• windows xp masaüstü resmi gibi bir yerdir gölmarmara. isminde marmara olmasına rağmen manisa ilçesinde yer alır. baraj gölü ve etrafındaki yeşil alanlar bahar mevsiminde görülmeye değerdir. gölde çeşit çeşit kuş barınır. avcılık çok yaygındır. köy merkezinde neredeyse metrelik sazan ve yayınlar satılır.
  • bugün ikinci 4 kusur depremini biraz önce atlatmıştır. buraları okuyan illa ki vardır. tedbirli olmakta yarar var.
  • manisa'nın en büyük köyü diyebileceğimiz, gelişmişlikten pek nasip almamış bir ilçesi. zeytin, üzüm, kavun, karpuz, domates ve biberleri lezzetli ve pek boldur. ilçe merkezinde ziraat bankası ve ptt harici banka yoktur. 2 adet banka atm si(vakıfbank ve akbank) vardır.
  • kavunu ve karpuzu ile unlu memleketim; en buyuk dezavantaji ne akhisar gibi izmir-istanbul yolunun ustunde olmasi ne de salihli gibi izmir-ankara yolunda olmasi, ikisinin arasinda bir yerlerde sikismis olmasidir. bir de her yaz agustosun ilk haftasi kavun-karpuz festivalinin duzenlendigi akpinar adinda kendi cevresinde meshur olan bir mesire yeri vardir. ayrica ilce takimi olmasina ragmen iyi bir futbol takimi ve sahasi vardir; manisa da diger ilce takimlarinin kabusu olmuslardir bir dönem for example akhisarspor, soma linyitspor. umarim kendilerini bi gün ücüncü ligde de görürüz...
  • uc donem chp iktidarindan sonra 2004'te akp'ye kaptirdigi belediye baskanligini tekrar geri almis guzide memleketim, manisa'nin aydinlik yuzu... birol bak baskana 9000 km. oteden basarilar dilemek boynumuz borcudur gayri.
  • basligi gorunce dedim ben bu ismi nerden biliyorum. derken jeton dustu. gecenlerde canakkale kucukkuyu'dan bodrum'a gidiyorduk. yanimdaki arkadasim da asci. adam arastirmis etmis, en guzel guvecler, gökeyüp adindaki bir salihli bir koyunde yapiliyormus (oha basligi bile varmis). dedi bodrum'a giderken gokeyup'e gider miyiz?, dedim gideriz. mal gibi yanlis bakmisim yola. 1 saat atacak falan sandim, 3 saat atti. bilsem kivirirdim herhalde :) giderken arada golmarmara'da isemek ve para cekmek icin durduk. yani tamam golu belki guzeldir de, kendisi igrenc bir yer. ama bir suru tekel bayisi var, o guzel bir sey.

not: gokeyup guvecinin ta amk... gerci cok ucuz. adam 13 parca irili ufakli sey aldi, sadece 125 lira mi ne verdi. bu devirde bence bedava. neyse, bu da benim gereksiz animdir. okudugunuz icin tesekkur ederim.
  • artık bir gölü (marmara gölü) yoktur. lafın gelişi değil bir damla bile kalmamıştır.
  • dağların taşların arasında vaha gibi gözüken güzel manisa ilçesi.
hesabın var mı? giriş yap