şükela:  tümü | bugün
  • gölcüğe deniz polisi olarak gelen bahriyelilerin inzibat olarak görev yapıcak ları birimdir.
    şimdi iskenderun'da acemilik esnasında dağıtım deniz polisi çıktı. sahil güvenlik olucam mayoyla askerlik yapıcam hayaline dalmayın lakin deniz polisi bildiğin inzibat.
    çarşıya bakan bir kapısı var. ordan teslim olun lakin nizamiye aramasında açık paket sigaraları gümletirler. oldukça dar bir alanda günleriniz volta atmakla geçer .zaman bir türlü geçmez . okul bahçesinden küçük bir alanda bütün gün zaman öldürmenizi isterler. arada bir cenaze çıkar . inzibatın görevleri arasında eski ordu mensuplarının cenaze merasimi vardır. buranın tek bir iyi yanı vardır. en azından benim zamanımda çok değerli bir karakol astsubayımızın olmasıydı. adı ömer tufan şenol , kendisinden çok şey öğrendik. olaylara yaklaşımı çözüm odaklı oluşu , organizasyon yeteneği, sayesinde temiz nevresimlerde, yatakhanelerde yattık. allah razı olsun.
  • yaklaşık 11 saat sonra bir daha gelmemek üzere terk edeceğim yer.

evet şafak doğan güneş. bu entry'i de bahçede çay sigara eşliğinde, yeni gelecek olanlara bilgi amaçlı yazıyorum.

"denizciler yatarak askerlik yapıyo" tabirini karşılayan bir yer burası. ufacık binada 8 tane albayla beraber yaşıyosunuz, tek sıkıntısı o. ama çoğu yerde olduğu gibi, rütbe arttıkça asker sevgisi de artıyor, yani özetle genel olarak rahat bir yer.

çoğunluk deniz polisi olarak geliyor buraya. o da askeri inzibat. çok sık olmayan lumbarağzı nöbetleri (bizde iki günde bir 4 saat idi) ve cenaze taşımak dışında pek bir işiniz yok. bir de denetleme olabilir ayağına yanaşık düzen eğitimi veriyorlar ama o da geldikten 2–3 hafta sonra biter.

burasıyla ilgili ilginç bir bilgi de askerlerin ortalamanın bayağı üstünde eğitimli olmaları. albayın dediğine göre özel olarak isteniyormuş bu, bilemiyorum. zira uzun dönemlerin bile çoğu 2 yıllık üniversite mezunu.

sonuç olarak çok güzel arkadaşlıklar edinerek güzel bir 5 ay geçirdim burada. bir yandan da askerlik aradan çıkmış oldu.