şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #14130472)
  • be$ikta$'ın bu sezon oynadıgı dokuz macın üc tanesinde ilk 11 cıkıp 90 dakika oynamı$ bir tanesinde de ilk yarı sonunda oyuna girip 45 dakika oyunda kalmı$tır.
    be$ikta$; gökhan'ın sahada oldugu 4 macta 8 gol yemi$ sahaya girmedigi 5 macta ise gol yememi$tir.
  • formsuzluğunu ispatlamak için istatistik kağıdına bakmaya gerek olmayan oyuncudur. ama unutulmamalıdır ki iki sezon önce dövündüğü bir kayseri erciyes deplasmanı vardı. son dakikada yenilen bir gol. gökhan zan, o maçta bir yerli stoperin oynayabildiği maksimum oyunu oynamıştır. emre aşık'lar, ahmet yıldırım'lar, toraman'lar, çağdaş'lar ve bir çok isim dahildir buna. o maçtan sonra, helal olsun gökhan böyle devam edersen istediğin yerlere gidebilirsin dedik.

şimdi bu adamı, futbolcu değilmiş gibi nitelendirmek doğru değil. adamı izledik çünkü gördük ne oynayabileceğini. ha şimdi futbolcu değil. o zaman oynatılmasın bir zahmet. bu haliyle eğer milli takıma seçiliyorsa bundan iyisi yok demektir. ben de oynaması taraftarı değilim ama bu adamı kötü oyunu için de suçlamanın anlamı yok. bu adam bu demek ki. daha iyisi de yok. zaten bu oyunu kendisinin gerçek oyunu da değil. ya zamana ya yeni bir takıma ihtiyacı var. şuan yeni bir takıma gidemez, o zaman oturacak. dinlenecek ve kendini dinleyecek. kariyerini tekrar toparlamaya çalışacak. ama bu ertuğrul'un her boş bulduğunda oynatmasıyla olmayacak.

orada toraman dururken gökhan'ı sahaya sürmenin anlamını gerçekten bulamıyorum. bir insan neden kendini de zora sokar gereksiz bir tercihle...

gökhan zan iyi futbolcudur. oyun potansiyeli ibrahim toraman'dan da servet çetin'den de yukarıdadır. isterse bu adamların kariyerini ikiye katlayabilir. ama elbette şu haliyle değil. şuan futbolcu bile değil.

o zaman? bırakalım gökhan öyle böyle demeyi. onu oynatanı eleştirelim. beşiktaş, bir galatasaray mı ki durmadan alttan oyuncu çıkarıp milli takıma yollasın. yok işte tek adamın var o da bu. ne yapacaksın. adamı yollayınca daha güçlü bir beşiktaş mı olacak?
  • fatih terim tarafından ısrarla mili takım aday kadrosuna çağrılan futbolcu.

ha terim diyorsa ki ben euro 2008 modunu devam ettirmek istiyorum; bunun için maç içerisinde yenik duruma düşmem lazım, bunun için gol yemem lazım, bunun için gökhan zan lazım, eyvallah, saygı duyarım.
  • milli takıma çağrılmasını fatih terim'e borçludur. hoş milli takım bu yaz iyi kariyer yaptı ama bu kariyerde defansın çok bir katkısı olmadı, 5 maçta 8 gol yedik. bunun yanında terim'in kişisel sorunları yüzünden milli takıma girenler/giremeyenler olması da cabası. adam nobre'yi es geçip batuhan'ı milli takıma almışken hangi seçiminden hangi çıkarımı yapayım?
  • defansif yetenekleri çok kısıtlı, mücadele gücü ve azmi ile kariyerinde yüklesebilmiş, bu hırs ve azmi kaybettigi anlarda ise takımını hep yakmış ya da yakacak goruntu sergilemiş bir oyuncudur. bu açıdan servet çetin le çok benzeşiyorlar. servet çetin de defansif yetenek yoksunu ama hırs ve azim ile goze batmıştı. şuan her iki oyuncu da kotu durumdalar. cunku azim guçlerini kaybettikleri anda ikisi de vasatlar. gerek dunya da gerekse türkiyede bazı oyuncular boyledir. hırs ve azim ile beklenin üzerinde performans ile sezonlar cıkarabilirler. ancak bunun sürekliliği olmaz. bu yuzden kariyerleri boyunca sadece 1 2 sezon faydalanılması gereken oyuncular vardır. soyledigim gibi bu sadece zan ve çetin degil, dunyada ornekleri cok bunların. fazla kabahat aramamak mucadele ve azimleri için takdir edip çok şey beklememek lazım. mesele onlarda uzun uzun ısrar edenlerdedir bence. bu, futbolcuların psikolojileri için daha yorucu oluyor. gokhan zan şuan yıpranmış durumda.
  • rıdvan olsa bu futbolcunun ortası yok ya çok iyi oynar ya çok kötü derdi kendisi için.
  • topa müdahelesi zayıf, kademe anlayışı sıfır sırık boyuna rağmen hava toplarında yetersiz birebirde süper geçilebilen topa oyuna sokmakta acemi milli takıma neden alındığını anlamadığım milli takımın ve beşiktaşın en büyük defans zafiyetlerinden biri
    bu adama hala nasıl dayanabiliyorlar anlamıyorum
  • kendisine dair son bir ümidim var.

ya kendine gelip, risksiz ama sert ve başarılı bir defans oyuncusu olarak, boyunun avantajını defansif ve ofansif yanlarıyla sunmayı hatırlayacak ve ilk geldiği zamanlardaki gibi vazgeçilmesi zor bir futbolcu olacak, ya da bizi çıldırttığı ve "bu ne rezalet" dediğimiz çizgide devam ederek en kısa vadede gönderilecek.

umarım, şu son şansını iyi kullanır ve hem kendisi, hem de bizim için iyi olanı yapmaya başlar. zira kendisinde, derinlerde bir yerlerde, kazınıp çıkarıldığında ortaya çıkarılabilecek o yetenek mevcut. illa ki, servet gibi bir anadolu takımına gönderilmesi gerekmiyor yani, kendisinde olan yeteneği hatırlayabilmek için.
  • bundan sonra ilk onbirde oynadığını gördüğüm herhangi bir maçta stadı terk edeceğim, televizyon basındaysam playstationa donmeme sebep üçüncü lig futbolcusu. bu adam şu ligde oynadığı maçların yüzde doksanını maç başına anlasması sebebiyle yapmadıysa, ben dört yıllık finans kariyerimi boşuna yapmışım... lanet olsun seni bu takımda oynatanlara, ister adam gibi adam olsunlar, ister hasta beşiktaşlı...