• istanbul'da yaşamayan bir insan olarak, beyoğlu belediyesi'nin salaklığı sayesinde varlığından haberdar olduğum merdiven.

buraya yazıyorum bak, yakında tekrar renkli hale getirilecektir.

edit: getirildi.
  • çıkış noktası güzel olsa da asıl güldüğüm ikiyüz basamaklı bir merdiven boyanıyor ve etrafta gezen zabıta falan hiç mi sormuyor ''hop ne yapıyorsunuz''diye.
    sonra da kös kös gece gri oluyor o merdiveniler. bari çıkın da ''güzel bir fikir keşke bizle paylaşım olsaydı da yardımcı olurduk '' falan diye kıvırsalardı ama nerde o kadar kıvrak zeka.
    uzun zaman önce bir yazı okudum ingiltere'de bir grup gece neredeyse yüzyıldır çalışmayan bir saati onarip çalıştırıyorlar ve halk ertesi gün koca saat kulesinin çalıştığını görüyor fakat saat belediye tarafından tekrar durduruluyor, açıklama ise ''işleyen düzeni bozmak ki eğer izin verilirse herkes kendi kafasına göre iş yapar'' hoş burada işlemeyen saat işleyen düzeni temsil etse de merdivenleri gökkuşağı renklerine boyamak da aynı mantiktir.
    evet çıkış noktası güzeldir hatta sekil olarak da çok guzel durmuş olsa da sistemin onu griye boyatmasi kaçınılmazdır hatta tekrar dönüp kendileri gökkuşağı renklerine seve seve boyayacak olsalarda.
  • vizyon sahibi olmayan insanlar tarafından yönetildiğimizin örneklerinden biridir.
  • tarihe geçecek merdivendir.
  • rengarenk halini ziyaret edemeden çirkin insanlarca çirkinleştirilmiş.

(bkz: cihangir'deki merdivenlerin griye boyanması)

idil* de en azından fotoğraflarını görsün istedim. önce rengarenk, insanın içini ısıtan halini gösterdim.

- idilcim bak bir amca merdivenler böyle boyamış.

ağzı bir karış açık bakarken grileşmiş, kirlenmiş halini gösterdim.

- sonra bu hale getirmişler ama.

+ aaaa neden?

- bilmem. sence neden?

+ ülkeyi sıradan yapmak için mi?
  • her gün bir yenisi eklenecek gibi görünmektedir.

kızıltoprak tren istasyonu
  • kuzguncuk'a çok yakışmıştır.
  • yakinindan gecerken insani gulumseten merdivendi. durup fotograf ceken turistler de oldukca fazlaydi.

ama farkli olandan nefret eden beyinlerin hosuna gitmedi. her seyi oldugu gibi bunu da yok ettiler.
  • gün içinde tek renge boyanan merdiven. cekete ithafen kareli boyansaydı sorun olmazdı gibi geliyor. fazla renk göz çıkarır.
  • algı problemi yaşayan misbah için fazla renklidir. siyah beyaz falan yapsanıza kardeşim ne o öyle bi sürü renk.
hesabın var mı? giriş yap