şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten hayatımda bazı şeyleri aştığımı, artık insanların fiziğinden daha çok kişiliğe karaktere düşüncelere önem vermeliyim diye düşündüğüm su zamanlarda tüm telkinlerimi alt-üst etmiş insan. şu an kendime inanamıyorum. nasil bir hayvanmışım ben ya. su an yayinda olan iğrenç programa katlanıyorsam iki sebebi var, ikisi de birbirine çok yakın.
  • <hayat çok tuhaf, acı çekiyorsunuz, şarkı yapıyorsunuz, ödül alıyorsunuz> diyerek 39. altın kelebek ödülünü alan...

kim üzdü seni göksel... boşver, çok iyisin...!
  • lütfen kabalık olarak algılanmasın, sabahlara kadar yemek istediğim kadın.
  • çok başarılı bir şarkıcı. farkında mı bilmiyorum ama ciddi ciddi underground yapıyor. türkiye'de bazı kesim hala temcit pilavı gibi eskiden yapılmış olan anadolu rock çalışmalarını iki tane elektro gitar ile hiçbir değişlikliğe uğratmadan, kendilerinden hiçbir şey katmadan önümüze koymaktan bıkmazken bu hatun albümlerinde çok değişik klavye tonlamarına yer veriyor, türk müziği yapıyor ama çok kendine özgü bir sentez anlayışı var ve ayrıca sesini kullanmasını da çok iyi biliyor. şarkı sözlerinin büyük bir bölümünü kendisi yazıp besteliyor ve bu konuda da oldukça başarılı. aşkı anlatmak istediği zaman kuru kalabalıktan kaçınıyor aşkı bulmak zor, bulsan tutmak zor, aşka doymak zor, doysan kopmak zor, aşk zor diyor ve aşkı oldukça sade bir biçimde anlatabiliyor.
  • yine çok acayip, çok sağlam bir şeylerle çıkmış karşımıza sen orda yoksun'da. yine çok çok iyi, yine büyüleyici...

gerçi henüz hakkını vererek dinleyebildim diyemem albümü, denize bıraksam ve belki adın'ı "loopa almak" tabirinin dahi hafif kalacağı bir halde dinlediğimden gerisine pek fırsat kalmadı. ama zaten bahsi geçen iki şarkı başlı başına bir, hatta birkaç albüm ederinde benim için.

göksel, çok seviyorum seni hatun. haberin olsun.
  • türkiyede degilde ingilterede müzik yapsaydı tüm dünya ondan imrenerek bahsederdi
  • bu sabah işe gelirken "geçmişten günümüze göksel" temalı şeyler dinledim. göksel'i ekranlarda ilk defa gördüğümüz yılları, uzun uzun yolları, depresyon günlerini,* eski eşi alper erinç'in kendisi hakkındaki bir röportajda göksel'in ne kadar unutkan olduğunu anlatması gibi parça parça birçok detayı hatırladım. o berduş hallerinden günümüze olan evrimini, sebeplerini... bunların hepsini de bir yandan uyumaya çalışırken irdeledim bu arada. hasta manyak etti beni kadın. ama net olan bir konu var ki alper erinç yıllarca yemiş bu kadını. çalıştığı diğer sanatçılar yıldız gibi parlarken, kendi çocuğunu övmekten çekinen ebeveynler gibi, bu kadının hakkını yemiş. göksel hep göksel'di. peki neden son albümü bu kadar muhteşem geliyor hepimize? yeni aranjörüyle ilgisi olmasın?

hep, sadece şarkısını söyleyen bir kadınken; son albümüyle, sabah sabah buna atarlanmama sebep olacak kadar, şarkısını söyleyen ve güzel işler yapan, harika bir kadın oldu.
  • bu aksam beyaz show'da gordugum kadariyla yuregini ortaya koymus olan sanatci.
  • her hareketi ile 70'leri hatırlatıyor bana. sanki çok biliyorum ya mk 70'leri. öyle ama.
  • eski şarkılar söyleye söyleye sanırım eskiye dönmüş, gençleşmiş şarkıcı. disko kralı'nda genç kız gibi ışık saçmakta şu an. maşallah.