şükela:  tümü | bugün
 • bilgi universitesi asistant proffessorlerinden biri. bir sınavda tüm herkesin "hocam bunlar nası rakamlar böle?" demesi üzerine sınav ortasında "çocuklar ondalıklı sayılar da birer sayıdır bakın hem onların eksiği değil fazlası var" diyerek tüm sınıfı yıkmıştır.
 • nöron dediğimiz biyolojik zımbırtı beyinde bol olarak bulunur. isviçreli bilim adamları sinir sistemine yaklaşık yüz milyar evet yanlış duymadınız yüz milyar nöron olduğunu söylüyorlar. insanda saliseler içerisindeki bilgi transferi nöron denilen ve bir çoğumuzun şeklini, şemalini bilmediği sinir hücreleri tarafından gerçekleştiriyor.

  düşünsel eylemler bol miktarda nöronu aktif hale getirir. yani bu meret kullanıldığında varlığını sürdürür. kullanmazsan boş boş durur, sonra da ölür. hımm, o zaman okey oynarken, ya da bugün ne giysem diye düşünürsem nöronlarım aktifleşir mi diye merak ediyorsan boşver, zaten ölsün o nöronların. kullansanda bir işe yaramaz. nöron israfı olur.

  ben yüz milyar nöronu aynı anda kullanıp, aktif hale getirmenin yolunu buldum. göksel aşan'ı dinlemek. bilgi üniversitesi'inde işletme ekonomisi dersini aldığım hiçbir su doku probleminin yapamadığı kadar konsantre olmamı sağlayan, eksik protein tüketimiyle istanbul'daki alt yapı eksikliğini açıklayarak vay anasını dedirten, heidi'nin dedesinin ürettiği peynirle pazarı, oradan devleti, oradan da vergi sistemini birbirine bağlayarak anlatabilen güzel insan.

  gidin, görün, tanışın. ayaküstüde olsa bir konuşun.

  beyin güzel bir organdır. çalıştırın. (bkz: akkoza mba)(bkz: bilgi mba)
 • türkiye'de akademik hayat neden böyle sorusunun cevabı olan zat-ı muhteremdir.

  bilgi üniversitesi'nin eski sahibi oğuz özerden' in tetikçisi olan akademik tüccardır.