şükela:  tümü | bugün
 • kafası karışık, ne yaptığı belli olmayan esas oğlan refik'in ağzını burnunu kırmak istediğim film. sıkılmadan sonuna kadar izleyebildiysem tek sebebi, bomboş bir salonda, iki kişi film boyunca geyiğin dibine vurmamızdır.
 • 27 haziran'da vizyona girecek olan cafer özgül filmi.

  montreal film festivali'nin ardından iran'da fajr film festivali'nde de gösterilmiştir.

  konusu şöyle;

  "1930‘ların türkiye’si.
  ülke atatürk devrimleri’ne geçişin acemiliklerini yaşamaktadır.
  tıbbiyeden mezun olan iki arkadaş ahmet ve refik 19. yy romantiklerine özenerek anadolu’yu gezmeye çıkarlar. yolları ege’de bir kasabaya düşer ve eski ittihatçılar’dan haşim bey onları konağında misafir eder. haşim bey’in kızı elif, insanlardan kaçan melankolik bir kızdır.
  o gece göl kenarında refik ile karşılaşır ve aralarında bir aşk başlar.

  kafası yeni fikirlerle dolu olan refik, kızı yüz üstü bırakır ve avrupa’ya gider. arkadaşı ahmet de elif’e âşık olmuştur. hatta tayinini ister ve kıza yakın olmak için kasabaya yerleşir. elif yıllarca refik’i bekler… ahmet de elif’i… aradan geçen yıllar içinde hayatları defalarca kesişse de refik kızın aşkının büyüklüğünü bir türlü fark edemez. ancak kendisi de özel hayatında aradığı mutluluğu ve başarıyı yakalayamaz.

  nihayet arkadaşının hastalığı dolayısıyla son kez gider kasabaya. ve bu gidişle karakterlerimizin büyük hesaplaşması başlar…"
 • filmi izlemedim ama film müziği hakikaten çok güzel. sırf bunun için gitmeye değer..
  http://www.youtube.com/watch?v=hy185bmhdk0
 • çarşamba günü zirvesi yapılacak film.

  (bkz: yönetmen ve oyuncular ile göl zamanı zirvesi)
 • tv de gösterildi dün gece, karanlık kabus gibi bomboş bir filmdi
 • içine, kendisine yabancı hiçbir şey karışmamış, izlerken beni alıp götürmüş, geri getirmiş filmdir.

  neden bu kadar boş geldi size anlamış değilim. sonlara doğru söylenen ' ben seni beklemiyormuşum aslında, onca sene bekledikten sonra anladım.' repliği bile başlı başına yeter bence.
 • göl zamanı

  sevgimden bir sızı
  kaldı gönlümde
  goncası kırılmış
  bir gül gibiyim

  yazdığım hayatta
  attığım adımda
  kalbimde acımla
  bir başımayım
  uzakta bir yerde
  mazimde saklanan bir göl zamanındayım

  meftunun olmuşum
  kalbim kanıyor
  hasretin gönlümü
  her an yakıyor

  yazdığım hayatta
  attığım adımda
  kalbimde acımla
  bir başımayım
  uzakta bir yerde
  mazimde saklanan bir göl zamanındayım
 • bu tarz bitirilmemiş ilişkiler bana fazlasıyla hüzünlü gelmiştir her zaman. filmde tam da bu var. refik ve elif bir insanın ruhunun iki farklı insanda vücut bulmuş hali sanki. her insanda bu iki hali hep çatışırken görürüz. film de bunun üstüne kurulu bir bakıma. film boyunca refik'e kızsam da sonunda başını okşayan ben olmak istedim.
 • aile filmi, oturun televizyonda izleyin der gibi.. başladı ve sessizce bitti işte..
 • dönem filmlerine olan zaafım nedeniyle kaçırmadığım filmdir.. özellikle idealist ve aydın gençlerle kendimi özdeşleştirdiğimden film içine çekti beni adeta. müzikler bir harika.. oyunculuklar çok üst düzey olmasa da film örgüsünde sırıtmıyor..konuya gelirsek 1930 larda tıbbiyeden mezun olan ahmet ve refik'in yolları anadoluyu gezerken bir kasabaya düşünce eski ittihatçılardan haşim bey onları konağında misafir eder. haşim beyin kızı elif ile gece göl kenarında karşılaşan refik arasında bir aşk başlar. kafası yeni idealarla dolu olan refik'in kafası aşk konusunda da bir hayli karışıktır...