şükela:  tümü | bugün
 • bir pantolon utulemek kadar beni germeyen eylemdir.
 • 32 gömlek alınırsa sorunu çözülecek gereksiz olay.
  cuma serbest kıyafet,diğer 4 güne 4 gömlek,bir ayda eder 16 gömlek ,2 ayda 32 gömlek yeter,zaten 2 ay'da bir ablam sağolsun gelip ütülerimi yapıyor,tabi kadıncağız 30 gömlek görünce bir daha bana gelmeyecek ama neyse ,kardeş yüreği dayanmıyordur.
 • ölüm, ölüm... hele 10-15 gömleği bir anda ütülemeye çalışırsan var ya bel gitti demek başka bişi değil. bide uzun kollu gömlekler ayrı bi işkence.
 • astarı olan bir kıyafet ütülerken - ya da ütülemeye çalışırken- özlemle anacağınız, kıymetini anlayacağınız eylem.
 • her erkeğin hayatı boyunca en az bir kere denemesi gereken eylem.
  bir kere ütüledim daha doğrusu ütülemeye çalıştım, şerrefsizim o deneme benim ufkumu açtı, ne kadar beceriksiz, dallama, biri olduğumu anladım. işte o zaman, o ütü ve ütü masası ansızın dönüp bana baktı, "anladın mı?" dedi, "anladım" dedim ve o günden sonra hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiç ağlamadım.
 • 3 dakikalık işlem.
  bi' şeyi de abartmayın ameka.

  not: erkekim.
 • yaparken ütünün elektrik kablosunun hareketi kisitlamasi nedeniyle zorlandigim eylem.. kablosuz ütü de ne kadar verimli? kullanan varsa fikir alabilirim..
 • gömleği ütü masasının köşelerine giydirerek yapıldığında daha iyi sonuç alınan eylem.
 • her işte olduğu gibi doğru yöntem ve doğru ekipmanlar kullanılmadığı için zor gelen iştir. zırlayan adamlara şaşıyorum, daha gömleğinin ütüsünü yapamayan bir adam neyi yapabilir ki? varsa paran, gönder sürekli kuru temizlemeye güzel güzel giy yada haftada bir gün daha fazla kadın al evine otursun çoraplarına kadar ütülesin.

  kadınlar neden kendilerini güzel ütü yapmak zorunda hissediyor ? neden ütüledikleri gömlekleri adamların üzerinde gördüklerinde mutlu oluyorlar ? nedir sizin derdiniz ? zaten kötü yapıyorsunuz, üzülmeyin diye çaktırmadan tekrar aynı gömleği ütülüyoruz, eğer üzerinden geçmezsek, kolunda , sırtında ayrı geometrik şekillerle gömlek giyiyoruz. en hanımından en kaşarına hepinizin gömlek ütüleme ile ilgili bir sıkıntınız var.

  kolay gömlek ütülemek için doğru yıkanmış, doğru kurutulmuş bir gömlek gerekiyor. naylondan gömlek giyenler yada çalıştığı ortamda gömleği kırışacak adamlarında çok dikkat etmesine gerek yok.

  doğru düzgün bir ütü masası edinin, götü başı oynamasın, buharı basınca yüzeyinde su birikmesin emsin buharı yüzeyi kuru kalsın her zaman, düzgün bir kablo tutucusu olsun, ütülediğiniz yerlerin üzerine kablo gelip tekrar bozmasın. sonra düzgün bir ütü alın, düzgün ütü en pahalısı oluyor, ütünün iyisi düzgün buhar püskürtme gücü ile taban yüzeyinin kalitesi ile alakalı basacaksınız parayı alacaksınız, alamıyorsanız kıçınızdan ter akıtmaya devam yada atın karınızın, sevgilinizin üstüne.

  edit:imla
 • büyütülecek bir tarafı olmayan bir ev işi sonuçta; senelerdir gömleklerini kendisi ütüleyen biri olarak şöyle bir metod önerebilirim. gömleklerinizi askıya asarak kurutun her şeyden önce. ütülemeye gömleğin kollarından başlamalı; diğer tarafları ütülerken ütüsünün bozulması en zor olan kısım bu. sonra gömleğin sırt ve yaka civarına (gömleği giydikten sonra sırt tarafının ütüsü biraz da olsa bozulacak sonuçta), son olarak da gömleğin ön tarafına yönelin. iki yanı da ütüledikten sonra, gömleği elinize alıp kalan kırışıklık var mı yok mu kontrolünü yaptıktan sonra, son bir tur ile gayet kabul edilebilir standartlarda ütülü gömleğiniz hazır olacaktır. bu işlemin süresi, acemilik dönemi geçtikten sonra 5-6 dakikayı da aşmayacaktır.