• trabzonspora da 3 gol atmis formunun zirvesindeki golcu.
  • bu formunu sürdürmesi halinde ileride çok şeyler beklediğim topçu.
  • attığı gol saysının yanında,çoğı golü de gayet zor ve estetik golleridir.türk futbolu açısından önemli bir ışık gibi gözüküyor.
  • 2 sezondur çok iyi işler çıkaran, yeni yeni dikkat çekmeye başlayan yıldız adayı.
  • türkiye'nin en iyi golcüsü olmaya aday bir futbolcudur. bu sezonun sonunda kendisini gol kralı olarak görebiliriz
  • türk futbolunun hakan şükür'den sonraki tek alternatifi gibi görünen oyuncu. uzun boyu ve hava hakimiyetinin yanında tekniği, anelka tarzı çalım yeteneği ve hızıyla da dikkat çekiyor ve hakan şükür'ün bursaspordan galatasaray'a yeni geldiği yılları fazlasıyla insana hatırlatıyor. galatasaray'a gelmesi durumunda türk futbolu yeni bir hakan şükür ve 8-10 yıl arası gol sorunu çekmeyecek bi milli takım kazanabilir.
  • bir iki yıl öncesine kadar -attığı gollere rağmen- görünüşüne aldanıp "bu da arada parlayıp sönen golcülerdendir herhalde" diye düşündüğüm futbolcu. şimdiye kadar da beni yanıltmadı, diyemiyorum tabii ve iyi ki de diyemiyorum! attığı goller, gerektiğinde çıkardığı paslar, oyun içindeki durumu gerçekten alkışı hak ediyor. belirgin olan tek olumsuz yanı biraz çalışmayı sevmiyor (tanju çolak belirtmişti bunu televizyonda) oluşuymuş. "o kadar kusur..." demek de türk futbolunun geleceği ve gökhan'ın burada arzu edilen rolü* düşünüldüğünde pek makul görünmüyor; önümüzde bu konunun ciddiyetiyle ilgili sergen yalçın gibi mükemmel bir örnek de var zaten. (kendisi ayrıca benim, son 10 yılda, millî takımda hep görmek istediğim 3 oyuncu içinde en az oynayanıdır da. diğerleri mi; bunların biri kaleci biri de forvet diyeyim, siz çıkarın artık.*)
    sonuçta; kendine/futboluna daha iyi bakmayı başardığı taktirde gökhan ünal'ı gayet parlak bir gelecek bekliyor diyebiliriz.
  • --- spoiler ---
    saracoğlu'nda kendisine 'salak' diye bağıran seyircileri unutamadığını söyleyen kayserisporlu gökhan ünal, "işte şimdi gördüler salağı" dedi.
    kayserispor'da fenerbahçe galibiyetinin sevinci sürerken, 90'ıncı dakikadaki golün sahibi gökhan ünal, ilginç açıklamalarda bulundu. sarı-kırmızılı takımın yıldız oyuncusu, geçen yıl şükrü saraçoğlu stadı'ndaki fenerbahçe maçında sarı-lacivertli taraftarların, bir pozisyon sonrası kendisine, "salak, salak" diye bağırdığını belirterek, "o pozisyonda düşmüştüm. tribünlerden yükselen 'salak' seslerini unutamıyorum. o gün futboldan çok soğumuştum. işte o günün intikamını aldım. bir hesap vardı onu kapattım
    --- spoiler ---

(bkz: sükrü saracoğlu ndaki salak salak tezahuratı)
  • 2005-2006 sezonunda 25 golle super ligin gol kralıdır.
  • 22 temmuz 2006 kayserispor larissa maçı'nda attığı iki güzel golle kayserispor'u uefa kupasi 2nci öneleme turuna çıkarmış golcü futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap