şükela:  tümü | bugün
 • bir bisiklet aşığı, edebiyat sever kişi.

  bisikletle geçmişi çok uzun yıllara dayanmasa da, bisiklet hakkında net ve bilgilendirici yazılarına dengetekeri isimli blogundan erişebilirsiniz.

  yok benim bisikletle işim yok diyorsanız, kişisel blogundaki yazıları da okumaya değer..
 • pınarello dogma ve campagnolo super record deyince artık aklıma ilk gelen. grup sürüşlerinde güzel kaçışlar yapabiliyor ama gücünü daha uzun sürelere yayabilirse 130-140 km'lik irtifalı turları bonklamadan icra edebilir.
 • bisiklet tutkusunun yanında kedilere olan sevgisini de unutmamak gerek. kendisi 4 çocuklu bir kedi babası.
 • bisiklet gezgininde yaptığı söyleşide tanıştığım yol bisikleti gurusu. bisikletinde ses istemez, temizliğindense hiç ödün vermez. dengetekeri isimli blogu cycling for dummies tadındadır. tadından yenmez. şu linkte kendini anlatış biçimi okunasıdır : http://dengetekeri.blogspot.com.tr/…ar-hakknda.html 13 mayısta izmir bisiklet derneği'nin davetlisi olarak bu sefer de izmir'deki bisikletlilerle söyleşi yapmaya gidecektir. aydan çelik ile goy goy yapmışlığı da vardır :

  https://soundcloud.com/seytan-arabasi/32-program

  https://www.facebook.com/…o.php?v=10152755619683356
 • bisikletten ne kadar anladığını, belgesellerde kestiği rolleri falan bilemem ama ürün incelemesinden anlamadığı aşikar. ürün incelemeleri "iyi" çünkü bende vardan öteye gitmiyor.

  örneklemek gerekirse;

  --- spoiler ---

  yolda dönen bir tekerlek değil de sanki akan bir tekerleğe sahip olmuşsunuz hissi veriyor size. hani sanki lastikler yolda dönmüyor, siz sabitsiniz, yolu altınızdan kaydırıyorlar. öyle garip bir hissi var. oldukça iyi bir yol tutuş, minimum sürtünme ve çabuk hızlanmanıza olanak tanıyan lastik yapısına sahip. eğer iyi bir jant setiniz varsa, bu lastikler sayesinde hızınızın korunma süresinde ciddi bir artış olacak diyebilirim. akıcılığı daha da körükleyen bir hali var bu lastiklerin. bunun ana sebebi ise, lastiğin sürtünme direncinin düşük olması.

  --- spoiler ---
 • kendileri tarafından gönderilen cevap metni şu şekildedir;

  ''blogda incelenen ürünler, kullandığım veya kullanmakta olduğum ürünlerdir. kötü olan bir ürüne kötü, iyiye de iyi demekteyim. çoğunlukla tercihimi detaylı araştırmalar sonucu iyi ürünlerden yana kullandığım için, incelemesinde de onları övmekteyim. bunu yaparken de gerekli teknik bilgileri vererek yapmaktayım. sebepsiz veya içi boş bir ürün övme veya yerme söz konusu değil. tamamen tecrübeyle sabittir. diğer yandan, blog öyle çok profesyonel bir ürün inceleme blogu değil. kurulma amacı bu değil. daha ziyade basit dille bisiklet meraklılarına bilgi verme maksatlıdır.''
 • yönlendirmeleriyle ve blogunda yazdıklarıyla yeni aldığım yol bisikletinden bu kadar zevk almamın nedenidir kendisi.

  incelemeleri, bisiklet sporuna yeni başlayanlar için zaten. basit ve yalın bir dille anlatır, tecrübelerini paylaşır (diğer tüm inceleme ve test sitesi gibi). ben bugün kullandığım bisikletle ilgili de, bisikleti optimum şekilde kullanmamı sağlayacak bir çok komponent ve aksesuarı da kendisinin yazdıkları sayesinde seçtim ve oldukça da memnunum.

  kendisi de açıklamasını yapmış, ama bununla beraber, profesyonel incelemeler olmasa da, blogunda yazdıklarına "iyi çünkü bende var" demek için okuduğunu anlayamayacak kadar hödük olmak gerekmektedir.

  örneğin;
  http://dengetekeri.blogspot.de/…ra-vites-grubu.html
  (tiagra'yı incelemiş, ama yeni başlıyorsanız aslen buna gerek yok, gidin sora alın, gereksiz para vermeyin de demiş)

  http://dengetekeri.blogspot.de/…-matara-kafesi.html
  (bu matara kafesi çotarank diye kırılmış mesela)

  http://dengetekeri.blogspot.de/…isikleti-pedal.html
  (çok ses yaptığı için pek de memnun kalınmayan yol pedalı)

  http://dengetekeri.blogspot.de/…sele-alt-canta.html
  (su geçirmezliğini zayıf bulduğu, reflektöründeki harflerin söküldüğü çanta)

  vs.. vs.. daha da vardır belki bilmiyorum.

  hal böyleyken, kalkıp iki tane yazısını okuyup bok atmak hakikaten ilginç. üstelik "iyi çünkü bende var" demesi de çok muhtemel değil, adamın altında campagnolo setli pinarello var, inceleme dediği ürünlerin büyük kısmı vakti zamanında kullandığı ve ya artık kullanmadığı veya sattığı ürünler.

  adam 35 sterlin'lik veloflex lastiğe herkesin anlayacağı dilde iyi demiş işte, ne desin amına koyim, mahmut mu desin?

  edit: unutmuşum yazmayı. kendisi 50. cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda belkin takımının rehberliğini yapmış, tur boyunca twitter adresinden tüm olan biteni işin mutfağından aktarmış, tura bambaşka bir soluk getirmiştir. kendisinin bu yaptığı sosyal medya iletişiminin yarısını yapmamıştır tur'un resmi sosyal medya hesabı. turun arka planının detaylarını şu aralar blogunda paylaşıyor.
 • ''ikimize bir öykü yazdım sevgilim. mutlu ya da mutsuz bir sonu olmasın diye, noktasını hiç koymadım. ismini sonsuzluğa akıp giden keskin kıvrımlarından aldı. rengini ise kendi seçti; turkuaz... ne yeşili yeşil, ne mavisi maviydi. tıpkı senle ben gibi, arafta kalmışlığın rengiydi. tıpkı senin gitmelerine karışan benim yalvarışlarım gibiydi. ve tıpkı elimi tutarken hissettiklerime dolanan yalanların gibiydi... ''

  bu guzel paragrafi gokhan kutluer'in bisiklet oykulerini derledigi yeni sitesinden aldim. hani sahilde bisiklet surerken yuzunuze hafiften vuran o esinti ve rahatlatici deniz kokusu vardir ya, iste bu oykuler de oyle bir tat birakiyor okuyanda. huzur veriyor, dinginlik veriyor insana. tam da su yagmurlu kasvetli istanbul gunlerinde okunmalik.
 • 50. cumhurbaşkanlığı bisiklet turu vesilesiyle tanıştığım pek bir efendi pek bir işinde gücünde bisiklet insanı. kedi sever, kahve içer, bisiklete biner.