şükela:  tümü | bugün soru sor
 • in flames'in yazdığı en iyi melodilerden birine sahip, normal bir in flames albümünde yer alması gereken bir parça.
 • in flames'in en az bilinen fakat en iyi şarkılarından biri. herhangi bir full-length albümde yer almaması bunun başlıca sebeplerinden tabi.
  insanüstü melodiler, anders'in en iyi vokal performanslarından biri, güzel bir solo, sağlam davullar... şimdi bunu dinleyip de nasıl hala "in flames we trust ulan" demeyiz ha sorarım size?

  bible arm on social hell
  spins its downward spiral
  with each year of unprogression
  a fine of failure is added
  closer than ever to the edge
  a feat in resident martyrs
  strong objects track my body,
  my body down

  eyes, disappearing rebirth of light...
  between a labyrinth of errors
  and the key to the suicide era
  digging through the graves of giants
  words fly to me
  a lonely road, like a promise
  failing miserably
  running through like an alphabet of hate
  to shake the entire organism closer than ever,
  ever to the edge

  eyes, disappearing rebirth of light...
  between a labyrinth of errors
  and the key to the suicide era

  i kill for the code to disarm this mess
  of psychotic chaos that once i mixed up myself

  disarm

  diğer arada derede kalmış hayvani in flames parçalarından bir kuple;

  (bkz: biosphere)
  (bkz: everdying)
  (bkz: stand ablaze)
  (bkz: jester script transfigured)
  ...
 • kesinlikle en iyi in flames şarkısı diyebileceğim şarkı. her notası ayrı güzel, solo sevmeyen bir insana solo nedir anlatan bir şarkı.başlarken, yükseltir sizi, akabinde ana melodik riffiyle düşmeye başlarsınız. böyle bir şarkıdır, ve düşerken size anlatacaklarını anlatır. solosu girer, başka bir diyara götürür ve tam olması gerektiği yere tekrar getirir, hissettirir şarkıyı size.
 • her insanin hayatinda unutulmayan bir kac sarki varsa, bu sarki benim icin bunlardan birisi olacak kalacak dedigim; yillardir sanki ilk defa dinliyormusum gibi bir his yaratan, tuylerimi diken diken eden sarkidir. esine benzerine zor rastlanan bu sarkinin baslangici heralde sozleri ile daha uyumlu yapilamazdi.
 • artik boyle hem melodik hem sert hem anlamli falan sarkilar pek cikmadigi icin degerini daha da anladigimiz the jester race albumunun en iyi sarkilarindan biri.
 • in flames, dark tranquility gibi grupları dinlemeyi bırakalı belki 15 seneden fazla oldu. bırakmadan kasıt eskisi gibi sık dinlemiyorum. eskiden internette bir şeylerle uğraşırken komple bir albümü dinlerdim ama artık kafam kaldırmıyor. yine de çok seviyorum o ayrı. aklıma geldikçe hala dinlediğim 2 tane in flames şarkısı var; birisi metaphor diğeri de bu. melodisiyle ve sözleriyle gerçek bir in flames efsanesidir, az bilinse de bilenler için vazgeçilmezdir. geçen yıllara rağmen 46. saniyedeki girişte hala kısa süreliğine kirpiye dönüşüyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=5ynv3yjtz1y