şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en buyuk tarantula turu. na boyle buyuk boy yemek tabagi kadar. kolum kadar cingirakli yilani yiyebilmekte.
 • diğer adiyla kuş örümceği olarak da gecen, tarantula familyasının alt türünden ,dünyanın en büyük örümceğidir.güney amerikanın kuzeydogusundaki yağmur ormanları kıyılarında ya$arlar.şu ana kadar bulunan en büyük goliath tarantulasının büyüklügü 11 inch yani 27 cm kadardır.etobur bir canlıdır,yemek listesi fazla özel değildir; yılandan,kuşa,böceğe kadar benzeri canlılarla beslenirler.genelde kaya altları ve sürüngen ve kemirgen türü yaratıkların terkettikleri yer altı yuvalarında ya$arlar.

  sadece tehdit edildigi zaman insanlara saldırdıkları gözlemlenmiştir,zehiri insan için hafif deri yarası, yanma yaratabilir fakat kurbanları için aynı $eyi söylemeyiz.

  cingiraklı yılanı öldürebilmesi tamamen strateji ve iyi silah kullanımı ile ilgili denebilir.
  built for the kill programında bu olay açıkca mikro kameralar vasıtasıyla goruntulenmiştir.

  $öyle ki:

  cingirakli yilan yeni bir av arayışında ortamdaki kokuyu diliyle koklayarak goliath tarantulasının
  bıraktıgı kokuyu bilmeksizin izini takip eder.tarantula coktan bacaklarındaki binlerce kıldan olusan sensorlerle düşmanın yolda oldugunu anlamıştır ve buna göre de yuva ağzındaki yerini almıştır.daha önceden yuva girişine ördügü ağlar lazer sistemi gibi bir alarm niteliğindedir,yılan ağlara dokundugunda ,katil tarantula ısırmaya hazırdır ve avlanmaya gelen av tarantulanın ısırıgıyla aniden felç geçirir cunku goliathın dişleri iç organları parçalayıcı etkide toksik zehir taşımaktadır .yılan kasılarak ölür ve yemek saati...24 saat gibi kısa bir sürede goliath cingirakli yilani yer ve geriye sadece yilanın derisini dişari atmak kalir.
 • ingilizce olarak bird eating spider ve goliath tarantula olarak geçer ki web'de kapsamlı olarak ara$tırma yapmanız için gerekli olabilir.
 • nat geo wild'de denk geldiğim belgeselinde, kendisine hayran bırakmış olan canlı.
  şerefsizin yattığı pusuyu hiç bir counter oyununda görmedi bu gözler. tüm canlıların 4'de 3'ünü oluşturan böcek familyasının en tehlikeli figürlerinden biri.