• haliç'e ecnebilerin verdiği isim, bir yakıştırma.

akşam saatlerinde, batan güneşin haliçe vurması ile oluşan kızıllıklar, halicin yukardan mesela pierre loti kahvesinden bakıldığında altın bir boynuz gibi görünmesine neden olurdu.
  • odtü rock müzik şenliginde dinleme/izleme fırsatı bulduğum ve çok etkilendiğim mis gibi grup. daha önce adlarını bile duymadığım halde ilk şarkıdan itibaren beni ve muhtemelen tüm seyirciyi tatlı bir yolculuğun içine çektiler şarkılarıyla. oldukça kuvvetli, başarılı, etkileyici, duygulu, yoğunluklu ve orijinal parçaları olduğunu düşünüyorum. solistin sesini eddie veddera çok benzettim ben, çok güzel ve güçlü bir sesi var, çok da harika kullanıyor zaten ve böyle sesli biri için epey mütevaziydi bence. en sevdiğim şarkıları da hopeful screaming oldu.
  • utter reality isminde ep yayınlamış ve şu sıralar londra, liverpool, glasgow ve edinburg'u kapsayan ingiltere - iskoçya turnesinde bulunan oluşum.

http://futbolmuzik.blogspot.com/…utter-reality.html
  • türkiye'den alternatif sesler sağolsun adını ve müziğini öğrenip güzelleştiğim grup. paylaştıkları şu videoyu döndürüp döndürüp dinliyorum/izliyorum. daha doymadım.
  • şuradan birkaç şarkılılarını dinleyebileceğiniz güzel, baya güzel müzik yapan yerli grubumuz
  • dün gece kamayor sanat atölyesi'nde mini bir konser vermiş grup/adam. golden horn'un müziği insanı epey etkisi altına alıyor zaten. ancak emrecan ağtaş'ı canlı dinlemenin sersemletici bir etkisi varmış, onu da görmüş oldum.

öncelikle kendisinin enstrümanını bu kadar iyi kullandığını fark etmemiştim. ama bu teknik yetkinliğini gösteriş için değil, müziğini daha iyi ifade edebilmek için sarf ettiğini hemen anlıyorsunuz. yani kelimenin anlamındaki gibi; enstrüman - müzik aracısı.

emrecan ağtaş'ı o küçücük sahnede, az sayıda seyirci karşısında, sandalyede oturmuş kendinden geçercesine şarkılarını söylerken izleyince bir an dinlediğim müzikten çok farklı bir his hasıl oldu bana: sanki geçmişte bir gündeyim ve karşımda seyyah bir müzik adamı var, o gün de denk gelmiş dinliyoruz. elindeki gitar değilmiş de udmuş ve gezdiği yerlerden topladığı hikayelerin şarkılarını yapmış, söylüyormuş gibi. artık sakalından mı, sesinden mi, yoksa mekanın havasından mı oldu bilmiyorum. batılı bir müzik yapıyor olsa da doğulu bir derinliği olduğuna kanaat getirdim.

son olarak grubun diğer elemanları da on numaraydı -basçı ve davulcu. şuradaki söyleşiden anladığım kadarıyla golden horn gruptan çok bir tek adam projesi. ancak en azından davulcuyla epey uzun süre beraber devam edecekler gibi geldi. şurada dünkü konserden bir şarkılık video bulabilirsiniz.şu videoyu da hatırlatayım tekrar.

velhasıl, bundan sonra en yakın takipçisiyim.
  • istanbul'daki haliçe ecnebilerce verilen ad.
  • ing. altin korna diyerek son noktayi koyuyorum.
  • geçtiğimiz çarşamba gecesi peyote'yi sallamış grup.
  • hatirladigim kadariyla amerika merkezli ve turk bir muzik sirketi. ozellikle klasik turk muzigiyle ilgililer sanirim, ama caz ve balkan muzikleri de basiyorlar guzel guzel.
hesabın var mı? giriş yap