şükela:  tümü | bugün
 • bulvar gazetesi. yokuldu gitti. darisi ayni ayardaki digerlerinin basina.
 • golge adam sanirim ertugrul ozbay(ya da baybay emin degilim) isimli kisinin nickname i idi.golge adam olarak gizli de sakli da pek bir isi olmasa da semra ozal a bagli papatya birlikleri ve hasbahcenin gullerinin sulanmasinda ve bakiminda ozen gosteren bir basin neferi idi.

  asil ismini hatirlayamayip ertugrul ozbay seklinde uydurageldigim bu alterego vakti zamaninda uzun sure silah kacakcisi adnan kasikci ile yatip kalkmis ve gazetesinde onunla nasil tavla ve golf oynadigini papaz kacti da nasil ceza verdigini anlatarak turk basin tarihine renk katmistir.

  ayrica girgir ve firt i simavi ailesinden satin alarak bir efsaneyi sona erdirmis, "eskiden girgir vardi" donemini acmistir.
 • perihan abla'nın reklam arasında, gazeteyi caaart diye yırtmak suretiyle içinden adam geçirip şiddet duygularımıza hitap etmesiyle ve 31 kupon biriktirene araba çekilişine katılma hakkını bahşetmesiyle psikemizde anlamsızca yer etmiş, gece rüyalarımıza form-kılık vs. değiştirerek girip bizleri yıllarca gizli gizli tedirgin etmiş sarı puntolu bir gazete. bir de o zamanlar yükseklik korkusu diye bir film peydahlanmıştı sinema salonlarında, gazetenin içinden geçen adam aynı oradaki adama benzerdi... insan neden reklam içün kendi gazetesinin içinden adam geçirmek ister? bunlar önemli sualler tabii... (bkz: bulvar gazetesi)
 • steven seagalın başrolünde oynadığı 2006 yapımı bir michael keusch filmi.
 • reklamlarıyla beni benden alan gazetedir aynı zamanda. "carrrrrt" efekti ile kağıdı delip geçen gölge adamın ardından, bir de hülya koçyiğit çıkar "bu hafta da şu kadar burs veriyoruz, siz de başvurun" filan derdi. hey gidi. bence zamanının ötesindeydi. anlaşılamadı. neyse.
 • yayın hayatı çok kısa süren gazetelerden biri. yanlış hatırlamıyorsam 80'lerin sonuydu. çıkmasına yakın şöyle bir reklamı vardı: tok bir ses "yakında bir gazete çıkacak, halkın gözü kulağı olacak" derken, gölge adam gazete kağıdını tekmesiyle caart diye deler geçer, odalarımızda ansızın zuhur eder, evin küçüklerini hafiften tırsıtırdı. reklam amacına ulaşmış olmalı ki aradan neredeyse yirmi beş yıl geçmiş olmasına rağmen gözümde canlanıverdi şimdi.
 • italyan yazar luigi pirandello'nun "il fu mattia pascal" romanının varlık yayınları'ndan çıkan baskısı için kitabın çevirmeni dr. feridun engin'in seçtiği isim.
 • benim hatırladığım reklamı çok kısaydı .. 3-4 saniye. yüzü görünmeyen adamın biri duvarı yırtıp çıkardı gibi..

  okurlarına şöyle bir promosyon ürünü olmuş; http://www.haldundomac.com/…03-07-18-21-27_0004.jpg

  bu da logosu; http://haber.sol.org.tr/…ages/asimsek_avni_ic_0.jpg
 • salı günleri çıkan haftalık gazeteydi.

  6-7 yaşındayken, bu gazete yüzünden bedavadan başım belaya girmişti, daha sonra başımı belaya sokan gazete bayisindekilerin başını çok fena belaya sokmuştum.