şükela:  tümü | bugün soru sor
 • keçi sütü bazlı bebek maması markası.yeni zelanda'nın yeşilliklerinde doğal beslenerek yetiştirilen keçilerden elde edilen taze sütlerin doğal özelliklerini ve avantajlarını içeriğinde bulundurduğu yönünde bir iddası var.
 • ne olduğu tam olarak bilinmeyen mamacık.
 • aptamil ve bebelac'a göre daha lezzetli olan mama.
 • şu an 4 aylık olan bebeğimize anne sütü problemi nedeniyle 3 haftalıktan itibaren bu mamadan verdik.

  merak edenler için notlar;

  gaz sancısını önlemede birebir. ilk 3 gün bilinen başka bir marka vermiştik. ancak buna geçince gaz sorunu yok denecek kadar azaldı.

  bebeğimizin gelişimi gayet güzel devam ediyor. boy kilo üst sınırda

  daha az şekerli bir mama olduğu için kafamız bir nebze de olsa rahat

  tuvalet vs problemi yok.

  tek handikap mama biraz pahalı. 38 tl civarında. bazı internet satış sitelerinde kampanyalı bulununca tak 10 paket kapıyoruz.

  1 ve 2 diye ayrılıyor. diğer mamalar 1-2-3-4 diye gidiyor bu niye onu çözemedik.

  nihayetinde anne sütü önemli. biz gıdım gıdım da olsa anne sütünü zorlayarak da olsa 2 aya kadar verdik. tabi minik canavara yetmedi.
 • anne sütü yetmedigi durumlarda kullanilabilecek bebek mamasıdır. diger mamalarla birlikte karisik verilirse daha saglikli olacagini dusundugumuz icin biz oyle yapmistik. 2 kutu normal mama ve 1 adet keci sutu mamasi seklinde ogunlerde karisik veriyorduk cocuga. o mamayı vermeseydik sonuc ne olurdu bilemeyecegimiz icin ve sonuctan da simdilik memnun oldugumuz icin tavsiye etmekte beis gormedigimi de belirteyim.
 • internetten bütün mamaların hangi firma tarafından üretildiğini, içeriklerini, ne kadar süredir piyasada olduklarını, menşeini, genel olarak hangilerinin iyi geldiğini okuduktan sonra golden goat ilk aldığım mama oldu.

  ilk günler sadece 30cc destek için verdik bir problem yaşamadık ama dozu 120cc'ye çıkınca gaz problemi ve kabızlık yaptı.

  aptamil aldık, daha iyi tepki verse de günde 1-2 kere yapmaya başladı. aptamil comformil'e geçtik. sıkıntısı iyice azaldı.

  daha sonra tekrar golden goat verince 1gün boyunca gene yapamadı, ıkınmaktan kırmızıya döndü çocuk.

  golden goat no:1 için konuşacak olursam bizde günlük 4 dozdan sonra kabızlık yaptı.
 • minik kızlarıma aldığım ilk mama bu oldu. lakin, kızlardan biri tadını sevmedi ve yemedi. diğeri ise ne versek yediği için sorun çıkarmadı. gaz vs. problemi yaptı diyemem zaten benim bebeklerim fazla gazlı.
  bunun tadını sevmeyene aptamil, hipp ve evolvia da aldık. evolvia'yı seçti küçük hanım.
 • içeriğinde sadece %40 keçi sütü bulunan süt karışımıdır. anne sütü alternatifi olamaz. bebek beslenmesinde en iyisi anne sütü eğer yetmiyorsa alternatif olarak formül sütlerdir. bkz: sağlık bakanlığı bebek beslenmesi mevzuatı
 • bebekleri sadece keçi sütü ile beslemek (bkz: megaloblastik anemi) ye sebep olabilir.
  ağırlıklı olarak demir içeriği bakımından fakir olan keçi sütüyle beslenen bebeklerde görülen beslenme bozukluğuna bağlı bir anemi tipi.
  içerdiği demir ve folik asit miktarı diğer mamalara göre çok azdır yan tarafındaki beslenme tablosundanda kontrol edilebilir. ayrıca 2 numara ve 1 numara mama arasında beslenme tablosunda hemen hemen hiç fark yoktur buda soru işaretleri barındırır.