şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırıyı yönettiği söylenen kişi. yakalanmış.

  geçen yıl tam da bu ayda ahmet davutoğlu'na ışid'e yönelik operasyon hakkında bilgi vermişti.
 • marmaris, içmeler'de yakalanan iki teröristin ifadesine göre cumhurbaşkanımızı ölü ya da diri ankara'ya getirmek üzere kaldığı otele düzenlenen saldırıyı yöneten alçak.

  https://twitter.com/…2010/status/755140618888904706

  https://pbs.twimg.com/…ia/cnrmy0awcaaopqm.jpg:large
 • "eşime haber verin, bana boşanma davası açsın, çocuklarım soy isimlerini değiştirsin", demiştir. e bu da tabi tiyatroculara kapak olmuştur.
 • işte bu darbeler komutanların hep höy höy isimlere sahip olmasından oluyor arkadaşlar. benim de böyle bir ad-soyad kombinasyonum olsun, darbe, marbe, olmadı bir saldırı filan, yaparım kesin. yapmazsam öte tarafta soyadımı sönmezateş koyan dedelerimin yüzüne bakamam valla.
 • kimse yazmamis niyeyse, " isterseniz idam edin, darbeciyim, fetocu degilim, cemaatciler tarafindan kandirildim" demis. ilginc degil mi?
 • darbecidir.
  o isim kombinasyonu yapmasın da kim yapsın amk. kombinasyon kurbanıdır
 • darbe başarılı olsaydı, tek "hain" o olacaktı galiba.
  bütün ihalenin üzerine kaldığı.

  böyle bi görevi cemaatçi olmayan birine yaptırmak da ne bileyim, şeytan bile "allah'tan korkun" derdi herhalde.
 • ifadesinde hedeflerinin cumhurbaşkanını canlı olarak akıncı üssüne getirmek olduğunu söylemiş. operasyona başlarken bir üst aklın kendilerini yarım saat operasyon iptal diye beklettiği için hedeflerine ulaşamadıklarını belirtmiştir.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ani-soylemedim-40175854
 • marmaris baskını öncesi çiğli meydanında tam kalkış yapacakken operasyonun ertelendiğini, eğer kalkış yapabilselerdi cumhurbaşkanını otelden çıkmadan alabileceklerini söylemiş, bilerek kalkışın geciktiren bir üst akıl olduğunu ifade etmiştir. yoksa oyuna mı geldi? ama kim tarafından.
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi kapsamında tutuklanan ve ayrıca tsk'dan ihraç edilen eski tuğgeneral. darbecinin savcılıktaki ifadesinden, rte'yi tutuklamayı düşünecek ve bu uğurda ölümü göze alacak seviyede muhalif (belki kendine göre vatansever bir fedai) ama öte yandan fetö ile organik bağı olmayan biri izlenimi yaratıyor. benim aklımın almadığıysa, bu fetöcüler nasıl oluyor da tuğgeneral seviyesine gelmeyi becerebilecek kapasitede birini bile böyle kolay manipüle edebilmeyi beceriyorlar. bu şerefsizler, cumhurbaşkanını tutuklamak gibi böylesine kritik bir görevi kendileri yapmak yerine vatansever olma iddiasındaki fetöcü olmayan bir subaya yaptırabilmişler. tabii ki bu adamın yalan söyleyip fetöcü olduğunu gizleme ihtimali de var. bunu bizim bilmemiz şimdilik mümkün değil. ifadenin detaylarına gelince en çok merak ettiğim şey, operasyonun başladığı sırada, iptal olduğu bilgisi geliyor ve yarım saat bekliyorlar. bu kararı veren kim, kimle görüştükten sonra bu karar veriliyor, ne oluyor da tekrar düğmeye basılıyor?

  ...11 temmuz’da milsec adlı güvenli hattan, özel kuvvetler’den tuğgeneral semih terzi beni aradı. ülkenin zor günler geçirdiğini, rahatsızlık duyduğunu, benim de onun gibi düşünüp düşünmediğimi sordu. bu jargon bizde ihtilali çağrıştırmaktadır. özel kuvvetler komutanı zekai aksakallı paşa’nın, genelkurmay komutanı’nın, diğer kuvvet komutanlarının bu şekilde düşündüklerini söyledi. 13 temmuz’da aynı güvenli hat üzerinden semih paşa yeniden aradı. bu kalkışmanın geçmiştekilere benzer olacağını, ancak çok hızlı gerçekleşeceğini, cumhurbaşkanı ve kabine üyelerinin öncelikle alınıp mahkemeye sevk edileceklerini, yargılama konularının da çözüm sürecindeki hatalar, rüşvet iddiaları, ışid’in her yere elini kolunu sallayarak gitmesi gibi iddialar olacağını söyledi. görevimin ne olduğunu açık anlatmasını istedim. kendisinden o tarihte cumhurbaşkanı her nerede bulunuyorsa oradan alıp refakatçi olarak ankara’ya getirmek olduğunu öğrendim...

  ...bizim öldürmek gibi bir amacımız yoktu, öyle olsa bomba atar ölümünü sağlardık. tersine canlı olarak alıp ankara akıncı üssü’ne nakletmek görevi edinmiştik. cumhurbaşkanı’nı alıp helikopterle dalaman’a indirip, oradan uçakla ankara’ya götürüp akıncı hava üssü’ne teslim edecektik. isim olarak kime teslim edeceğimi bilmiyorum...

  ...helikopterlere bindik. helikopterler çalıştıktan sonra şükrü binbaşı yanıma gelerek görevin iptal olduğunu söyledi. hepimiz yeniden çalışır vaziyetteki helikopterde beklemeye başladık. helikopterde beklerken yaklaşık yarım saat kaybettik. yakıt konusunda bizi sıkıntıya sokan ana sebep bu oldu. yarım saat kadar sonra şükrü binbaşı yeniden operasyona başlayacağımızı söyleyince havalandık. şimdi düşündüğümde bir üst iradenin bizi orada kasıtlı olarak beklettiğini düşünüyorum. zamanında yola çıksaydık hedefimizi bulacaktık. bu sırada saat 02.15-02.30 civarı idi. 1 veya 1 saat 15 dakikalık uçuş süremiz oldu. 03.30-03.45 civarında otelin olduğu yere geldik. plana göre önce biz iniş yapacaktık...