şükela:  tümü | bugün
  • güncel edit: ekonomi bakanı berat albayrak'ın istifa ettiği iddia ediliyor. kendi şahsi instagramından paylaşım yapmış.

işte görmek istediğimiz sanatçılardan. kral o nasıl tweettir öyle. taşaklarına beton yetmez.

sanatçılar, ülkenin aynasıdır. ama bizde herkes emcüklemeye alıştığı için çok farklı tepkiler göreceğine inanıyorum.

soru işareti: belki de acun, gökhan özoğuzu diğer sanatçılar gibi yalamadığı için o ses türkiyeden jürilikten çıkarttı. tabi bu bir soru işareti ve ortalıkta gezen iddiadır.

edit: tweetin altı hemen paralı trollerle dolmuş.

edit2: arkadaşlar fav olayı sonrasında takip etmeniz gereken, web sitesi olur, içerik olur, yani size katkı sağlayabileceğini düşündüğünüz şeyler için geçerli. benim yorumuma fav atmanız size bir şey kazandırmaz. şükelaya basmanız daha mantıklı, selamlar.
  • sesler daha gür çıkmaya başladı. insanlar artık ne olursa olsun diye düşünüyor. sanatçısı da halkı da aynı. gidişin ayak sesleri
  • dünya tarafından saygı duyulan ekonomist mi? lan bi git sabah sabah.
  • "ben evet diyorum sen de var mısın kaarşim" diyen şaşkalozların örnek alması, sanatın şaklabanlıkla ahâliyi güldüren/eğlendiren bir temaşadan ibaret olmadığını geç de olsa farkedenlerin de ibret alması gereken sesleniş, yerinde serzeniş.
  • ekonomiden sadece ekonomi bakanının anladığını düşünen yazar arkadaş gibiler sebep biraz da bu durumda olmamıza.

bir uyanış başlar artık umarım herkeste.
  • altındaki tweetler kafayı yedirtir. zengini fakire karşı savunan fakir bir kesim oluşturdu akp. bir de kalıplaşmış efsane sorular var, ülke fakirse bu lüks arabalara kim biniyor, bu telefonları kim alıyor. ulan senin binmediğin kesin. her gün daha da zenginleşen adamları canhıraş savunuyorlar, anlamıyorum yahu.
  • son bir lanet olası iş için var misin athena gökhan?
  • abi zaten dünyayı 3 aile yönetiyor: rotschild, rockerfeller, özoğuz.

neyse, beklentileri yükseltti.
  • osmanlı devletinin 632 yıllık tarihinde 292 tane sadrazam görev almış ve bunların 166'sı görevinden alınmış. 22 tanesinin istifa ettiği konuşuluyor. istifaların tamamı tanzimat dönemi sonrasında oluyor. sadram kronolojisinde 16'sı idam edilmiş ve 7 tanesinin de şehit olduğu söyleniyor. 2 tanesi ise yeniçeri ayaklanmaları esnasında parçalanarak yaşamını yitiriyor; bu ölümlerde bazı sadrazamları gözden çıkaran kişinin bizzat padişahın kendisi olduğu yazılıyor. 1908 sonrası yıllarda görevden alma yerine istifa etme yerleşik bir hal kazanıyor. yani günümüzde pek tanık olunmayan istifa eylemi o vakitlerde olağan bir durum sayılıyor. gelelim damat olan sadrazamlara, 8 tanedir osmanlı'nın sadrazam olan biricik damat sayısı. (yanılıyor isem düzeltin lütfen.) bildiğiniz üzere en meşhur, azimli ve kimsenin karşısında yılmayan damat ise damat ferit paşadır. şimdilerde kendi devirlerine neo-osmanlı dönemi diyen iktidar çevresinde katiyen görülmüş şey değildir istifa. insan sormadan edemiyor kendine "osmanlı devleti tanzimat sonrasında şimdinin iktidarından daha mı demokrattı?"diye. elbette değildi, lakin bu ironiyi dile getirmek dahi insanı gülümsetiyor. son damat ise malum, damat berat paşa. döviz kurunun haline bakınca, enflasyonun canı bine böldüğü zamanları gördükçe ya da yoksulluğun haneleri bir bir öldürdüğünü düşününce, görevini daha layıkıyla yapacak başka birine terk etmesi gayet makul gözüküyor fakat beklenilenin aksine gelmiş geçmiş en torpilli damat olarak tarihteki yerini sağlamlaştırıyor. ne diyelim: padişahım çok yaşa! ama belli mi olur tarih bu sana, illa birinin kaderi diğerine benziyor. zira anlaşıyor ki bazan padişahın kendisi bile damattan vazgeçiyor. öte yandan ikinci bir damat ferit paşa'ya memleketin ihtiyacı olmadığı aşikardır. "biz dolarla uğraşmıyoruz. istesek düşürürüz. faizi yükseltirseniz, döviz düşer. ama bizim derdimiz bu değil." diyebilen bir ekonomi bakanının akıl almaz açıklamaları bakalım nereye varacak. anlaşılan o ki artık her yol roma'ya çıkmıyor.

edit: imlada kusur.
  • saygı duyulandan sonrasını okumadım.

(bkz: yüzüklerin efendisi)