şükela:  tümü | bugün
  • zamanında çarkıfelek'te m. ali erbil'le arasında şöyle bir diyalog geçen müzisyen, güzel insan...

gökhan semiz: patlıcanın s'si...
    m. ali erbil: patlıcanın neresinde s?
    gökhan semiz: sapında abi...

mekanı cennet olsun.
  • hiç unutmam tarkan aacayipsin ile müthiş bir çıkıs yapıp ortalıgı kasıp kavurdugu sıralaradaydı, tarkan'ın ankara'daki bir konserinde muhabir izleyicilere soruyor su an tarkan karsında olsaydı ne sorardın. kızcagızlarımız bir şeyler söylüyorlar kendi mesreblerince. tesadüfen merhum da bir kösede arkadaslarıyla takılmaktadır gayet dogal herhangi birisi gibi dinlemektedir. muhabir aynı soruyu soruyor; hiç düşünmeden ve çok komik bir ifadeyle;
    -2 musluk bir havuzu 5 saatte bir diger musluk ise aynı havuzu..... (gülmekten, geri kalanını ne muhabir anlayabiliyor nede merhum söyleyebiliyor.)
    ne zaman bu ismi duysam hüzünlenirim hemde bu komik olay aklıma gelir. mekanı cennet olsun...
  • mezar taşında "birlikte eğlenemeyen insanlar, birlikte bir gelecek kuramazlar" yazan, ilkleri gerçekleştirmiş sanatçı.
  • ilkokul zamanlarımda kaybetmiştik onu. evinin bizim eve yakın olduğunu vefat ettiğinde bir arkadaşımdan öğrenmiştim. okuldan kaçıp oturduğu binanın önüne gitmiştik.

cenaze töreninde de güngören güngören olalı böyle bir kalabalık görmemiştir.

yattığı mezarlığın önünden arabayla geçerken onun şarkılarını dinleyerek geçiyorum bazen. çok tuhaf hissettiriyor. içimden unutulmadın gökhan abi, umarım burdan geçtiğimi, hala seni dinlediğimi ve çok sevdiğimi görüyorsundur diyorum.

''sözlükte yazar olunca ilk gireceğim entrylerimden biri gökhan semiz başlığı altına olacak.'' diyordum. bugün yazarlığımın ilk günü ve sol frame'de başlığını görünce de şaşırdım. seninle aramızda özel ve güzel bir bağ var gökhan abi.

inan ki teksin gökhan abi...
  • bir gece onun arabasıyla bir arkadaşa gidiyorduk...
    teybi açarken "abi müthiş bir ses var hasta oluyorum, size onu dinleteceğim" dedi..
    teypten piyasaya ilk albümünü çıkarmış göksel'in "sabııırr sabıırrr yaaaa sabıırrr" sesi yükseliyordu...

ne zaman gökhan semiz, göksel isimlerini ya da onlara ait bir şarkı duysam, o geceyi hatırlarım...
  • ne zamandır benim de aklımda, ölmeseydi grup vitamin nasıl olurdu. çok düşünmüş olmalıyım ki gökhan semiz dün rüyama girdi. "takma bunları sen sağlığına dikkat et" dedi bana. saçlar hala uzun, sorana selamı var.
  • yaşamına sevindiğim gibi ölümüne de üzüldüm.
    farklı bir şeyler yapıyordu, güzel de yapıyordu.
  • 1998 senesinde aha da tam da bu saatler, bakırköy sahil yolunda, ters yoldan sahil yoluna dalan, doğan görünümlü beyaz bir şahin yüzünden, hayata veda eden güzel insan.

özledik ulaaaaaaaan !!!!!!!
  • bir yaş daha yaklaşırken onun durduğu yaşa, hep özlemle ve kırık bir gülümseme ile hatirlanan adam.. çocukluk idolu.. abi biz de saclari uzattık ama seninkiler kadar güzel olmadı be..
  • gecenin üçünde sokaktan geçen bir arabadan duydum sesini dün gece. arabadan gelen sesiyle uyandım: "ulan ismail, lan ismail, lan ismail, ismail". arabanın sahibine hiç kızamadım. güldüm, uyudum, sabah bir tebessümle uyandım.