şükela:  tümü | bugün
  • gökova körfezi boncuk koyunda çekildiği iddaa edilen köpek balığı videosudur. okuduğum kadarıyla gökova körfezi zaten kum köpekbalıklarının yumurtlama alanıymış. yıllardır akyaka, datçaya giderim lakin bilmiyordum. umarım geçen haftalarda bodrumda balıkçıların öldürüp sergilediği 2 köpek balığı gibi bir sonla karşılaşmayız.bırakın hayvanlar kendi yaşam alanlarında özgür yüzsünler!

kaynak
  • twitterda videoyu paylaşan arkadaş tesadüfen yaşıyoruz demiş ama asıl tesadüfen yaşayan o köpekbalığı gibi geldi bana.
  • zorunlu üst edit:
    bir çok mesaj geldi bazıköpek balıkları yumurtlayarak bazılarıda doğurarak çoğalıyormuş.
    ben bunca sene yumurtladıklarını duymadım bilmiyorum varsa adam akıllı argümanınız yazın bizde öğrenelim
    benim bildiğim yavru, embriyo seklinde rahimde büyümüyor;
    aksine yumurta icinde buyumeye devam ediyor. yani bir nevi isin hilesi bu "canli dogurmak".
    kese içinde büyüyor yavru bunu da ecnebiler yumurtaya benzetiyorlar yumurtladıkları için degil.

--- spoiler ---

gökova körfezi boncuk koyunda çekildiği iddaa edilen köpek balığı videosudur. okuduğum kadarıyla gökova körfezi zaten kum köpekbalıklarının yumurtlama alanıymış.
    --- spoiler ---
    köpek balığı yumurtlamaz lan

not: eleman yumurtladığını iddia ediyor hatta özelden link atmış
    https://www.youtube.com/watch?v=qajnqewuag4
  • gökova körfezi halihazırda camgöz mekânıdır. videodaki arkadaş da sanırım biraz fazla büyümüş bir tosuncuk camgöz.
  • (bkz: so what)
  • sahipsiz başı boş köpek balıkları denizlerden toplansın rahat rahat yüzemiyoruz.
  • olta ile geçen ay köpekbalığı yakalamış bir insan olarak şaşırmadığım durumdur.

köpekbalığı özellikle ege ve akdeniz olmak üzere tüm denizlerimizde bulunur. hatta "kemane" olarak adlandırılan çok özel türleri dahil bol miktarda bulunur.
  • ege ve guney sahillerimizdeki kara tarafindaki kopekbaliklarindan cok daha tehlikesizdir.
  • izlediğim çok sayıda belgeselden edimiş olduğum bilgilere dayanarak bu köpek balığının cinsi bana beyaz köpek balığı gibi geldi. öyle düşünmemin sebebi de yüzgeç kenarlarında ve alt taraflarına doğru görünen beyaz lekeler. zaten izlediğim bir belgeselde yaşama alanları içinde akdeniz ve ege suları da vardı. yanlışsam düzeltin.
  • beautiful.