şükela:  tümü | bugün
  • dünyayı tek başına gezen gezgin. hem instagram hem de youtube üzerinden gezdiği yerler ile ilgili bilgiler veriyor. youtube hesabı gelişme aşamasında ilk videolar mod biraz düşüktü ama son birkaç ay iyi videolar geliyor. özellikle instagram hesabında bolca paylaşımı var. ben sevdim. düşük bütçe ile seyahat ettiğinden ve tüyolar verdiğinden. meraklıları için linkleri bırakıyorum.

    https://instagram.com/…nyldirim?igshid=zoeu0viet9ir
    https://www.youtube.com/…l/uchkbhdrkvcvcwkdynaejp5q
  • kimseden para dilenmeden, yalan yanlış şeylerle prim yapmadan kafasına göre gezen, hiç çaktırmadan 70. ülkesine ayak basan gezgin.
  • yeni tanıdığım gezgin arkadaş. çok fazla videosunu izlemedim, hakkında çok bir bilgim yok. fakat sağlam bir bütçesi olduğunu düşünüyorum. geçen bir videosunda (banka kartını kaptırmıştı sanırım) afrika gezisinde sadece uçak biletleri için 20 bin tl gibi bi masrafı olmuştu. düşük bütçeyle gezmiyor (ya da geziyor anlayamadım) belki ama kendi halinde etliye sütlüye karışmayan, yutupır olmakla kafayı bozmamış bir arkadaş gibi geldi. ayrıca gittiği yerde ki yerel yemekleri böcek, timsah, yılan vs. hiç tribe girmeden denemesi güzel.

    izledikçe düşüncelerimi editlerim. şimdilik kanım kaynadı kendisine, hayırlı yolculuklar diliyorum.