şükela:  tümü | bugün
  • yazarın çocuğuna yazdığı, fakat sonradan ilerletmeye karar verdiği pekte okunası olmayan seri.
  • severek okuduğum seridir kendileri en son 9. kitabı türkiye'ye geldi diye biliyorum
  • beyaz balina yayınlarından çıkmıştır.bilindiği üzere çocuklar için yazılmış seridir.

23 yaşındayım ama soluksuz okuyorum. 4. kitabına yeni başladım ve devam edeceğim
  • ilk kitabın ilk 100 sayfasını okuyup, altı bos sacma sapan diyaloglardan ve yazarın salaga anlatır gibi anlatmasından sıkılıp, bırakmak üzere oldugum kitap.

bu kitap da newyork bestseller listesindeymis. anlamadıgım sey, ulan bu newyork bestseller listesi nasıl olusuyor da butun sikik kitaplar o listede olabiliyor dedigim kitap.

fantastiktir ne olsa okunur diyerek az daha tum seriyi alıyordum, iyi ki almamisim.
  • ben bu seriye göbekleme dalıp üçüncü kitabını okudum. tanımı da yapayım: çok fazla sayıda kitaptan oluşan seri. zengin değilseniz almayın.

çok aman aman bir durum yok, 3. kitapta kaybolan yol arkadaşını arayan bir kardeşimiz var, arayış devam ediyordu ben kitabı bitirdiğimde...

pahalııı, kardeş pahalııı...

aylığım ne, yıllığım ne benim...
  • o kadar kayıp öyküler çıktı,aynı dünyada yeni seriye başladı yazar kimse hortlatmamış,üzdü.. bayıldığım fantastik serilerdendir.
  • dr'da her kitabı 12 liraya satılmaktadır, fiyatı pahalı falan değildir. seri çocuklar için yazılmış olabilir fakat 7 sinde 70 inde olan herkesin okurken zevk alacağı bir seridir.
  • biraz fazla kitabı vardır ama bittikten sonra bir bu kadar daha olsa okunur dedirttiren fantastik seri.

sıradan bi gencin bir anda abrakadabrayla kahramanlar kahramanına dönüşmesi saçmalığı yok bir kere içinde. macera da, kahramanlık da, az biraz romantizim de yavaş yavaş olması gerektiği gibi işlenmiş. john flanagan her sayfayı akıcı ve dolu dolu yazmış. bir de birçok popüler seride olduğu gibi diğerlerine göre sönük, sıkıcı, bitmek bilmeyen kitap yok. tabiki kişiye göre değişen daha ilgi çekici yerler vardır içinde (bkz: skandiyalılar) ama "şu kitap şuna göre olmamış ya, o güzelim kitaptan sonra yaza yaza bunu mu yazdı, bitmedi de bir türlü" denilecek bir parça yok. her bölüm aynı kalitede, aynı güzellikte.

çocuk kitabı denilebilir, densin kardeşim! kaç yaşında soluksuz okuyorum. ne kitaplar var aylardır her kitapçıda çok satanlardan inmeyen. bu kitaplardaki zevkin yarısını vermedi hiçbiri. ayrıca kapağını daha bir şeye benzetseler satışları da artacak olan seri.

bir de alan ama 12 kitabı nasıl bitireceğini bilmeyenler için, sakın nasıl olsa bitmez diye zorla hızlı okumayın. sona yaklaştıkça bitmesin diye harf harf okumaya başlıyorsunuz. ben yaptım bir hata, siz yapmayın.
  • çok güzel bir kitap serisi.

başlamadan önce biraz tereddüt etmiştim çocuk kitabı gibi bu diye ama aksiyon ve fantastik türü seviyorsanız gayet de keyif alarak okuyabiliyorsunuz.