şükela:  tümü | bugün
 • burdur ilinin guneybatisinda burdur’a 107, denizli'ye 105 fethiye'ye 111, antalya'ya 150 km uzaklikta bati toroslarin eteklerinde dalaman cayi su toplama havzasinda kurulmus, burdur ilinin ikinci buyuk ilcesidir. ortalama rakimi 945 metre, yuzölcumu 575,820 kilometerekaredir.

  gölhisar, uluköy ile horzum mahallesinin birlesmesiyle 13 ocak 1953 tarihinde ilce olmustur. ayni gun trt ankara radyosunda ilan edilmistir. adini ilceye 6 km uzakliktaki gölun ortasindaki adada insa edilmis olan kale (hisar)’dan almistir.

  ilce konum olarak burdur, denizli, mugla, antalya sehir merkezlerinin ortasinda bulunmaktadir. gölhisar’in kuzey dogusunda tefenni ilcesi, dogusunda cavdir ilcesi, guneyinde dirmil * ilcesi, batisinda cameli ilcesi ve kuzey batisinda acipayam ilcesi bulunur.

  gölhisar ilcesi idari bakimdan 2 belediye ve 12 köyden meydana gelmektedir.
 • futbolda kale yerine kullanilabilecek bir isim adayi da olabilir
 • 29 mart 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanlığını saadet partisi almıştır. parti genel başkanı numan kurtulmuş'un ilçenin damadı olması da bu sonucun alınmasında büyük rol oynamaktadır.

  yeni başkan için (bkz: veli cantilav).
 • kirsehir'de, petlas'in nizamiye cikisinin tam karsisinda bir köy..
 • şu anki kibyra'da pek kayda değer bir şey yok. sanırım tarihin ilk antik tiyatrosu buradaymış ve sadece o duruyor. bir arkeolog eşliğinde gittiğimizde güzel görüntü olmuştu arkeolog ortada herkes tribünlere oturmuş dinliyorduk. arkeoloğun söylemesine göre okunuşu kübüra'dır.
  adliye'nin önünde kibyra'dan getirilen taşlar bulunmakta. planlarında kibyra'yı eski haline getirmek, bunun maddi imkanlar nedeniyle 7-8 yılı bulacağını söylemişti geçen sene.

  göltur otobüsleriyle burdur merkeze 2 saat, antalya'ya ve fethiye'ye 2.5 - 3 saat civarında gidiliyor.

  edit: http://i.imgur.com/erqok.jpg, http://i.imgur.com/he0hn.jpg
 • aynı zamanda aydın merkeze bağlı bir köy.
 • burdur şiş ve kavurma yemek için oldukça güzel restoranları vardır. burdur şiş için ikinci bahar ve öz nazilli' yi öneriyorum. kavurma için de kavurmacı osman iyidir.

  öz nazilli' nin pidesi de güzeldir afiyet olsun.
 • burdur'un en guneyinde yer alan ilce. butun mahalle isimleri izmir'in semtlerinin isimlerini tasir. izmir ile organik bir baglari olsa gerek.