şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: golge)
  • karanlıklar içinde bir ışığın süzülmesini takip ediyordum,
    anın hiçliği benim önümde eğilip reverans yaparken düşüncelerim karanlıkla yaptıkları pazarlığı sıkılaştırarak bana kar sağlıyorlardı.
    gölgemle ben hep savaşırdık; biri birini ezmeye çalışırken diğeri korkutmaya çalışırdı,
    ezen korkutanı hem ezer hem severken korkutan korku içinde korkuyu üzerinden atma telaşında çalışır da çalışırdı...
    bir gün bir tilki geldi peyniri kaptı gitti....
    gölgeye övgü kitaplarda yeralmayan küçük bir hikayedir aslında...sadece dişi olmayan nineler bilir.
  • ilk kez geçtiğimiz ay dublin modern sanatlar müzesinde gösterilen bu sergi, 22 ocak - 6 mayıs tarihleri arasında istanbul modern'e geliyormuş. 250 parçalık sergide gölge resimleri, fotoğrafları, siluetler, filmler, gölge tiyatrosu, gölge oyunlarında kullanılan ender malzemeler gibi eserler var. serginin istanbul'dan sonraki durağı ise atina benaki müzesi olacakmış.
  • sergi dahilinde isimsiz/untitled adlı bir çalışma vardır, tasarlanan minyatür bir sahne üzerinde projektör ile derin ışık oyunları yapmışlar, ki görmek gerekir.
  • borges kitabı. okumadım elbette. adamın biri gölgesine aşıkmış. abazaymış. gölgem gölgem derken bir gün öğlen gölgesi olmayınca intihar etmiş. kitap bunu anlatıyor.