şükela:  tümü | bugün
 • güzel işler yapıyorlar. bir de zaten güzel olan şu azeri türküye şöyle güzel bir yorum ları var ki, of.

  (bkz: gülebilmez)
  (bkz: bahar sensiz)
 • bugun keşfettiğim, ne güzel sesler dediğim olmuş grup. bir hüzün bir huzur bir umut veriyor şarkıları..
 • british airways ile yaptığım uçuşta tesadüfen dutch delta sounds isimli bir albüme denk geldim. o karma albümde bir şarkıları var ki ben söyleyenler arap sandım. uçak ekranında şarkıcı adı yazmıyordu. google araştırmalarım sonucu söyleyenin göksel yılmaz olduğunu öğrenip şaşırdım. başarılı bulduğum grup. işte o güzel, hareketli şarkı: meryem

  https://www.youtube.com/watch?v=t9bcv7ujgia
 • yüzlerce yıllık geleneksel türküleri, güncel ve sade bir yaklaşımla dinleyiciye sunan geleneksel müzikten jazz, blues ve klasik müzik gibi batı müziği tarzlarından etkilerini almış olan göksel’in kendi besteleri de repertuvarın önemli bir bölümünü oluşturan gruptur.
  ensemble, kuruluş yılı olan 2006 yılından itibaren hollanda’da, belçika’da ve türkiye’de konserler vermektedir.
  konser afişinde ud, keman, çello gormemle dikkatimi ceken ve uzerinde az bir arastirma yapmana vesile olan grup.

  not: ismini yeni duydugum grup 5 agustos 2017 tatihinde antakya kultur sarayinda ucretsiz konser verecektir.
 • (bkz: kan zaman)
 • 5-6 yıldan beri takip ettiğim, kaliteli işler yapan, dinlenesi müzik grubu.

  grubun kurucusu, erkek vokali, gitarcısı ve bağlamacısı; (bkz: göksel yılmaz)
  kadın vokali ise; (bkz: funda yılmaz)

  isimli kardeşlerdir. bu iki sanatçı arap kökenli antakyalılardandır. grupta ayrıca;

  (bkz: anne bakker) - (hollanda) / (keman).
  (bkz: sandor kem) - (macaristan) / (kontrbas).
  (bkz: ulaş aksünger) (erzincan) / (perküsyon).

  isimli müzisyenler de var.

  grubun özgeçmişi;

  --- spoiler ---

  türkçe, arapça ve kürtçe sözlü anadolu liriği, şeffaf düzenlemelerde hayat buluyor.

  “göksel yılmaz ensemble” etkileyici programlarıyla dinleyiciyi hayatın içinde müzikal bir yolculuğa çıkarır. hasretten başkaldırıya, hüzünden sevince, aşka, umuda ve mutluluğa doğru bir yolculuk. topluluk türkiye’den, lübnan’dan, suriye’den ve kürdistan’dan geleneksel türküleri, güncel ve sade bir yaklaşımla dinleyiciye sunmaktadır. geleneksel müzikten ve jazz, blues ve klasik müzik gibi batı müziği tarzlarından etkilerini almış olan göksel’in kendi besteleri de repertuvarın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

  ensemble, kuruluş yılı olan 2006 yılından itibaren hollanda’da, belçika’da, endonezya’da, ısviçre’de ve türkiye’de konserler verir. hollanda’nın değişik şehirlerinde, “music meeting” ve “dunya festival” gibi birçok önemli festivalde sahne alır. ayrıca “theater de spiegel”, “rasa” ve “het concertgebouw” gibi önemli tiyatro ve sahnelerde konserler verir.

  ocak 2008’de göksel yılmaz ensemble hollanda’nin en tanınmış oda orkestralarından “valerius ensemble” ile ortak bir konser verir. bu konserde, göksel yılmaz’ın valerius ensemble için düzenlediği iki bestesini beraber seslendirirler.

  2010 yılının baharında topluluk, hollanda’nın austerlitz şehrinde, beauforthuis isimli sahnede, dünyanın en iyi gitaristlerinden jan akkerman’la çok özel bir konser verir. aynı sahnede, 2012 yılının mayıs ayında da dünyaca ünlü caz trompetçisi eric vloeimans’la birlikte bir konser verirler.
  daha önce erkan oğur’la da hollanda’da birlikte konser veren eric vloeimans, göksel yılmaz ensemble ile verdiği konserle ilgili şunları söyledi:
  “bu muhteşem grupla beraber müzik yapmış olmaktan çok mutluyum.”

  hollanda’nın dünya müziği(world music) piyasasında önemli bir yer edinen ensemble, önümüzdeki yıllar için de değişik müzik tarzlarından ünlü müzisyenlerle ortak çalışma projelerinin hazırlıklarını yapmaktadır.

  2011 yılı sonunda ensemblenin “gezgin” isimli ilk albümleri çıkar.
  3 ağustos 2012’de göksel yılmaz ensemble ilk türkiye konserini antakya’da meclis kültür merkezi’nde verir.

  7 ekim 2012’de ensemble vrije geluiden isimli hollanda’nın en seçkin televizyon proğramına katılır ve bu sayede geniş bir kitleye ulaşır.

  2012’nin ekim ayında ıstanbul’da değişik mekanlarda 4 konser veren ensemble daha geniş bir türkiye turnesinin de hazırlıkları içerisindedir.

  2013 yılında ensemble, hollanda’nın en tanınmış dans tiyatrolarından olan “ınternationaal danstheater”dan yeni projeleri için beraber çalışma teklifi alır. göksel, sılk isimli bu projenin müziklerini hazırlar ve proje için yeni beste ve aranjeler yapar. sılk ipek yolunun hikayesini anlatan bir modern dans gösterisidir. ınternationaal danstheater’den 11 dansçı ve göksel yilmaz ensemble, ünlü koreograf jan linkens ile birlikte yogun bir hazırlık döneminden sonra 2013 kasım ayından itibaren mayıs 2015’e kadar hollanda’nın değişik sehirlerinde büyük tiyatro salonlarında kırkin üzerinde gösteri sunarlar. ayni gösteriyi belçika’nın ve endonezya’nın değişik sehirlerinde de sergilerler.

  2016’nin mart ayında tamamı arapça şarkılardan olusan ikinci albümleri “kan zaman” çıkar. 2015 temmuz ayında avrupa’nın en iyi 20 dünya müziği albümü listesinde 17nci sırayı alan “kan zaman” albümü yakında kalan müzik etiketiyle turkiye’de müzik piyasasında yerini alacak.

  değişik ülkelerde konserler vermeye devam eden ensemble şu sıralar pek yakında anons edilecek olan yeni bir dans projesinin hazırlıklarıyla uğraşmaktadır.
  --- spoiler ---

  internet sitesi