• bunlar kardan adam yiyormuş. dün öğrendim.

dün, köpeğim iş yerinin terasında olduğu için çok fazla ilgilenemediğimden, arkadaş olsun diye bir kardan adam yapmaya karar verdim. yaptım da. güzel olmuştu. lucky strike da (kendisi köpeğim olur) dışardaydı o ara. kardan adam bitince çağırdım, ''nasıl olmuş oğlum, beğendin mi'' dedim. şöyle bir baktı kardan adama. bir de bana baktı. direktman, ismail güldüren gibi çift daldı kardan adama. ama nasıl dalmak. sanki düşmanına saldırıyor.

bir iki boğuşup kardan adamın gardını düşürünce, kafasına 2 pati (pati dediğime bakmayın, bildiğin pençe) darbesi vurarak, kafasını uçurdu. sonra da oturdu başına, bonfile gibi yedi kardan adamın kafasını.

bir de çok süper bir iş yapmış gibi geldi aferin bekledi. ''aferin oğlum'' dedim. sanırım bunun gazına gelmiş olacak ki, gövdeye de girişti. köpek bu kadar iştahla yiyince ben de merak ettim tabi anasını satayım. oturdum iki avuç da ben yedim gövde kısmından..

şimdi ben ''dün köpeğimle oturduk yaptığım kardan adamı yedik'' desem, levyeyle döverler.. o yüzden söyleyemiyorum kimseye..
  • bazı hanımlar tarafından edinilmesi prada çantayla eş tutulan köpek cinsidir.

- sizin de köpeğiniz mi var?
    - evet, var.
    - cinsi ne?
    - golden ret..
    - ay ay biliyorum.. ben de istiyorum onlardaaaan... çoook şiriiin goldınrençrovır
  • bazı beyinsizlerin hala oyuncak zanettiği köpekler arasında bu konudan en muzdarip olan ırk.

vicdansız götverenler. canlı lan bu. allah bilir boynuna kırmızı kurdela takıp hediye paketine de sarmıştır. yıl olmuş 2014 hala hediye olarak kız arkadaşına köpek alan holywood beyinliler var amk.
  • dunyanin en masum bakan hayvanlarindandir. hele ki yavrularinin bakislarina kiyamazsiniz.

hal boyleyken nasil oluyor da daha bir haftada baskasina sahiplendirmek icin sozluk asindirmaya baslarsin? bir de ustune utanmadan "evde yalniz kalamadigi" icin dersin? ne bekliyordun lan beynini siktimin salagi, 2 aylik yavrunun evde yalniz kalamayacagini bir haftada mi anladin? ya da bir hafta onceden belli degil miydi evde yalniz kalacagi, tipini siktimin?

bir de beyzademiz satmayi dusunuyormus. yani ucreti karsiliginda elden cikartacak. bak bak pezevenge bak. iphone aldi da onu satiyor sanki.

sizi satmak lazim amina koyim pazarda, mal niyetine.
  • en sevdiği üç şey yemek yemek, dışarı çıkmak ve oyun oynamak olan ve tabii ki bunların toplamında sevilmek ama çok sevilmek isteyen canlı.

bir tanesine de ben sahibim.

benimkisinin ismi bobo. annemler yavruyken bir fabrikadan almış, çok şiddet görmüş, sokaklarda çok gezmiş. en sonunda sığındığı fabrikadan bir tanıdığı anneme telefon etmiş ve o da dayanamamış. aramıza katılış hikayesi böyle.

gelelim oyun oynama hevesine...

üşüttüğüm için midemde çok büyük bir ağrı var, bu ağrı bir ara o kadar dayanılmayacak boyuta ulaştı ki, gözüm karardı, başım döndü. kendimi hemen yatağa attım, fakat yatakta yatarken de bacağım uyuşmaya başladı.

bir an kendimi ölecek gibi hissediyordum ki, diğer odada bulunan kardeşime seslenmek geldi içimden. ancak sesim çıkmadı. çıktığında da beni bir tek bobo duydu. "hah" dedim, "oğlum beni kurtarır." (filmlerde öyle oluyor ya) acı çeker bir pozisyondayım, neredeyse inliyorum ve bobo'dan yardım istiyorum. "git oğlum" dedim, "haber ver kardeşime."

bir süre yüzüme aval aval baktı ve sonunda "git" deyince olay yerinden koşarak ayrıldı. buruk bir sevinçle, "helal olsun, iyi yetiştirmişiz, akıllı köpekmiş" cümleleri geçerken içimde, bobo'nun yine koşma seslerini duydum.

en sonunda geldi.

geldi ama yanında kardeşim yoktu. ağzında oyuncağı vardı. oyun oynamak istiyormuş...
  • dünyanın en insansever köpekleri oldukları doğrudur.

zira eve misafir gelmesini dört gözle beklerler...hele bir eve gelen misafir onunla ilgilenmesin, sevgi göstermesin...yapmayacağı şebeklik yoktur. ama bazı insanları asla sevemezler. oyle ki o kişi her ne kadar köpeği okşasa, onunla oynasa da hırrlar, havlar, eve sokmaz. sonra farkedersiniz, söz konusu kişi köpeği gerçekten sevmiyor, hatta size karşı duygularında bile samimiyetsiz. şaşırtıcı derecede insan sarrafıdır bunlar...

saldırgan değillerdir evet. ama canlarından çok sevdikleri sahiplerine zarar gelebileceğini anlar anlamaz hırçınlaşırlar.
    kıskançtırlar. misal benim köpeğim başka hiçbir köpeğe havlamayan, karşısındaki köpek havlamaktan çatlasa bile sakin kalan bir yaratıkken kazara okşadığım kocaman bir rota kafa tutmuştur.

çocuklarla arası iyidir. bu sebeple aile köpeği olarak seçilirler ancak bir çocuk korkup çığlık çığlığa kaçmaya çalışırsa, oyun oynadığını sanarak kazalara yol açabilirler.

boyutlarının ne denli devleştiğini anlamaz kafanıza oturmaya çalışabilirler.
    bu golden denen köpek her ne kadar her türlü popülarite aktivitesine alet edevat edilse de, candır...sınırsız sevgi verebilir. siz onun asla sizi üzmek için yapmadığı hatalarında; onun sadece bir köpek olduğunu unuttuğunuzda ve ona kızdığınızda, ceza verdiğinizde bile sizi sevmeye devam eder...küser önce. sonra gel dersiniz, kuyruğu kopacakmış gibi sallanmaya başlar.

boş laf tabi bunlar.
    golden retriver, kesinlikle pek çok diğer hayvanlar gibi, birlikte yaşamaya başladıktan sonra anlaşılabilir bir canlıdır...üzerinize işer, halınıza sıçar, pantolonunuza kusar...halılarınızın üstüne tüylerinden birer halı daha oluşturur. yemeklerinize dil atar. misafirlerinize tacizde bulunur, komşularınızla hatta ailenizle aranızı açar, sinir krizleri geçirtir...ama buna rağmen seversiniz onu. tek bir dokunuşuyla alır çünkü tüm bunların negatif yükünü.
    billirsiniz, başka hiç bir canlı sizi onun kadar safça, karşılıksız ve sınırsız sevmeyecek.

ha bir de tanımım var:
    3 aylıkken, topunu mu, şapkayı mı, çorabı mı koltuğuna götüreceğine karar veremeyince, topunu ve çorabı şapkanın içine atıp yalnızca şapkayı taşımayı akıl edebilmiş hayvandır. hayvan mıdır?
  • 8 senedir evimizde bulunan neşe ve mutluluk kaynağı..çocukluğum boyunca, her gece bir köpek için dua etmiş olan ben kişisinin sonunda sahip olabildiği biricik köpeğinin cinsidir*.

bir evin balkonunda hayvan görse yolunu değiştirebilecek kadar korkak bir anneyi hayvan manyağı da yaptı aynı zamanda. hayatımdaki en iyi dost, en çok sevilen aile bireyi, en güzel, en şirin, en güvenilir canlısı oldu.

eve hırsız girse topunu getirir genellemesinin tersine, arabaya bile yabancıları sokmaz. ama bu davranışından yola çıkarak, kedilere saldırır dememize rağmen, eve korkarak getirdiğimiz 2 tane kedimize* babalık yapacak kadar olgunluk gösterip bizi ailece şaşırtmışlığı da vardır.

edit: kedi sayısı 3 olmuştur. durum aynen devam etmektedir. kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum. bilememişim yavrucum tanıyamamışım seni. ah canım. aile babası oldu.

yine edit: kedi sayısı 4 oldu. aile genişliyor.

yeni yine yeniden edit: kedi sayısı 5 oldu. bir de geçici aile görevi nedeniyle 6 ya çıktık. resmen evdeki hayvan nüfusu insan nüfusunu geçti. aralarında anlaşıp saldırsalar sonumuz batiatus hanesi'nden beter olacak.

bi edit daha: kedi sayısı 6.
  • ne yazik ki cahillerin hediye olarak en cok tercih ettigi kopek turu.

bu demek değildir ki bu köpeği hediye olarak alan herkes cahildir. dolayısıyla herhangi bir entry'e fiziksel referans içermiyor yavrum *
  • son birkaç yıldır türkiyedeki sokak hayvanlarının ve barınaktaki hayvanların büyük kısmı bu olan köpek cinsi.

neredeyse her gün tasması ile sokağa atılmış golden ilanı görüyoruz.

köpek almadan önce hangi cins olursa olsun cinsinin özelliklerini iyi araştırmak lazım istediğiniz köpeği değil ihtiyacınız olan köpeği almalısınız. yoksa sizin yaşam şekliniz ile köpeğinki uyuşmuyor ve hooop köpek sokağa barınağa bırakılıyor.

pet shoptan alacağınıza bir barınağa gidin ve ne kadar fazla cins köpek var gözlerinizle görün hemi de bedava hemi de eğitimli hemi de yuva arıyorlar.

(bkz: satın alma sahiplen)

(bkz: bakamayacaksan alma)

(bkz: aldıysan terk etme)

(bkz: terk etmek her canlıya acı verir)

edit: türkiyede goldenlar artık sokak hayvanıdır. barınaklarda özel golden bölümleri bile bulunmakta.

(bkz: #42253870)
  • her gorduklerini yiyen, eve giren hırsızla bile oynayacak kadar arkadas canlısı, kıskanınca "bak ayagım topallıyor" triplerine giren, ertesi gun ise hangi ayagının topallaması gerektigini unutabilen, rengi beyazdan kızıla degisebilen av kopegi cinsi. perdeli patileriyle kolayca yuzer ve "git al getir" dedigin herseyi "sen daha yakınsın sen alsan?" demeden getirmek icin kosar, ama yarı yolda ne yapacagını unutabilir. pek akıllıdır ama aklını kendine kullanmayı tercih edebilir iste o zaman kim kopek kim sahip karısabilir.
hesabın var mı? giriş yap