• sonbaharda bir baska guzel olan, komik bir sekilde bugune kadar hic para odemedigimiz kamp.
  • çocukken tatillerimizin neredeyse tamamını burada kamp yaparak geçirdik. hatta ben ve kardeşim yüzmeyi burada öğrendik. ormanın bitip ansızın başlayan muhteşem denizi, asırlık çam ağaçlarından oluşan ormanı, ucuz ve kaliteli hizmeti ile türkiye'nin bence en iyi kamp alanı.
  • doğası, çevresi, manzarası mükemmel fakat kamp alanı maksatlı oluşturulan işletmesi rezalet. kapalı duşu yok, tuvaletler pislik içinde ve ısırınca çok büyük şişiklere neden olan garip sivrisineklerin istilası altında. ihtiyacınızı ormanda giderseniz çok daha hijyenik. alanda kısa süreli kampçılardan daha çok çadır veya karavanlarıyla bölgeye uzun süreliğine konuşlanmış yazlıkçı aileler bulunmakta; öyle ki çoğu yazlıkçının digiturk anteni bile var. aile dedim dikkat edildiyse, gençlere pek rastlamazsınız. ormanın sahile bakan kısmında yasak olduğu halde çadırlar kurulabiliyor. gençler daha çok o bölgeleri tercih ediyor sanırım. manzaraya bakan seyir balkonlarına çadır kurmak isteyen bir kaç kişiyi bizzat engelledim.

en fenası da haftanın çoğu gecesi diskoya evrilmiş teknelernin yüksek desibelli korkunç müziklerle gece 22:00 - 01:00 arası koca gökova körfezini gezerek inletmesi. manzarayı huzur ve sükunet içinde izleyemiyorsunuz kısacası. sahil güvenlik, jandarma hatta zabıtayı bile aradım ama topu hep birbirlerine attılar. zaten bürokrasi hep tersine işler.

özetle mükemmel güzellikte bir doğal alan ancak bu kadar kötü değerlendirilebilir. çadır kampı düşünüyorsanız işletme rezaleti ve gürültü kirliliği nedeniye üzülerek tavsiye edemeyeceğim bir yer.
  • çok güzel bir deniz manzarası var. kayalıklar tarafı özellikle çok iyi, deniz yemyeşil. tepeye çıkıyorsun, merdivenlerin otantik bir havası var. 'manzaraya daldım ses çıkarma' diyecekseniz, burda deyin işte.
  • ısletmesi el değiştirmiştir. duşlar tuvaletler ve prizler yenilenmiştir. 3 senedir her yaz buraya uğrayan biri olarak mutlu oldum. konaklamakta kişi başı 1 geceliği 10 lira. ayrıca buzdolabı da temin edebiliyorsunuz.

mayıs ve eylül aylarinda gidilirse pek yoğunluk olmaz. ama bir mahalle havası almak için yaz ortasında da gidilebilir.

ek olarak: kamp içindeki market tekrar açılmış. fiyatlar da kazık sayılmaz. tuborg 50 cl 6 tl ornegin.ekmekten suya herşey de var.
  • çadır kurmak için gecelik 35 lira, eğer 4 kişiden sonraki her kişi için ekstra 10 lira ücret ödemeniz gerekiyor. ayrıca içinde taş evlerde varmış geceliği 350 lira.

içinde market var her şeyi bulabilirsiniz fiyatları uygun diyebilir aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. çadırınız yoksa marketten günlük 30 liraya kiralayabilirsiniz.

elektrik panoları yeterince var. ama pano etrafları sezonluk kampçılar tarafından tutulduğu için yanınızda 10 metrelik uzatma kablosu götürmekte fayda var. sıcak su ya hiç yok yada akşam saatlerinde kalmıyor, biz kullanamadık.

biz cumartesi öğle saatlerinde gittik baya kalabalıktı. hafta içi daha sakin ve güzel olabilir. denize inmek için kampın içinden geçen yolu takip ederek güzel bir koya ulaşabilirsiniz.

hafta sonunu geçirmek için sessiz sakin bir yer kafa dinlemek için güzel bir yer ama gece yarısından sonra teknelerden çok yüksek sesli müzik gelebiliyor cidden.

not:kamp alanına çıkan merdivenlere yetişmeden kaydınızı aşağıda bahçesi olan en son mekandan yaptırın. kayıt olmadan çadırınızı kuramıyorsunuz aşağı inip bir daha çıkmayın.
  • 4.gecemizi bitirdik burada.bayramdan 2 gün önce geldik ve her taraf bomboş diyebilirdik. fakat ertesi gün arefe gününden bir gün önce çadırların arasında yarım metre mesafe bile kalmadı. arefe gününde ise artık yeni giriş almıyorlardı. ana baba günü. tam bir yazlık mahalle ortamı var. insanların çoğu saygılı sevecen. her yerde olduğu gibi bir kaç sıkıntılı istisnalar da yok değil. imkanlar açısından duş tuvalette sıkıntı yaşamadık. en fazla 10 dk sıra bekledik.

fakat camping 46 market cafe hem gereksiz yere pahalı hem de orada çalışan bir teyze var ki aman allahım tam bıçaklamalık. suratsız memnuniyetsiz vurdumduymaz bir tavrı var. sanırım kadını tutup zorla oraya koymuşlar ya da artık paraya doymuşlar. müşterilerle madem pahalı o zaman alma git başka yerden al gibi cümleler kurduklarına şahit oldum.

velhasıl güzel yer güzel ortam. kafa dinlemek için yaz ortası gelmemenizi öneririm. mayıs ve eylül ayları kafa dinlemek için mükemmel olacağını düşünüyorum.
  • telefonda birşey sormaya çalıştığınızda telefonları açan kadının it gibi çemkirdiği güzide kamp alanı.
  • önceki yıllara kıyasla bu yaz oldukça kalabalık olan kamp alanıdır. bir çadır için gecelik ücretin 35 lira olması tatil yapmak ama ucuza mal etmek isteyen yurdum insanını bu mekana çekmiş gibi. körfeze bakan alanın önünün tel örgüyle çevrilmesi muhteşem körfez manzarasını biraz engellemiş.
  • benim için dünyanın en huzurlu yeriydi. 15 yıldır gelirim. ama artık bitmiş durumdadır. her yer insan, çadır ve araba dolu. dib dibe, et ete göt göte çadır kurulmuş. yollar, ara yollar ve yol olmayan her yerde arabalar var. tuvaletler artık kaldırmıyor taşmış durumda. lağım kokuyor. bulaşık sırası saatlerce sürüyor. düzensizlik hat safhada. çadırlar o kadar düzensiz ve bitişik durumdalar ki yürümek imkansız.
    yasak olan yerlerde sabun, şampuan kullanılıyor, bulaşık yıkanıyor. gün içinde sular kesiliyor. insanlar yer kavgası yapıyor. denize girilen yer küçük bir alan olduğu için kalabalık, ayakta duruyorsun.
    evet burası da yaşandı bitti saygısızca.
hesabın var mı? giriş yap