şükela:  tümü | bugün
 • eğer yaptıysa göktengri'nin laneti üzerine olsun.
 • insanlık için hain bir saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen türk.saldırının gerek hollanda’da gerçekleşmesi gerek yeni zelanda’da yaşanan vahim saldırıdan birkaç gün sonra gerçekleşmesi maalesef okların durduk yere bize dönmesi için planlanan bir saldırı olduğunu düşündürdü bana.
 • yani yapılanı kesinlikle savunmak için yazmıyorum. ama diyelim ki meşru bir nedene dayandırdı ilkesel olarak; neden aşırı sağcılara, nazi özentilerine, bu tiplerin takıldığı barlara falan saldırmadı da herhangi bir trendekilere saldırdı?

  yani bu yaptığı ile camidekilere saldırılması arasında fark görebilen var mi? terör ve terörist mi yarıştırıyor piç kuruları.
 • teröre bulaşmış kişinin dini, dili, ırkı ne olursa olsun lanet olsun. net. ama gel gör ki herhangi bir dinden veya ırktan birinin yaptığı şey genele mal oluyor.
 • habertürk'te yer alan habere göre ışid'le bağlantıları olduğu söylenen katil.

  --- spoiler ---

  polis: 37 yaşındaki gökmen tanış aranıyor

  hollanda polisi, saldırganın 37 yaşındaki türkiye doğumlu gökmen tanış olduğunu duyururken, bu kişiden uzak durulması çağrısı yaptı. başbakan rutte, şu anda tüm dikkatlerini saldırgan ya da saldırganları yakalamaya ayırdıklarını söyledi.

  bbc türkçe'ye konuşan utrecht'te yaşayan türk bir iş adamı, gökmen tanış'ın 2 temmuz 1981 yozgat doğumlu olduğunu, daha önce çeçenistan'a gidip savaştığını söyledi.

  türk iş adamı tanış için, "birkaç sene önce deaş'la bağlantısı nedeniyle tutuklanıp bırakıldı. türk toplumuna pek karışmazdı, münzevi bir tipti." dedi.
  --- spoiler ---

  https://www.haberturk.com/…ayida-yarali-var-2406652
 • bbc türkçe'ye konuşan utrecht'te yaşayan türk bir iş adamı, gökmen tanış'ın 2 temmuz 1981 yozgat doğumlu olduğunu, daha önce çeçenistan'a gidip savaştığını söyledi.

  türk iş adamı tanış için, "birkaç sene önce ışid'le bağlantısı nedeniyle tutuklanıp bırakıldı. türk toplumuna pek karışmazdı, münzevi bir tipti." dedi.
 • adam yozgatlı çıktı rıza baba.
 • kendisi hakkında konuşan türk iş adamı da daeş bağlantılı bence. sen bir iş adamı olarak bu bilgilere nasıl sahipsin? kendi ismini niye açıklamıyorsun? senin de daeş bağlantılı olmadığını nerden bilelim? hayatımda böyle saçmalık duymadım. bu iddia akp'lilerin boklanmasının önüne geçilsin diye yazılmış 4 satırlık bir saçmalık olmalı.
 • bakalım (bkz: mukemmeligindayanilmazhafifligi) denen sığırın girdiği entry üzerine açılan sayfada yorum yapan dinciler benzer yorumları buraya da yapabilecekler mi?
  ayrıca yorumlarda (bkz: mürted) olduğu halde islamcıların kıçlarını yalayarak ateistspor, deistspor vb gibi ne olduğunu belirten sığırlar da konuyu takip etsinler.
  tanım: müslüman, dinci, türk teröristdir.
 • (bkz: #87880475)

  videoda iki adet felemenkçe konuşan bağcılar barzosu mevcut.

  biri bu soysuz demek ki.