diye.
  • dunyanin en iyi ikinci sagbeki olmasi icin dunyada en fazla iki takimin sagbekli sistemlerle oynamasi gereken twitter kullanicisi.
  • turnusol kağıdıdır.

kendisi hakkında "yiğidi öldür ama hakkını yeme" tarzında vakt-i zamanında açıklama yapan zevatın bir kısmı tarafından ilk tökezlediği anda tekme yemiştir. demek ki, literatürdeki timsah gözyaşları kavramına bir de tersinden timsah takdiri şeklinde bir ekleme yapılması gerekecektir.

3-2'lik belçika maçını arda'yla birlikte değiştiren adam olduğu unutularak, arda'yla birlikte bugün en çok eleştirilen adam olmuştur.

kötü oynamış olabilir. kendisi muhakkak ki eleştirilemez de değildir; ama o eleştiriyi yaparken kullandığın argüman ve kelime seçimi senin esas niyetini ortaya çıkarmıyor mu?

arda gitti kurtardı kendini. acaba gökhan'ı da mı zorluyoruz?

belki de avrupa'ya gitmesini istediğimiz oyunculara uygulanan özel bir taktiktir bu. hem de ters motivasyonla...

ana başlık; (bkz: futbolla ilgili insanlar/@telaki)
  • arkadaş iyi topçusun eyvallah da bir milli maçta da fenerbahçe formasıyla oynadığın gibi koşup mücadele et dişimi kıracağım.
  • karşı takımın sol kanat oyuncuları mamalanmadığı için iyi oynayamadı herhalde yoksa galaksinin en iyi sağ bekidir kendisi.
  • milli takım sağlık heyetinin yediği halt yüzünden sahalara geç dönen ve maç eksiği olan, bugün de bu maç eksiğinin kabak gibi sırıttığı futbolcu. ne derlerdi buna, hıh evet karma. ne ekersen onu biçersin. mehmet topuz gibi iki sezonda toplasan iki maç kaçırmış ve şampiyon takımın orta sahasını toparlamış bir adamın olmadığı milli takıma fazladır. oynasınlar servet ve sabri'yle.
  • o değil de hakan balta ile kıyaslayanı gördüm, bahsi geçen kıyaslama bu maç için de geçerli olsa da anektod :

hakan balta golü atmadan önce, alman oyuncunun attığı yavaşça taça giden topu almamış, arkadan gelen süratli alman oyuncu topu oyunda tutup arkadaşına kazandırmış ve almanya tehlikeli bir kontraya böylece çıkmıştır.

ama bu gökhan gönül'ün kötü oynadığı gerçeğini değiştiremez. bana kalırsa, biraz da korkak oynadı, neticede yine bir milli takım dönüşü sakatlanmış ve sakatlığı hakkında yalan dolan beyanlarda bulunulmuştu. bu bir psikolojik etken olmuştur.

ama gözünüzü yiyeyim, sabri ile, servet ile ya da hakan balta ile kıyaslamayın şu adamı yahu. yazık günah, aynısını 2 sene önce bosna hersek maçından sonra da yaptınız, adam sonra gitti takımını şampiyon yaptı.
  • türkiye'nin en iyi sağ bekidir tartışmaya bile değmez. sabri sarıoğlu gibi kademesi, teknik ve mental özellikleri sıfıra yakın bir adamın iyi sağ beklerden kabul edildiği ligde bir numara olması şaşırtıcı değil. yalnız bu adamı avrupa'nın en iyi beklerinden biri kabul etmek türk kafasından başka bişey değildir. sergio ramos, maicon, daniel alves, micah richards, corluka, sagna, srna, azpilicueta... saymaktan bıkar insan. sağ bek anlayışı serdar kurtuluş ve sabri olanlara göre evet çok iyi.
hesabın var mı? giriş yap