şükela:  tümü | bugün
  • gece gece içimi umutla dolduran bir yardımlaşma projesi.

sistem şöyle işliyor:

hesabı yöneten kişi bir psikolojik danışman. şimdilik instagram üzerinden açtığı bir hesap ile ruhsal sıkıntıları olan kişilere danışmanlık yaparak, yardımcı olmaya çalışıyor.

ardından yine aynı hesaba gelen yardım taleplerini paylaşarak oluşan ağ içerisinde ihtiyaç sahibine yardımcı olabilecek birini bulmaya çalışıyor. (örneğin, bebeği için çeşitli ihtiyaçlarını paylaşan bir anne)

kişi, psikolojik danışmandan aldığı destek karşılığında ücret ödemek yerine bir ihtiyaç sahibine yardımcı oluyor. tabii mecburi değil, sonuçta bir iyilik hareketi olarak tasarlanmış bu proje... ismi de "gökselin odasından"

gokselinodasından hesabına bu linkten ulaşılabiliyor.

bu arkadaşımıza destek versek de bu iyilik hareketi büyüse, büyüse, büyüse kocamaaan olsa.
  • gitgide büyüyen bir kampanya
  • destek verilmesi gereken oluşum.
  • ihtiyaç sahiplerinin yeni taleplerinin geldiği yardım kampanyası.

yardımcı olmak için tık
  • ben öncelikle olayın samimiyetini test etmek için kendisine instagram üzerinden yazdım. henüz cevap gelmedi. elbette ihtiyacı olan birine yardım etmek için bir karşılık beklemiyorum ama bunun bir isim yapma çabası olmadığından emin olmam lazım. cevap geldiği anda gerekeni yapıp burdan editleyeceğim.

edit: gece 12'de dönüş yaptı sağolsun. demek ki o saate kadar çabalıyor insanlar için. fakat annem kendisinden ödünç aldığım telefonu ısrarla isteyince ihtiyacım olan konuda yardım alamadım kendisinden `::)` ama yine de çok çabaladı ve müsait olduğum bir saatte yine yazmamı istedi. velhasıl kelam emin oldum ki tertemiz bir yürekle çıkılan, samimi bir iyilik hareketi bu. şimdi sırada ondan destek bekleyen insanlara yardımcı olmaya çalışarak bu çabayı desteklemek var. iyi ki hayatta böyle güzel insanlar var. bunu bilmek bile insana önemli bir psikolojik destek.