şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki dönemdir ziraat mühendisleri odası genel başkanlığını yürüten,ziraat,hukuk ve iktisat fakültelerini bitirerek daha ne olsun dedirten kişidir.sık sık televizyonda konusuyla ilgili programlara çıkar ve avrupa birliği sürecinde tarımın başına gelecekleri anlatır.
 • ziraat mühendisleri odası başkanlığı yanında, abant izzet baysal üniversitesi'nde hocalık yapmaktadır. ab müktesabatına uyum ayağına bize sokulmaya çalışılan kazıkları açık seçik anlatmaktadır. tarım konusunda türkiye'nin sayılı isimlerinden biridir. "pirinç pahalıysa bulgur yiyelim" diyebilen bakandan on kat daha iyi bakanlık yapacağına kalıbımı basarım *
 • halk tvde üretimin gücü adlı programı yapmaktadır.
 • tarım konusunda kafası karışık adam; bu kafayla bir de chp'sine "tarım raporu" yazmış. şimdi tv'deki canlı yayında karşısında ibrahim yetkin var, kendisinden hoşlanmam ama, konusunda bu adama beş basmakta.
 • büyük anadolu yürüşü'nün haftasonu gölbaşı toplanmasında ülkenin tarım ve hayvancılıktaki acıklı durumunu resmetmiştir. rakamlar bir yerden sonra insana bir şey ifade etmeyebilir. dün tvde anlattığı kalecikli ve karacabeyli iki köylüyle yaşadığı hadiseleri detaylarını hatırayabildiğim kadarıyla aktarayım:

  kalecik'e bağlı bir köye gitmiş. köy kahvesinde muhabbet edilirken kahvedekilerden biri mağrur bir şekilde, "beyim bunların hepsi bu sene tarlalarını tapanlarını satmak zorunda kaldı. ben ise hiç bir şeyimi kaybetmedim.", demiş. o niye, diye sormuş bizimki cevabını da almış. "tüm köyde bu sene tarlasına hiç bir şey ekmeyen bir ben varım. benim haricimde sulama, mazot, tohum masrafından ve verilen düşük fiyattan dolayı herkes zarar etti. tarlalarını satmak zorunda kaldı."

  karacabey'e bağlı bir köye gitmiş. hayvancılık yapan bir köylü, "ahıra giriyorum. birbirmizin hasımıymışız gibi hayvan bana ters ters bakıyor, ben de ona. düşük süt fiyatlarından maliyeti azaltmak için yemi ya çok az ya da en kötü yemlerden verebiliyorum. bi mezbahaya götürüp versem ben ortada kalacağım için gönderemiyorum da. birbirimizden nefret ederek yaşamak zorunda kalıyoruz."
 • chp'li vekilden inanılmaz iddia

  ankara - chp ankara milletvekili gökhan günaydın, ambarlı gümrük müdürlüğü’nde talimatara aykırı işlem yapıldığını öne sürerek, “bize ulaşan belgelerden, ambarlı gümrük müdürlüğü’nde gümrük talimatlara aykırı bir yığın işlem yapılmakta ve halk sağlığına aykırı ithal ürünler yurt içi edilmekte ve böylece halk sağlığı ile oynanmakta ve birtakım firmalara haksız kazanç sağlanmakta. bununla ilgili iki örnek olayı var” dedi.

  firmanın çin’den 110 ton buğday gluteni ithalatı kapsamında ambarlı gümrük müdürlüğü’ne getirdiği malının, gerekli kontrollerinin yapılması için istanbul il tarım müdürlüğü’ne kasım 2009’da başvurduğunu belirten günaydın, “bir firma ukrayna’da bulunan restex alliance firmasından ithal ettiği ve m/v mert kalkavan ve m/v arsel star adlı iki ayrı gemi ile taşıdığı ekmeklik buğdayı türkiye’ye getirdi” iddiasında da bulundu. gemilerden alınan numunelerden analiz yapıldığını belirten günaydın, “istanbul il kontrol laboratuarı müdürlüğü’nce yapılan ve 16 mart 2011 tarihli muayene ve analiz raporuna göre kayıt edilen analiz sonuçlarında, firma güvenliğine bırakılıp ertesi gün geri alınan numune ithalat kriterlerine uygun bulunur. diğer numunade ise çok sayıda canlı böcek ve yüzde 1,16 oranında zara görmüş tane tespit edilir” dedi.

  ramazan'da da olacak

  ekmeklik buğdayın nisan 2011 ayı içinde beyannamesi tescil edilerek yurda sokulduğunu vurgulayan günaydın, “aslında binlerce ton zarar görmüş ve canlı böcek içeren ekmeklik buğday işleme süreçlerinden sonra tüketici sofrasına ulaşmıştır. canlı böcek ve zarar görmüş tane içeren mal işleme süreçlerine dahil edilmiş ve tüketici sofrasına ulaşmıştır. ramazan ayında bu maldan üretilen işlenmiş gıdalar soframızda olacaktır” dedi.

  ‘mamada da kullanılıyor’

  günaydın, buğday gluteninin kullanıldığı yerler konusunda, “bebek mamasından tutun da hazır gıdalara kadar birçok ürünün içerisinde kullanılan bir madde. ben ekmek almam ya da evimde ekmek yaparım diyerek bu süreçlerden kaçınabilmek mümkün değildir” dedi. gazetecilerin, firmanın ismini sorması üzerine de günaydın, “erişler gıda sanayi ve ticaret anonim şirketi” dedi. “maddi bir boyutu var mı?” sorusuna da chp milletvekili, “2 milyon doların üzerinde bir mal bedelinden söz ediyoruz” yanıtını verdi.

  http://haber.gazetevatan.com/…ddiasi/391209/1/haber
 • 17 ağustos 2011 ihtibari ile -yaklaşan yerel seçimler öncesinde kritik bir görev üstlenerek- chp'nin ''yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı''dır.
 • 2012 londra olimpiyatlarında güreş müsabakalarını sunan sesi ve vurgulaması inanılmaz sempatik gelen profesyonel olarak bu işi yapıp yapmadığını merak ettiğim spiker.
 • a ve u seslerini bir değişik telaffuz eder.
 • trt'ci olanı ptt'de çalışırken trt'ye araştırmacı ünvanıyla alınmış. güreşe meraklı bir arkadaş anladığım. büyük birlik partisi tandanslı konuşmalarıyla 2012 londra olimpiyatlarında güreş müsabakalarını ilginç hale getiriyor.