şükela:  tümü | bugün
 • yesari asım arsoyun yeğenidirler kendileri.
 • cocuklar duymasin dizisinin bir bölümünde amcasi yesari asım arsoy’a ait sazlar calinir camlıcanın bahcelerinde adli sarki izinsiz kullanildigi icin telif hakkı isteyen sinema oyuncusu.
 • eski turk filmlerinde zengin ve simarik kizlara piyano dersi verir, kizlar buna asik olur ve guzel guzel gecinirler. zaman zaman da assolist adayi bir citipiti (ya da turkan soray) ile ayni meseleye duserler ama ekrem bora bunlarin pesini hayatta birakmaz.
 • türkmax sayesinde her haftasonu sabah kuşağında bir filmini izleyerek külliyatını tamamlamak üzere olduğum aktör. bunca yıl sonra kendisine hayran kazanabiliyor. enteresan. şu topraklarda, göksel arsoy'un göksel arsoy olduğu dönemlerde adını soyadını mahkeme kararıyla değiştirip göksel arsoy yapan adamlar olmuş. o derece.
 • türk sinemasının altın çocuğu; sarışın birens bu... ismini hatırlamak istemediğim bir çok filmde oynamış, boy göstermiş, çabalamıştır...

  yüzbaşı volkan tipinde bi kaç filmiyle çok sewilmiş bi de, "kullanıp atan daha sonra aşık olan zengin piçi" rollerini de ongunlukla canlandırmıştır... ihtiyarlayınca hep güneş gözlüğü takmıştır, kilo almıştır ama sarışın olduğunu gizleyememiştir.
 • annesi girit hanya eşrafından girit mutasarrıfı mollazade ali talat bey'in torunu ve hırkazade ahmet'in kızı; babası almanya'da dizel ve oksijen motorları uzmanı olan ve babasının tayini hava kuvvetleri komutanlığı tarafından kayseri hava ikmal merkezine çıkınca, 15 mart 1936 da kayseri'de dünyaya gelen sanatçı. ''altın çocuk''.

  ilkokula kayseri'de başladı, ikinci sınıftan itibaren ilkokula istanbul'daki teyzesinin yanında, bakırkaş taş mektepte devam etti. haydarpaşa lisesi'nden mezun oldu. istanbul üniversitesi iktisat fakültesine devam etti.

  göksel arsoy istanbul üniversitesi iktisat fakültesinde okurken yeşilköy havaalanında bir ingiliz şirketinde çalışmaya başladı. nursel adlı bir kız kardeşi vardır. klasik türk müziği bestekarı yesari asım ersoy'un yeğenidir.

  sinemaya 1958 yılında sırrı gültekinin yönettiği kara günlerim adlı filmle geçti. özellikle 60'lı yılların başında sayısız filmde rol almıştır. göksel arsoy, altın çocuk'' takma adıyla bilinmektedir.

  ününü samanyolu (1959) filmiyle yaptı. bir ara james bond filmleriyle romantik rollerden uzaklaştı. ortadoğu ülkelerinde birkaç film çevirdi.
  rahmetli ayhan ışık şansını hollywood'da denerken ‘‘altın çocuk’’ türkiye'yi kasıp kavuruyordu.

  amcası yesari asım arsoy, türk sanat müziğinin büyük bestekarı olduğu için müziğe karşı kabiliyeti vardı. o yıllarda amcasından dersler aldı. çok ciddi çalıştı ve sahneye geçti. on dört yıl en büyük gazinolarda çalıştı.

  1960' lı 70' li yıllarda türk sinema oyuncularının uyduğu modaya o da uydu ve 1967 - bir masal gibi / tatlı hayat ile 1971 - titrek bir damladır / dudaklarında arzuadında iki 45'lik plak da o doldurdu.

  1962 yılında kendi adına göksel film şirketi''ni kurarak prodüktörlük yaptı.

  evlilikleri :
  soley hanım’la 12 nisan 1961’de evlendi. 21 nisan 1963 de aşkım adında bir kızı ve 17 nisan 1965 de oğlu remzi gökhan arsoy dünyaya geldi.

  göksel arsoy’a 1999'da 36. antalya film festivali'nde yaşam boyu onur ödülü verilmiştir.

  bir ara 12 yıldır istanbul tenis kulübü başkanlığı görevini de yürüten göksel arsoy, 2002 yılında “herkes için spor federasyonu” başkanı görevine de getirilmiş ve 2011 yılına kadar bu görevi yapmıştır.*
 • kendisiyle, unutulmayanlar adlı türk filmini izlerken tanıştığım, etkileyici şahsiyet. dağbaşında tek başına yaşama olayına özellikle hasta oldum.
 • yakınlarda otobiyografisi yayımlanmış olan emektar oyuncu.
 • bugün markette sıra beklerken önümdeki bir amca kafasını çevirip beni baya bir süzdü. şaşkınlıkla beraber tebessüm ederek ne oldu amca dediğimde göksel arsoy'un gençliğine çok benziyorsun dedi. hemen kollarımı sıvayıp hayır amca! onun saçları daha sarı ve gözleri de maviydi demedim tabi ki. göksel arsoy'a benzetilmek tabi ki hoşuma gider. beyazperdenin 82 yıllık devine de bu vesileyle selamlar olsun diyelim.
 • herkes için spor federasyonu'nun başkanlığını yapmaktadır. çeşitli kentlerde, sağlıklı yaşam yürüyüşlerine en en safta yer alır. son derece sempatik, hoş sohbet bir insandır.