• dünyanın en korkunç reklamını yapmayı başarmışlar. helal olsun.
  • kullanacağım varsa da seda sayan'dan sonra asla kullanmayacağım markadır. o nasıl şaşırtır demektir arkadaş.
  • bunların goldmasterhome.com diye bir sitesi var. yapı kredi'nin fırsatlarım köşesinde görünce haberim oldu. sonra araştırırken enpara'da da kampanya yaptıklarını gördüm.

yapı kredi mobil kullanıcılarına %50, enpara mobil kullanıcılarına ise %55 indirim yapıyormuş. haliyle bir göz atmakta fayda var diye düşündüm ve girdim.

evlerden ırak, bu nasıl fiyatlandırmadır?

bak mesela bu tost makinesi 321 lira (hem de 401 liradan inmiş, dev fırsat). benim 7 sene önce bekarken 20 liraya aldığım tost makinesinin beyazı yemin ediyorum. tek farkı waffle plakaları olmasıymış. bu arada benim emektar da enflasyona dayanamayıp 32 lira olmuş.

bir diğer örnek de şu bluetooth hoparlör. fiyatı 187 liradan 172 liraya düşmüş, kaçırmamak lazım demeye kalmadan hepsiburada'ya bakıyoruz.

detaylı araştırmak isteyen olursa hepsiburada.com veya amazon'a falan bakabilir. benim karşıma çıkan 2 örnek bunlardı ve bana yetti.

"%50-55 indirimim var" diye düşünen ama piyasa araştırması yapmayı akıl edemeyecek sınırlı bir kitleyi hedef almış adamlar resmen ya ahhahahahhaha

ulan buna harcayacağınız enerjiyi ilime irfana yönlendirseniz aya çıkmıştık. bu siteye döktüğünüz alın terini gerçek kampanyalar yapmak için kullansanız yok satardınız be.

siz anca keriz silkelemeye çalışın.
  • %55 indirim hadisesi garanti mobil'de de var.
    ürün ve fiyat sınırı olmadan %55 indirim olması insanı başta bir işkillendiriyor.

biraz inceleyince de keriz silkeleme operasyonu olduğu ortaya çıkıyor zaten.
    tüm ürünler diğer sitelere göre %45-%55 arası daha pahalı. yakalarsanız belki %10 indirim çıkar.

mesela gittigidiyor'da aynısı 485 lira olan su sebilini bunlar 877 liradan koymuş.

bu goldmaster'e 21 aralık 2015 goldmaster medisana rezaleti'nden dolayı zaten kıldım. hislerim iyice pekişmiş oldu.
  • havalar ısındı malum. dedim iki ay için klimaya gerek yok elalemin evini filan da deldirmeyelim gidelim bir vantilatör alalım. gittim bunların alaska serisi vantilatörünü aldım. çok da üzerinde durmadım bir vantilatör teknolojisi ne kadar değişik olabilir ki.

alırken fark etmemişim bu arkadaşlar kumandalı yapmış bunu. iyi güzel gayet oturduğun yerden hızı dönüşü filan ayarlıyorsun. fakat bu geri zekalılar nasıl becermişlerse diğer bütün kumandalardan etkilenen bir şey yapmışlar. televizyonun sesini mi kıstın hop vantilatör kapanıyor, kablotv'de kanal mı değiştirdin hop bizim vantilatör yine maydanoz oluyor olaya. işin daha komiği adamların kendi kumandası zor çalışıyor. vantilatör etraftaki diğer kumandaları dinlemekten kendi kumandasına zaman bulamıyor.

teşekkürler goldmaster!
  • "seda sayan"lı reklamıyla birlikte türkiye pazarından çekilmiş olduğunu gösteren firma..
  • bu markaya ait goldmaster mp3-294 marka bir mp3 "çalar" aldık. telefonların neredeyse tarhana çırptığı çağımızda ne gerek vardı demeyin. lazımdı ki aldık.
    daha yeni. demin bilgisayara taktım. bi kaç şarkı atayım dedim. içinden bir adet fıkra çıktı. şaka gibi ama gerçek. bok gibi de fıkra. neden koydular gerçekten çok merak ediyorum.

işte o fıkra:

genç adam, yaşlı karı-kocanın evlerine misafir olur. 75 yaşındaki amca karısından bir bardak daha çay isterken: “çiçeğim, bir bardak daha verir misin..?” der. sonra da “peteğim, şekersiz lütfen” diye ekler. kendisine 65 yaşındaki tatlı karısının getirdiği tavşan kanı çayı alırken de “bebeğim, sana çok zahmet oldu” der.

genç adam, yaşlı amcanın karısına kullandığı sevgi sözcüklerinden çok etkilenir. “amcacığım, kaç yıllık evlisiniz..?” diye sorar. yaşlı ama dinç adam, “40 seneyi geçti evladım” der.

genç adam: “vallahi maşallah, allah muhabbetinizi artırsın. sürekli çiçeğim, peteğim, bebeğim gibi güzel sözlerle hitap ediyorsunuz galiba…”

yanakları pembeleşmiş teyze “doğru, bir kaç yıldır hep bana böyle hitap ediyor” deyip mutfağa doğru yöneldiğinde yaşlı amca genç adamın kulağına doğru eğilerek:

“şiişşt, çaktırma, 2 sene önce adını unuttum, hala hatırlayamıyorum…”

edit: mp3 değil mp3 çalarmış. yanlış anlaşılıyormuş. demek ki goldmaster mp3'de yaptıysa demek ki... neyse işte. yanlış anlamayın. xplod'a saygılar
  • seda sayanli reklamindan sonra reklamin iyisini kotusunu acikca ortaya koymustur.
  • mail atarak basit bir soru bile sorsanız size telefonla geri dönüş yapan, sattıkları ürünle ilgili bir arıza olup olmadığını soran, sizin fetiş derecesindeki ayrınıtlı sorularınıza da sabırla/ellerinden geldiğince cevap veren/vermeye çalışan bir firmadır.
  • 19 liradan satılan hdmi kabloları hdcp-compliant değildir; yüksek çözünürlüklü yayını aktarmaz.
hesabın var mı? giriş yap