• golden retriever ile poodle kırması. labradoodle'lar gibi bunlar da köpek tüyüne alerjisi olan görme engelli insanlara rehberlik edebilirler, öpülebilir, koklanabilirler.
  • kedi sahibi olduğum için şu an köpek sahiplenme niyetim yok. biliyorum barınaklar köpek dolu ama kesinlikle ilerde sahip olmak istediğim köpek ırkı. yavrusu ayrı yetişkin halleri ayrı ısırılası

http://instagram.com/dublyndoodle
  • bu it oglu it 6 aydir bizimle beraber. anlatamam ben bu nasil bir sevgi.
    eski sahibi kadın köpeği bahçesine bırakmış, bir kaç günde bir uğramış, mama su vermiş ama hiç ilgilenmemiş. hayvan böyle yapayalnız 2.5 yıl geçirmiş. en son kocası iflas edince bahçeyi satmak zorunda kalmışlar, köpeği de internete koymuşlar. bize denk geldi gittik görmeye, zürafa gibi bir hayvan. 40 kilo ayağa kalkınca 1.80 var boyu. uysal, sakin, sevimli, ilk görüşte hiç düşünmedik evet bizimle geliyor dedik. dev gibi ve güzel bir hayvan.
    ilk 3-4 ay alışamadı bize, mamasını yemedi, yürüyüşlerde işemedi, sıçmadı, bunları hep yalnızken gizli gizli yaptı. kendini sevdirmedi, koşmadı, eğlenmedi.
    şimdi görseniz sevgi pıtırcığı gibi, bütün gün komiklik yapmaktan, koşmaktan ve bizi kucaklayıp yalamaktan başka şey yapmıyor. iki ayağının üstüne kalkıyor patilerini omzuma koyup yüzümü yalamaya çalışıyor.

o geldiğinde evde eski köpeğimiz de vardı, 2 kiloluk yaşlı dostumuz kendisinin 20 katı büyük bu oğlumuza kabadayılık yapıyordu, golden doodle'ların hepsi böyle mi bilmiyorum ama hep büyüğüne saygı duydu, ondan sonra yedi içti. diğeri 15 yaşındaydı ve bir gece hayatını kaybetti, bahçemize gömdük, o günden sonra goldendoodle bahçenin anasını ağlattı, 20 tane kuyu kazdı. arkadaşını arıyor heralde. önceden böyle bir huyu yoktu, şimdi sürekli kazıyor, birde bahçedeki koltukları kemirmeye başladı. enerjisini atsın diye öğlenleri biz evde yokken yürütmesi için birini bulduk, uzun uzun yürürse kazmıyor veya kemirmiyor.
    beni görünce kuyruğu sağa sola vurmaya başlıyor farkında değil ne kadar büyük olduğundan, büyük köpek için dikkat edilmesi gereken bir kaç şey var, ilk önce evdeki tv dolap duvara sabitlenmeli, çünkü bu hayvan şımarıp hoplayıp zıplamaya başladığında evde her şey yıkılıyor, birkaç yüz metre karelik bahçeyi saniyede turluyor. masada tezgahta yiyecek bırakılmamalı çünkü her yere uzanabiliyor, aslında her şeyi yemeye kalkmıyor, azıcık yiyor ve doyunca yemeği yarıda bırakıyor, öyle dibine kadar yemiyor. kulakları biraz problemli , kulakları büyük ve ağır olduğu için sürekli aşağıda ve iltihap yapabiliyor, veterinerde temizletebilirsiniz, biz başta öyle yapıyorduk artık ilacını öğrendik, kulağına damlatıyoruz ve biraz kafasını sallıyoruz sonra bir solusyonla siliyoruz, başka da dikkat edilecek bir şey yok haa çok büyük sıçıyorlar, temizlemek zor oluyor. bir de yatarken dikkat edin götünüz açıkta kaldıysa yalarlar haberiniz olsun, kapıyı kaptın. geceleri sürekli rüya görüyorlar ve kolları bacakları kuyruğu sürekli oynuyor, uyurken horon tepiyor yavrucak.
    ben dikkat edilecek şeyleri yazarken umarım kötülüyormuş gibi olmamıştır çünkü bu hayvan hakkında kötü bir şey demek mümkün değil, tamamı kalpten oluşuyor çocuğun.

bir kaç şey daha ekliyim, kesinlikle koruma köpeği olmaz, herkese sevgisini gösteriyor, bir de kedi, fare, kurbağa, kaplumbağa hepsine havlıyor, normalde sesi çıkmayan bu hayvan resmen gök gürültüsü gibi tok ve yüksek ses çıkartıyor.
    şimdi ayağımın dibinde uyuyor ve en küçük çıt sesine uyanacak, kuyruğunu sallayıp sev beni diyecek.

en önemli şeyi unutmuşum, mouse, kumanda, speaker, oyuncak gibi küçük pilli cihazları çok seviyor, alıp saklıyor, gömüyor aman dikkat pili yutarsa ölür. bu tür şeylerin önlemini alın.
  • 6 aylıktan alıp 17 sene baktıktan sonra 2017 yılında ölen köpeğimin cinsi ..
hesabın var mı? giriş yap