şükela:  tümü | bugün
  • alper çağlar'ın yeni sinema serisi. üç filmden oluşacak. ilk film ilk göktürk 2019'da, ikinci film kırk göktürk 2022'de, üçüncü film son göktürk 2025'de vizyonda olması planlanıyor.

anons videosu
  • orta dünyanın mitleri değil, orta asyanın gerçekleri geliyor!
  • bu işler deneye yanıla, yenileri eklene eklene gelişiyor elbette ama yine böyle tarihi ve muhteşem bir mevzuyu orospu edeceğiz diye çok korkuyorum sözlük.
  • 24 haziran sonuçlarına göre yapılıp yapılmayacağı kesinleşecektir.
  • nice filmler bekledik, mustafa kemal'i anlatacak, çanakkale'yi anlatacak, hayallerimiz kırıldı hep. adeta ihanete uğradık.
    ulusumuzun tarihi, sıradan insanların hayat kesitlerinden saraylara, er meydanlarına kadar, sinema gibi bir sanat için gizli kalmış bir hazinedir.
    "göktürk" çok isabetli bir karar.
    alper çağlar börü ile rüştünü ispatladı, sanırım bu defa beklediğimize değecek.
    şimdiden emeği geçenlerin ellerine sağlık diyelim, başlayalım günleri saymaya.
  • öncelikle böyle cesur bir işe imza attığı için kendisini kutluyorum.sanırım piyasada kimin yapmasını istersiniz diye sorulsa çıkabilecek en uygun kişi olacaktı.dağ ve börü ile sınıfını konuşturdu.ben bu serinin onun en iyi işi olacağını umuyor ve kendisine güveniyorum.söylemek istediğim 1-2 detay var.bunlardan en önemlisi göktürk türkçesi,umarım bunu es geçmez günümüz anadolu türkçesi ile yapmaya kalkışırsa o zamanın duygularını aktarmak sıkıntılı olur.ikinci en önemli konu ise oyuncu seçimi,göktürk dönemini anlatıyorsun bilge kağanın bulunan büstü belli varmaya çalıştığım nokta şu ki oyuncu kadrosu orta asya türklerinden oluşmalı.eğer sen esmer veya akdeniz anadolu türklerini göktürk olarak yansıtırsan serinin gerçekciliğine zarar verir izleyiciye duyguları yansıtamazsın.bu iki nokta bence çok önemli ve üzerinde durulmalı.umarım en ince detayına kadar analizini yapar öyle bu işe kalkışırsın.
    tanım:alper çağların göktürk dönemini anlatan sinema üçlemesi
  • böyle bir üçlemeyi türkiye'de hakkı ile yapacak olan tek adam yapacaktır. benim 1 tane bile şüphem yok. alper çağlar yapılabilecek en iyi üçlemeyi yapacak. türklük bilimi akademik danışmanları da 4 türk profesör olacak. üstelik, börü'de müziklerine bayıldığım lincoln jaeger da müziklerini yapacak.

alper çağlar'ın türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdıracağı bir başka seri.
  • bozkurtların ölümü ve bozkurtlar diriliyor temalı bir iş olacak sanırım. en sonunda birisinin göktürk konulu bir film yapmaya karar vermesi takdire şayandır..