şükela:  tümü | bugün
  • a house at the bottom of a lake adlı josh malerman kitabının türkçe ismi. ithaki yayınları'ndan mart 2017'de çıkmıştır. yazarın ilk kitabı kafes kadar gerilim içermemektedir ancak yine de gerilim, gizem, aşk, erotizm hakim kitaba. kitabın içeriği ile ilgili bir yorum yazmayacağım ancak kitabı okurken kitabın tamamen metaforik, alegorik bir eser olduğunu düşündüm. kitabı bitirdikten sonra da fikrim değişmedi. kafamda dört dörtlük oturtamasam da kitabın alegorik bir kitap olduğunu düşünüyorum. kafes bir ölçüt olarak ele alınırsa bu kitap kafes'ten bir tık altta kalmakta bana göre. ancak kesinlikle çok sürükleyici ve güzel bir kurgu.
  • kitapta bahsi gecen ev gerçekten gölün dibindedir.
  • kafes gibi konusu iyi fakat konunun işleyişi kötü olan kitap.
  • kafes 'ten aldığım heyecanın 10'da birini alamadığım vasat altı kitap. sürekli bir şey olmasını bekledim ama hiç bir yere varmadı. zaman kaybı malesef.
  • son zamanlarda okuduğum en berbat kitap.
    dili çok basit, olayların işlenişi çok sıradan. bir sonraki sayfada ne yazdığını tahmin etmek için aynştayn olmak gerekmiyor.
    sürekli bir şey oldu olacak diyorsunuz ama bir halt olduğu yok. vırt diye bitiyor. kısacık kitap zaten.
    filmi çekilse yarısında çıkarım.
  • yazarın ilk kitabı olan kafes'i çok beğenerek okumuştum. bu yüzden ikinci kitabını da okumak istedim. keyifle okudum ama pek beklediğimi bulduğum söylenemez. ortalama bir kitap oldu benim için. yazarın sonraki kitaplarına da şans vermeyi düşünüyorum.

gölün dibindeki ev: 5/3

(bkz: a house at the bottom of a lake)
    (bkz: josh malerman)