şükela:  tümü | bugün
 • eski roma tarihi uzmanı ancak akademik kariyeri ile alakalı herhangi bir bilgi yok internette. roma'ya yapılan özel gezilerde de rehberlik yaptığı bilinmekte. bir dönem kocaelispor'da (yanılmıyorsam 2006-2007) idarecilik yapmış.

  teke tek programında seyrettiğim kadarıyla görünen tek itici yanı hakim olduğu konuyu anlatırken dudaklarını uzatıp konuşması ve fazla kasılması. bu özelliğiyle bülent binbaş'a benzettim. onun dışında oldukça yakışıklı bir adam.
 • konuşurken bu kadar hareket eden ve mimik kullanan bir adam görmedim hayatımda. başta dinlemek zor gelse de sonradan alışınca sürükleyici geliyor. yine de ilginç bir kişiliğe benziyor. umut sarıkaya usulü çemçük ağzı canlı olarak bol bol görme imkanı sunuyor bize.
 • bir saattir falan izliyorum anlatiyo biseyler, fena da degil ama bir miktar hafiza toparlayamama veya eksik bilgi yok degil. mesela "spartacus'un ordusu 100.000 kisi denir ama o donemde roma'nin nufusu 50 milyon, britanya falan dahil" dedi az once ki gaius julius caesar'in britanya kiyilarina ilk ayak bastigi tarihle spartacus ayaklanmasi arasinda hangi kaynaga baksan 25-30 yil vardir. bunun disinda crassus'a surekli kırasius demek, bazi tartismali bilgileri kesin ve kabul edilmis gibi anlatmak ayarinda sikintilar da mevcut. yine de roma yahu? sabaha kadar konussa izlerim, izliyorum nitekim.
 • uyduruk isimler bulup meydana çıkarmakta usta olan fatih altaylı'nın tarih konuğu. belgelere, yazıtlara göre bu böyle diyordu. iyi de sen herhangi bir titrin, akademik kimliğin, ünvanın olmadan o belgeye, yazıta nasıl ulaşıyorsun, kim izin veriyor? ha canım?
 • yıllardır italya'ya gidip gelen, araştıran, okuyan, öğrendiği bilgileri canlı mekanlarda pekiştiren birisi. italya'nın pompei bölgesi hakkında kendisinden daha fazla bilgi sahibi olan birisi olduğunu sanmıyorum. bu konuda yakınlarda bir kitabı çıkabilir. akademik olarak bir unvanı veya çalışması bildiğim kadarı ile yok ama öyle bir iddiası da yok. teke tek programı rejisinin hakkında eski roma tarihi uzmanı yakıştırması yapmasının da onun tercihi olduğunu sanmıyorum.

  türk gibi sigara içmek tabirinin kendisi ile başladığını söylenir. ama sabahın beşinde kalkıp kilometrelerce koşabilir. yağmurda şemşiye kullanmaz, esprilidir, bakış açısına göre ukala olarak nitelendirilebilir. candır o can.
 • anlatım tarzı dikkat çekici..
 • ciddi anlamda roma kültürüyle alakalı birşeyler öğrenmek isteyen kişiler bulunca anlatmayı seven uzun insan.
 • tanımaktan mutluluk duyduğum, çok başarılı bir rehber. sayesinde roma tarihine keyifli bir giriş yaptım. ayrıca paylaştığı hikayeler ile insanda merak uyandıran, birçok film ve kitap önerisinde bulunan, yaptığı zekice esprileri ile devamlı güldüren eğlenceli biri.
  kendisine tavsiyeleri ve rehberliği için müteşekkirim.
 • yunan mitolojisi üzerine sık sık atışıyor olsak da saygıdeğer bir meslektaşımdır.
 • eski roma tarihi hakkında fatih altaylı ve murat bardakçıyla beraber yaptığı teke tek programı çok zevklidir. keşke bir ara yine çıksa.