şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: (ilk ve son düzeltme) ekşi sözlük bir e-ansiklopedi'dir. kişi, kurum ve olayları yazarın yorumuyla okursunuz. haliyle "hayat devam ediyor, tarih de işliyor" şeklinde silme/çarpitma yapamazsınız, yaparsanız da tarih sizi affetmez. yazdığımız yorumlarda "edit" ibareleriyle düzeltmeler yaparak, önceden bunu düşünüyordum şimdi bunu düşünüyorum diyerek değişiklikler yaparız ki okuyucu değerlendirsin.

tüm bu açıklamalar, ilk entryi girdiğim bu başlığın sahibi yazar, devamlı mesaj atarak yazdıklarımı silmemi istemesindedir. düzeltme yaparım, ama asla silmem/silemem. bir anlık sinirle yazılmış bir iki entry üzerinden değil, yazdığı bir çok entariyi göz önüne aldım. silmemi isterken belirttiği gibi futbol yazılarından önce ve sonra diye ekşi sözlük serüvenini nitelendiriyorsa, entrylerini sildiğinde futbol öncesi yazdıklarını unutturmuş olmuyor.

rezaletin de böylesi. neyse uzatmayacağım. noktayı koydum. tanımdan itibaren entryi okuyunuz

tanım:beşiktaş ağırlığı altında ezilen troll. bir yazarın subtroll kaynağı olabilir.

289 entry'sinin çoğu, beşiktaş ve beşiktaş taraftarlarına laf yetiştirmekte kullanılmış. özel amaçla açılan nick. bu ara yokluk çekilen solframe'de gündem yaratmak adına destekleniyor olabilir.

(bkz: başka sorum yok sayın yargıç)

edit1: buradan yazdığı yazıya ulaşabilirsiniz ki silmesin.

100.yıl'da hakem şikesiyle şampiyon oldu dedikleri takım, türkiye ligini domino etmiş, uefa'da çeyrek final kapısından dönmüş, galatasarayı inim inim inletmişti. ertesi sezonun devre arasında hıncal uluç, kim şampiyon olur sorusuna birinciyi tartışmakla zaman geçirmeyelim. zaten belli. biz ikinciyi tartışalım diyerek tartışmasız beşiktaş'ın üstünlüğünü şimdiye kadar türkiye liginde kolay kolay söylenmemiş bir şekilde belirtmişti. taa ki esas şikenin başladığı samsunspor maçına kadar.

hem galatasaray hem de fenerbahçe iç sorunlarla boğuşurken, yaşadığı darboğazı atlatmış serin sulara çıkma yolundaki beşiktaş'ı nasıl manen çökertiriz diye uğraşmaktadır. bu sene başından beri ortak akrar almışcasına bütün kalemşörler, troller, aktroller yazdıkları yalan beyan ve iftiraları halka kabul ettirebilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. ekşi sözlük ayağında da bunun gibi subtroller kullanılmakta. 500 entrye sahip olmayan yazarlar bir anda diledikleri konuyu solframe'e getirmek ve diledikleri tartışmayı sözlükte açabilmek için uçurulmayı göze almış durumdadır. normal biri olsa göt korkusuna bu şekilde saçmalamazdı.

başta dediğim gibi hepsi silme subtroll. esas sahibin kendi adıyla yazmaya götü yemez.

son olarak ezik diye diye yerin dibine batmaktalar. bu sezon da beşiktaş şampiyon olursa fenerbahçe ile arasında yıldız farkı kalmayacak. galatasaray da bunu fırsat bilerek bizim uifa kıpamız var en çık şimpiyinlik bizde diyerek tarlabaşında çalışan travesti gibi dolaşıcak ortalıkta.
  • adam gibi adam.

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar, dert etme yiğidim.
  • iki taraf için de tatsız ve seviyesiz bir tartışma yaşadığım - sonrasında karşılıklı "sportmen"leştiğimiz yazar.