şükela:  tümü | bugün
  • hayatım boyunca üç beş kere duyduğum cümle.

    çok zor hayatlar yaşıyoruz ve bunun sonsuz sebebi var. vakit bulup gökyüzüyle ilgilenebilmek bile çok zor olabiliyor. bu açıdan gökyüzü gerçekten karın doyurmuyor, bunu yargılayabilecek küstahlıkta değilim.

    öte yandan biz güneş ışığında ufak bir topak gibiyiz. güneş ve ışığı birbirinden ayrı şeyler değiller, yoğunluk farkı gibi düşünün ikisi de aynı işlemin gerçekleşiyor hali. bir sürecin farklı yoğunlukları. bu mantıkla her şey her şeye bağlanıyor ama onu kurcalamayalım, fikri bile yeterince ağır benim için.

    yani biz zaten güneşiz. zaten güneşten koptu dünya, biz de dünyanın bir parçasıyız. dikkat ederseniz yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz her şey güneş enerjisi gerektiriyor. yani bütün enerjimizi ondan karşılıyoruz, doymamızı sağlayan her şeyi. çünkü zaten o enerji biziz. güneşsiz bir doymak yok bizim için.

    tabi güneş bir trilyon yıldız ile beraber samanyolunun bir parçası. biz de öyleyiz. sonuçta her şey her şey hatta, biz de öyleyiz. ayıran biziz, sembol olsun diye. bu da epey ağır, bu kadar saçmalamak yeterli.
  • (bkz: pilot)