• kafes gibi konusu iyi fakat konunun işleyişi kötü olan kitap.
  • son zamanlarda okuduğum en berbat kitap.
    dili çok basit, olayların işlenişi çok sıradan. bir sonraki sayfada ne yazdığını tahmin etmek için aynştayn olmak gerekmiyor.
    sürekli bir şey oldu olacak diyorsunuz ama bir halt olduğu yok. vırt diye bitiyor. kısacık kitap zaten.
    filmi çekilse yarısında çıkarım.
  • yemin ederim hayatımda okuduğum en berbat kitap ki ben ne kitaplar okumuş insanım. anlatımda sürekli bir gizemli olma çabası, sürekli cümleleri, kelimeleri tekrar etme, bir beklentiye sokup hiçbir şey vermeme. 180 sayfa civarı ve oldukça kısa bir kitap aslında ama süründü resmen elimde. kitabı okurken sanki yazar kulağımın dibinde sürekli fısıldayıp da gizem yaratmaya uğraşıyordu. dev bir ruhi çenet videosu izlemiş gibiyim. ne aşk romanları, ergen kitapları okudum da böyle berbatını görmedim. bir yayınevi bu kitabı nasıl basar, hiç mi okumadınız? ya da yazarla anlaşma yaptınız da mecbur mu kaldınız bu saçmalığı yayınlamaya? ithaki de zamanında az reklamını yapmadı bu kitabın, şimdi de kırmızı piyano diye bir kitabı parlatıyorlar, önünden bile geçmem. bu kitabı okumayın dostlar, zamanınıza yazık.
  • kafes 'ten aldığım heyecanın 10'da birini alamadığım vasat altı kitap. sürekli bir şey olmasını bekledim ama hiç bir yere varmadı. zaman kaybı malesef.
  • okuduğum “en kolay okunan kitap”.

çeviriden kaynaklı mı bilmiyorum dili çok kötüydü. yine de bana çok “kolay” geldi. bir gün içerisinde bitirdim.

edebi değerini yazar arkadaşlar yukarda eleştirmişler ben ona değinmeyeceğim. ama iş yoğunluğuyla veya kafa karışıklığıyla geçen ağır be uzun kitapları okuyamayacağınızı düşündüğünüz dönemlerde çıtır çerez misali okuyabileceğiniz bir kitap.

yazarın okuduğum ikinci kitabı. ilk kitabı netflix sayesinde meşhur olan kafes idi. o inanılmaz güzel bir kitaptı. onu okuyup bu kitaba da o beklentiyle başlamayın.
  • en az kafes kadar güzel bir konusu olsa da sonunda “ee noldu?” sorusunu sorduruyor. kafa rahatlatmalık, reading slumptan çıkaracak bir kitap.
  • zaman kaybı olarak nitelendirebileceğim talihsiz bir kitap, yaşınız yirmi ve üzerinde ise ve kitaplarla az çok haşır neşir olmuş biriyseniz , kesinlikle önermiyorum . üstelik okuduktan sonra "hayda şimdi ne oldu, kitap bitti mi bitmedi mi ?acaba dizinde hata oldu da sayfalar eksik mi kaldı ?" gibi ikilemlere soktu beni . bir de belki bir kurgu oluşturulmaya çalışılmış ama içi bomboş kalmış diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap