• bursa'nın keles ilçesine bağlı bir köy.
  • bu entry tarihi itibariyle burası bombok bir yer halini almış durumdadır gelenin de bir gram aklı yoktur.

iki sene evvel geldiğimizde göl kıyısında gönlümüzce oturup vakit geçirmiştik çokta güzeldi herşey ama şu anda sanıyorum ki göl kenarındaki bungalow işleten firma tarafından gölün oturulmaya müsait tüm kenarları tel örgü ile çevrilmiş ve zaten kalan yerlerde ya sazlık ya bataklık olduğu için oturma imkanınız yok. etrafında bir tur attık fakat bazi yerlerde gol suyuna kadar tarla sahiplerince çevrilmiş ve yürüyerek geçmeniz yine imkansız. natural park demisler ama her yer ya tel örgü ya gölden su çekenlerin borulariyla dolu sorsanız çok natural derler.

tüm gököz ahalisinden, mevcut işletmeden ve belediyeden allah razı olsun el birliğiyle kimsenin gelmemesi için anasını sikmisler.

daha da gelenin kafasını sikeyim.
  • dün kamp yaptığım bursa keles’e bağlı köy. köyden bir iki kilometre ötede bir gölet var. gölet etrafında güzel yerler var ama kamping kısmı kişi başı abartı bir ücret talep ediyor bir de çok kalabalık geldi gözüme. göl etrafında güzel kamp yapılacak yerler var. göle girilmesini tavsiye etmediler. pek girilebilir gibi gelmedi bana da. akşam serin oluyor 16-17 derece gibi bir sıcaklık için uygun kıyafet götürülmesi doğru olur. ateş yakılabiliyor. doğası güzel iyi bir yer. balık var ancak sazan için uygun ekipman götürülürse yakalanır. bana küçük sazanlar geldi ben saldım hepsini ama büyük sazan çekenler de oldu.
  • yıllardır gitmek isteyip de bugün şartların oluşuvermesiyle gidebildim nihayet.

enfes bir yer. hava tertemiz, sessizken baya güzel sesler duyabiliyorsunuz.

dagyeniceyi mahvettikleri gibi burayı da mahvetmezler umarım.

bugün, gün batımından sonra havanın kararmasına yakın elektrik yüklü bulutlar dağ ve yakın tepelere müthiş bir şekilde boşaldı bize de izlemek düştü.

soğuk olabiliyor, ki bence geceleri hep soğuk olmali.

yol biraz uzun, nilufer'den cikip varmak 45-60 dk arası bir zaman alabilir. ama değer.
  • eskiden mümkün olan gündüz aktiviteleri de, gece manzarası da natural park denen gereksiz s.kik işletme nedeniyle rezil olmuş göleti barındıran köydür.
  • bursa uludağın arka bahçesi.
    yaklaşık iki ay önce 1 gecelik kamp yaptık ve o günde meteor yağmuruna denk geldik.
    yaz olmasına rağmen gece donduk ancak göl dağ ve yıldız manzarası eşsizdi.
    koyun otlatmaya gelen çobanlarla sohbet ettik güzel insanlarla tanıştık gidip görülesi yerlerden biri.
  • görme listeme almak istediğim, keles köylerinden biri.
  • müzeyyen senar‘ın doğup büydüğü köydür.
    onbeş sene önce naturel maturel park yokken çok güzeldi. son dört beş senedir muhtemelen ebesini sikmişlerdir.
hesabın var mı? giriş yap