şükela:  tümü | bugün
  • 2008 yılında kökleri atılmış, londra menşeili üç kişilik müzik grubu. vokal ve kalvyede gwilym gold -aynı zamanda şarkı sölerini de bu arkadaş yazıyor yanılmıyorsam- bas gitarda ben moorhouse ve davulda alexis nunez bizleri müzikal harikalar diyarına sürüklüyor her seferinde. 2009 yılında çıkarmış oldukları xl recordings etiketli true romance albümleri kesinlikle zaman ayırmaya değer nitelikte.
  • (bkz: true romance)
  • (bkz: gwilym gold)
  • ilk defa geçtiğime emin olduğum yokuştan aşağı nasıl indiğimizi hatırlamıyorum. hatırladığım nadir şeylerden biri adı 'kharon' olan ve güzel pencerelere sahip olan bir bar ve saçlarını okyanusun tabanından toplamış bir kızdı.o an için sadece burnumda boynundan yayılan koku vardı, diğer duyularıma hitap eden tüm her şey bulanık.. kan kokusu almış bir demogorgon edasıyla ilerliyordum peşinden.kokusu bana çocukluğumun güzel olarak sıfatlandırabileceğim nadir haftasonlarından flashbackler getiriyordu sanki. hiç gitmediğin uzak diyarlardan kendine gönderdiğin mektupları alıyormuşsun giibi bir his, çocukken taşındığınız evde en sevdiğin parfümünü unutursun da yıllar boyu arasan bile bulamazsın ama seneler sonra bir anda sokaktan geçen adamın parfümünde bulursun ya o kokuyu, dönüp sormazsın bile çünkü o kokuyla bir daha karşılacağını ve o kokunun sana tam ihtiyacın olduğu zamanda tekrar çocukluğunun kokusuna saklı kalmış anıları getireceğini bilip gözlerini gökyüzüne çevirirken yüzünde istemsiz oluşan tebessüm gibi bir histi bu.

    uzaklarda bir yerlerde bir grup arkeologun yeni bir ahit keşfedip kutlamak için açtıkları şampanya bittikten sonra açmıştım bu şarkıyı. ama saçlarını okyanusun en derinlerindeki yosunların rengine boyayan kızlar genelde bu tarz şarkıların ve grupların değerini bilmezler o yüzden açmayın onlara bu şarkıyı. onlara gidin açtığınız zamanı hatırlamadıklarında üzülmeyeceğiniz şarkıları, grupları açın..

    tanım olarak; saçlarını okyanusun en derinlerinde ki yosunların rengine boyayan kızlara açılmaması gereken gruptur. hele de 'magic touch' isimli şarkısını sakın açmayın..